Konsolidace půjček od MONETA Bank, kalkulačka | Hyperfinance.cz

Konsolidace půjček od Moneta (GE) Money Bank

U Moneta Money Bank si můžete vyjednat výhodnou konsolidaci půjček, díky které získáte půjčku novou, s úrokem od 6,3 %, s ní se splatí závazky původní. Vše za vás zařídí banka. Díky nízkým úrokům si snížíte splátku, navíc uděláte z původních několika měsíčních splátek jednu jedinou. Moneta Money Bank dokáže sloučit všechny druhy spotřebitelského úvěru, tedy jak běžné půjčky, tak hypotéky nebo kreditní karty, i přečerpání na kontokorentním účtu. Jestliže to vaše bonita dovolí, můžete si nad rámec celkové sloučené částky vzít ještě peníze navíc, které jsou bezúčelové, na cokoliv. Minimální částka konsolidované půjčky musí být alespoň 5 000. Pokud vaše předchozí půjčky takové výše nedosahují, nevadí – do třiceti tisíc si můžete vzít peníze navíc s úrokem od 4,9 % p.a. s 6,5 %. Banka nabídne i pojištění schopnosti splácet s poplatkem od 8,9 % měsíčně z anuitní splátky. Pro sloučení stačí mít i jen jeden závazek, nezáleží na jeho typu – je tedy možné provést i refinancování.


Časté otázky

Musím mít účet u Moneta Money Bank, abych tu mohla konsolidovat dvě starší půjčky?

Pro podání žádosti o konsolidaci účet u Moneta Money Bank nepotřebujete. Ale pokud by vám byla konsolidace schválena a vy s ní souhlasili, banka vám spolu se sloučenou půjčkou založí nový osobní účet, ze kterého si pak bude strhávat splátky. Účet je bez poplatků za sjednání i vedení.

Co mám vyplnit do formuláře k výpočtu konsolidace, když je u kreditní karty požadavek na částku, kterou z ní mohu čerpat, ale ne na tu, kterou jsem si opravdu půjčila?

Formulář pro výpočet konsolidované půjčky obsahuje tři kolonky: úvěry, kontokorent a kreditku. A máte pravdu, že u kontokorentu a kreditky se má uvést maximální povolená částka k přečerpání (úvěrový rámec), nikoliv částka, kterou máte opravdu vyčerpanou. To zbytečně navyšuje částku ke konsolidaci, což je nepříjemné zejména v situaci, kdy si Moneta Money Bank účtuje poplatky za předčasné splacení.

Pro tento nesoulad jsme banku kontaktovali a bylo nám sděleno, že kolonka je nesprávně nadepsaná a že do ní zájemci o konsolidaci mají uvádět skutečně vyčerpanou částku jak z kreditky, tak z kontokorentu, nikoliv celý úvěrový rámec. Na klientském centru jsme také podali podnět ke změně tohoto formuláře, neb je opravdu matoucí. Snad banka argumenty vyslyší a formulář upraví. Každopádně uvádějte skutečný dluh na kreditce a kontokorentu, ne celé povolené přečerpání.

Musím slučovat víc půjček? Já bych potřeboval zlevnit jen jednu.

Konsolidace od Moneta Money Bank dokáže fungovat i jako refinancování, takže nemusíte slučovat více půjček. Opravdu vám stačí jen jedna, kterou Moneta v rámci konsolidace splatí za vás – z vašeho účtu si pak bude strhávat měsíční splátky, které jak sám říkáte, budou nižší než doposud. 

Mám dva malé dluhy, které pomalu splácím, teď vidím, že by to šlo levněji – ale nevydá to na 30 tisíc. Dá se to nějak obejít?

Situaci nijak obcházet nemusíte, stačí si navýšit úvěr na požadované minimum, tedy 30 000 Kč. Peníze navíc můžete využít na cokoliv. Ale pozor, dobře si propočítejte, zda se vám takový krok vyplatí. Pokud ne, můžete si vzít obyčejnou půjčku (Express půjčku od Moneta Money Bank), která nabídne podobné úroky, a přitom ji lze čerpat již od 5 000 Kč. Rozdíl bude jen v tom, že původní dva úvěry si novými penězi musíte splatit sami, kdežto u Konsolidace to za vás udělá banka.

Už nebudu muset dávat tři příkazy k úhradě, ale vystačím si s jedním, když si tady půjčky sloučím?

Je to téměř pravda. Skutečnost je ale taková, že banka si bude splátky sama strhávat z vašeho účtu, takže to budete mít zcela bez nutnosti zadávat jakékoliv příkazy. Postarat se musíte jen o to, aby ke dni strhávání splátky bylo na účtu dost peněz.

Mohou konsolidovat i cizinci?

Ano, Moneta Money Bank půjčuje cizincům s trvalým pobytem v ČR, to se týká i konsolidace.

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 350 000 Kč, 120 splátek, měsíční splátka 4 209,57 Kč, roční úroková sazba 7,8 %, poplatek za poskytnutí úvěru při žádosti online 0 Kč, RPSN 8,06 %, celková částka splatná spotřebitelem 504 492,26 Kč. U částek vyšších než 1 000 000 Kč musí být v žádosti uveden spolužadatel, a to manžel/ka nebo jiná osoba. Tato nabídka není závazná. Banka si vyhrazuje právo žádosti o úvěr nevyhovět.


*Údaje mají informativní charakter. Přesné podmínky se žadatel dozví od poskytovatele půjčky, který Vás bude kontaktovat.

O společnosti MONETA Money Bank, a. s.

MONETA Money Bank, a. s.

MONETA Money Bank - dříve GE Money Bank -  založila GE (Generel Electric), která má více než sto letou tradici. Dnes sdružuje firmy z oblastí průmyslu a financí. Zároveň ale podniká také ve výrobě leteckých motorů, elektrické energie, v oblasti financí a lékařské techniky.

Více informací