Srovnání povinného ručení - kalkulačka | Hyperfinance.cz

Srovnání povinného ručení je snadné a rychlé. Stačí vám jen „techničák“

Abyste si mohli porovnat ceny povinného ručení, a zjistit, na kterém ušetříte nejvíce, případně které vychází nejvýhodněji k preferovanému pojistnému limitu, stačí si připravit jen jediný dokument: velký technický průkaz vozidla. Občanku můžete zatím nechat v kapse - přinejmenším do doby, než se rozhodnete pro sjednání konkrétního pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Do formuláře vyžadujeme jen údaje, bez nichž by se povinné ručení spočítat nedalo

Údaje, bez nichž by nebylo možné porovnat nabídky pojišťoven na povinná ručení, jsou označeny hvězdičkou. U každého z nich si můžete pod písmenkem „i“ rozkliknout nápovědu. Ta vám přesně popíše, co se pod daným údajem rozumí, v jakých jednotkách jej potřebujeme mít zapsaný, apod.

Nutné je uvést i váš věk a bydliště, neboť i ony mění cenu povinného ručení. Ale o svá osobní data se nemusíte obávat. Jsou v naprostém bezpečí. Jsme řádně registrování pro práci s osobními údaji na https://uoou.gov.cz/. Používáme pokročilé šifrování, osobní údaje zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Ve formuláři je prostor i pro bonusy a malusy, neboť jsou důležitou součástí cenotvorby povinného ručení. Přestože formulář působí na první pohled jako rozsáhlý, vězte, že se ptá jen na informace nezbytně nutné k získání těch nejvýhodnějších nabídek právě pro vás. Nemáte přehled o svém bonusu či malusu? Nevadí - srovnávač si je v registrech dohledá sám.

Jak vybrat nejlepší povinné ručení?

Od povinného ručení požaduje každý řidič něco trošku jiného. Společnou zůstává náhrada za případné škody způsobené zaviněnou dopravní nehodou. Ale i tady se požadavky mírně liší. Proto než se do výběru mezi nabídkami pojišťoven pustíte, je nutné si předem ujasnit:

  • jak vysoký požadujete limit krytí - zda se spokojíte se základem ve výši 35 / 35 milionů korun, nebo půjdete na vyšší částky, třeba až na 300 / 300 milionů Kč. V čem je rozdíl? U velkých nehod s vysokými škodami na zdraví a životech určuje soud i desítky milionu vysoká odškodnění. Při příliš nízkém limitu byste je museli hradit ze svého (což se neobejde bez exekucí a doživotního dluhu)
  • o jaká připojištění stojíte - povinné ručení může obsahovat prvky pojištění havarijního. Pojistit si můžete například skla, srážku se zvěří, úraz při dopravní nehodě, autosedačky, zavazadla, odcizení, živelné pohromy, poruchy autodílů a další - portfolio se u jednotlivých pojišťoven mění
  • jak široké asistenční služby vyžadujete - odtah vozu při poruše, odtah vozu po nehodě, rozsah pojištěním hrazené práce mechanika, poskytnutí náhradního vozu, případně ubytování (v zahraničí), možností je ještě řada dalších.

Při výběru vždy zkoumejte zobrazené nabídky detailně, nehrňte se jen za nejlevnějším ručením, se službami okleštěnými na minimum. Mohlo by se vám to vymstít. Jedinou výjimkou je povinné ručení na auto, které právě neprovozujete.

Povinné ručení musí být sjednáno na každý vůz s registrační značkou. Pokud víte, že vůz ještě nějakou dobu na cestu nevyjete, můžete uložit SPZ do depozitu. Tím se zbavíte povinnosti mít na něj sjednané (a platit) povinné ručení.

Jak se sjednává vybraná nabídka od pojišťovny?

Máte vybráno? Následný postup je stejně snadný jako vyplnění formuláře k porovnání povinného ručení. Potřebovat budete své osobní údaje (připravte si občanský průkaz), aktivní e-⁠mail a telefon. Souhlas s uzavřením smlouvy potvrdíte zaplacením autopojištění. Platba zde slouží namísto podpisu.

Proč vybírat povinné ručení ve srovnávači?

Srovnání v naší online kalkulačce povinného ručení vám nabízí dvě neskonalé výhody:

  • kalkulačka vám ihned vyhledá aktuální nabídky od všech pojišťoven, na jednom místě a podle vámi zadaných parametrů. Ve výsledcích vyhledávání se objeví i všechny aktuální cenové akce a slevy
  • naše exkluzivní spolupráce s pojišťovnami nám navíc dovolí ještě snížit výslednou cenu povinného ručení, nastavit vám k němu výhodnější podmínky a navíc u pojišťovny uplatnit a vám předat slevu za online sjednání.

Už nemusíte přeskakovat mezi stránkami jednotlivých pojišťoven, nebo dokonce objíždět jejich pobočky v okolí. Můžete si navíc být jisti, že jako jednotlivý zákazník se nedostanete na tak významné rabaty, které má s pojišťovnami dohodnuté velkoodběratel - srovnávač.

Orientace ve výsledcích je snadná především díky fitrům

Pro větší přehlednost můžete využít podrobné filtrování výsledků. Zvolíte si například výši krytí, frekvenci platby apod. Ceny ve výsledné tabulce se vám vždy aktualizují podle toho, jaké parametry pojištění si zaškrtnete.

Často kladené otázky

Kalkulačka vám zobrazí výsledky (dle vámi zadaných parametrů) během několika vteřin.
Zelenou kartu obdržíte e-mailem. Můžete si ji vytisknout (stačí na bílý papír), nebo jen uložit v mobilu tak, abyste ji měli kdykoliv při ruce. V blízké době už budou zelené karty digitalizovány a policistům se budou automaticky zobrazovat v databázi stejně, jako tomu teď u osobních dokladů.

Podklady k platbě obdržíte e-milem. U většiny pojišťoven si můžete vybrat, zda zaplatíte:

  • online platební kartou nebo
  • bankovním převodem.

Některé pojišťovny umožňují, abyste se ke sjednávání smlouvy o povinném ručení identifikovali prostřednictvím BankID. V tomto případě nebudete potřebovat občanský průkaz. 

Aby ručení navazovalo, je nutné sjednat nové pojištění vozu ode dne následujícího po posledním dni pojištění současného. 

PLUS musíte včas vypovědět současné povinné ručení. Pokud byste to neudělali, automaticky se prodlouží, i když už máte nové pojištění sjednané jinde. A co je včas? Nejpozději 6 týdnů před koncem současného povinného ručení. V toto datum už musí výpověď být doručena - takže ji rozhodně odešlete alespoň o 3 pracovní dny dříve!

Formulář má více listů - nyní vidíte jen jeho první krok sloužící jako vstup do porovnání.