Srovnání studentských účtů | Hyperfinance.cz

Výhody studentských účtů

  • Většinou zdarma nebo jen s minimálními poplatky
  • Zdarma nebo s nižšími poplatky jsou i služby pojící se k účtu – např. výběry z bankomatu nebo platební transakce
  • Studenti nad 18 let mohou mít účet i s možností přečerpání
  • Úročeny bývají někdy lépe než účty pro ostatní klienty
  • Banky nabízejí i různé slevové karty zdarma

Studentské účty

Studentský účet je pojem používání pro běžný účet nabízený všem, kdo jsou prezenčními studenty střední, vyšší odborné nebo vysoké školy. Často je možné jej získat již v 15 letech, přičemž horní věková hranice je nastavena na 26 let, někde dokonce až na 30 let, aby interval pokryl i studenty, kteří se rozhodli získat doktorát nebo vystudovat nejdříve vyšší odbornou, a pak teprve vysokou školu. 

Aby banka schválila založení studentského účtu, je nutné doložit potvrzení o studiu nebo platnou mezinárodní studentskou kartu, jako je například ISIC nebo EYCA Student (někde za jejich předložení získáte finanční bonus). Najdete ovšem i banky, které nabídnou výhodné účty pro mladé do 26 – 30 let, aniž by museli být studenty.

Bankovní účet pro studenty má mnoho výhod ve srovnání s klasickým běžným účtem. Většinou je vedení účtu zcela zdarma, případně je nutné k osvobození od poplatků splnit podmínky, ovšem nikterak náročné. Výrazně levnější nebo zcela bez poplatku jsou i různé služby s účtem spojené, jako platební transakce, výběr z bankomatů, vklad hotovosti, příjem plateb ze zahraničí apod. Coby bonus bývá vyšší úročení vkladů. Aby byly studentské účty ještě atraktivnější, nabídnou k nim některé banky i různé slevové karty ke svým partnerům (obchody, restaurace, volný čas).