Půjčka 5 000 Kč - peníze rychle na účet ihned

Půjčka 5000 Kč

Půjčka ve výši 5 000 Kč je nejnižší půjčkou, kterou si můžete vzít jak od nebankovní společnosti, tak od banky. Jinými slovy: je to nejnižší možná bankovní půjčka. Zatímco však u banky budete ohledně půjčky ve výši 5 000 Kč detailně zkoumáni, celý proces zabere určitý čas a půjčka se vám stoprocentně promítne do registru dlužníků, u nebankovních půjček můžete elegantně využít benevolence, kterou nebankovním poskytovatelům dává zákon: u půjček menšího rozsahu není nutné spolupracovat s registry dlužníků.

Takže i půjčka ve výši 5 000 Kč může být půjčkou bez registru a půjčkou bez doložení příjmů. Nicméně pozor, nenechte se zmást benevolentnějšími podmínkami při poskytování půjčky. To, že nebudete muset dokládat příjem potvrzený zaměstnavatelem nebo že si vás poskytovatel neprověří v registru dlužníků, ještě neznamená, že když nebudete mít na splácení, tak nad tím mávne rukou. Právě naopak. Proto je nutné si vzetí půjčky na 5 000 Kč už důkladně promyslet. Celková dlužná částka se totiž může vyšplhat poměrně vysoko.

Ale je možné využít nabídky na první půjčku zdarma, kterou poskytuje mnoho nebankovních společností. Pokud půjčku splatíte včas, vyjde vás opravdu jen na 5 000 Kč. Půjčka v této výši se poskytuje i bez ručení a ručitele. Je zde možnost si peníze vybrat v hotovosti jako hotovostní půjčku, nebo naopak bezhotovostně, kdy jsou vám peníze odeslány na účet. Banky i nebankovní společnosti jsou v odesílání peněz rychlé – odešlou půjčku ihned po jejím schválení.

Nebankovní společnosti nejčastěji poskytují půjčku ve výši 5 000 Kč jako půjčku před výplatou, tedy se splatností pouhých 30 dní (ale s možností mít peníze zdarma). Banky jsou v časovém ohledu vstřícnější a poskytnou vám možnost splácet tuhle částku i několik měsíců. Málokdy však od banky získáte půjčku zdarma.

Výhody

 • rychlé vyřízení půjčky
 • půjčka bez ručení nebo zástavy
 • není nutné dokládat příjem potvrzený zaměstnavatelem
 • možnost první půjčky zdarma
 • v případě bankovní půjčky možnost delšího splácení
 • půjčka v hotovosti i na účet
 • možnost získat půjčku bez nahlížení a následného zápisu do registru

Nevýhody

 • dražší půjčka, když je nebankovní
 • často nutnost splatit z další výplaty
 • riziko předlužení, když je půjčka bez registru

Jak probíhá žádost?

 1. Vyberte si vhodného poskytovatele prostřednictvím srovnávače půjček
 2. Zadejte částku a preferovanou dobu splácení
 3. Vyplňte formulář s osobními údaji
 4. Půjčka projde schvalovacím procesem a budete kontaktování poskytovatelem
 5. Po schválení jsou peníze odeslány bez prodlení

Časté otázky

Když si vezmu 5 000 Kč jako první půjčku zdarma, tak splatím opravdu jen těch 5 000 Kč?

Ano, je to tak. První půjčka zdarma je opravdu zdarma, takže si za ni nebankovní společnosti neúčtují sebemenší poplatky nebo úroky. Ale pozor, tohle tvrzení platí pouze v případě, že půjčku splatíte včas, tedy hned následující měsíc. Prodloužení termínu splacení už totiž zdarma není.

Když si chci vzít půjčku na 5 000 Kč, tak vůbec nemusím dokládat svůj příjem?

Zde vždycky záleží na konkrétních podmínkách daných konkrétním poskytovatelem půjčky. Někteří opravdu nevyžadují sebemenší potvrzení o příjmu, protože mají předem nastaveny účinné postupy, jak od klienta získat své peníze zpět. Většina nebankovních společností a také banky však pod pojmem půjčka bez doložení příjmů rozumějí půjčku, pro jejíž poskytnutí není nutné dokládat příjmy potvrzené zaměstnavatelem. Spokojí se totiž s výplatními páskami nebo s výpisem z účtu.

Za jak dlouho mi dojde půjčka na účet?

Zde je interval od několika minut do jednoho pracovního dne. Záleží totiž na tom, kde o půjčku žádáte a kdy. Pokud má poskytovatel půjčky účet u stejné banky jako vy, peníze přijdou téměř okamžitě. Zejména nebankovní společnosti totiž odesílají půjčku na účet ihned po jejím schválení. A schvalovací procesy jdou v případě 5 000 Kč opravdu rychlé. Pokud si berete půjčku přímo u vaší banky, bude situace podobná.

Jestliže má poskytovatel půjčky účet jinde nebo žádáte u jiné banky, přijdou peníze buď ještě ten den odpoledne (když jste zažádali ráno) nebo až následující pracovní den. V případě, že zažádáte například v pátek odpoledne, mohou peníze přijít až v pondělí. Přes víkend se totiž mezibankovní převody neprovádějí.

Co znamená, když je půjčka bez registru?

Tohle označení půjčky může mít několik podob. Může jít o půjčku, u které její poskytovatel vůbec nenahlíží do registru dlužníků a vaši novou půjčku tam pak ani nezapíše. Do určité výše půjčky je tento postup ze zákona možný. Ale pro dlužníka poměrně riskantní.

Další podoba půjčky bez registru je poskytnutí půjčky i těm žadatelům, kteří sice již v registru nějakou aktivní půjčku mají, ale stále mají dost volných finančních prostředků k tomu, aby si mohli vzít půjčku další. Jinými slovy se poskytovatel příliš neohlíží na záznam v registru, ale sleduje spíše příjmy a výdaje žadatele, jeho finanční rezervy ke splácení půjčky, o kterou žádá.

Když si vezmu půjčku v hotovosti, můžu ji pak splatit převodem na účet?

To vždy záleží na poskytovateli půjčky. Někteří nabízejí možnost bezhotovostního splacení, jiní nikoliv, a musíte u nich splatit v hotovosti – stejně, jako jste si půjčku vzali. Takže si vždy podrobně prozkoumejte možnosti splácení, než se rozhodnete pro konkrétní půjčku.

Je možné získat půjčku 5 000 Kč i během víkendu?

Ano, někteří poskytovatelé nabídnou i víkendový provoz, kdy půjčky nejen schvalují, ale též rovnou vyplácejí na účet. Díky okamžitým platbám vám může půjčka vyřizovaná o víkendu přistát na účtu i v sobotu, neděli nebo ve státní svátek. Poskytovatele víkendových půjček najdete v kategorii „Půjčka o víkendu“.

 

Přečtěte si také: