Půjčka 3 000 Kč ihned na účet | Hyperfinance.cz

Půjčka 3000 Kč

Půjčka ve výši tří tisíc korun je stále ještě půjčkou spadající výhradně do kategorie nebankovních půjček. Banky se totiž nabídnou až s půjčkami od pěti tisíc korun. Půjčka 3 000 Kč je typickou půjčkou před výplatou, protože pomáhá řešit krátkodobý výpadek v příjmu (nemocenská, péče o nemocné dítě a podobně). Anebo pomůže se zaplacením nečekaných výdajů, k nimž typicky patří pokuta za parkování nebo za rychlou jízdu a různé nečekaně vysoké faktury.

Vzhledem k malému objemu peněz je půjčka na 3 000 Kč i půjčkou bez registru a půjčkou bez doložení příjmu. Předpokládá se totiž, že tak nízkou půjčku dokáže v rozumné době splatit v podstatě každý. Jen pozor, je nutné brát ohled na to, že jde o rychlou půjčku, která má splatnost většinou jen 7 – 31 dní. Takže prostředky na její vrácení musíte najít hned v následující výplatě nebo důchodu, případně v jiné dávce, kterou dostáváte. A může jí být i rodičovský příspěvek.

Vzhledem k tomu, že půjčka 3 000 Kč je i hotovostní půjčkou, můžete si ji nechat vyplatit na ruku, kdykoliv si nepřejete, aby peníze prošly přes vás účet. Třeba když vám na bankovní účet vidí manžel nebo manželka, případně rodiče. Výhodné je takto využít i první půjčku zdarma, právě na 3 000 Kč. Ta je nabídnuta každému, kdo si u dané společnosti doposud ještě nepůjčoval.

Zažádat o jakoukoliv půjčku na 3 000 Kč můžete online v našem formuláři, telefonicky nebo třeba přes SMS, čímž se dostanete k velmi rychlé SMS půjčce. Ovšem i bezhotovostní půjčka na účet ihned dokáže být velmi rychlá. Je totiž odesílána ihned po schválení půjčky. A vzhledem k tomu že jde o opravdu malý objem peněz, je schvalovací proces krátký a velmi stručný. Jde totiž také o půjčku bez ručení a ručitele.

Poskytovatel si krátký schvalovací proces může u tak malých půjček dovolit. Ale můžete si být jistí, že vždy postupuje podle přísných pravidel stanovených zákonem a Českou národní bankou. Ta uděluje nebankovním společnostem licence, aby mohly poskytovat své půjčky. A dohlíží na ně, zda postupují správně. Nebankovní společnosti jsou v současnosti v podstatě pod podobnou kontrolou jako banky.

Výhody

 • zažádat lze online, odesláním SMS nebo telefonicky
 • vyřízení je téměř okamžité
 • hotovost je k dispozici v podstatě ihned
 • půjčka je na účet odeslána ihned po schválení
 • první půjčka může být zdarma
 • není nutné ručení ani zástava
 • některé půjčky bez nahlížení do registru
 • lze prodloužit termín splatnosti

Nevýhody

 • nutno splatit z první výplaty
 • dražší půjčka (pokud nejde o první půjčku zdarma)
 • vysoké poplatky za prodloužení splatnosti

Jak probíhá žádost?

 1. Vyberte si vhodného poskytovatele prostřednictvím srovnávače půjček
 2. Zadejte částku a preferovanou dobu splácení
 3. Vyplňte formulář s osobními údaji
 4. Půjčka projde schvalovacím procesem a budete kontaktování poskytovatelem
 5. Po schválení jsou peníze odeslány bez prodlení

Časté otázky

Musím při žádosti o půjčku na 3 000 Kč prokazovat příjem potvrzením od zaměstnavatele?

U většiny půjček v objemu 3 000 Kč to není nutné, protože se jedná o natolik nízkou částku, že zaměstnavatelovo potvrzení netřeba. Poskytovatel půjčky se spokojí s výpisem z účtu. Jsou však i poskytovatelé, kteří při tak nízké půjčce žádné prohlášení o příjmu nepožadují a rovnou poskytnou půjčku bez doložení příjmu.

Když vyplním žádost o poskytnutí půjčky, co se bude dít posléze?

Neprodleně poté, co poskytovatel půjčky dostane vaši žádost, se vám ozve jeho zástupce. Nejlépe telefonicky, ale je možno i emailem. Následující kroky si pak dohodnete přímo s konkrétním člověkem, který vám přesně sdělí, co máte udělat, aby byl proces poskytnutí půjčky zdárně dokončen.

Na jak dlouho si můžu 3 000 korun půjčit?

Většina společností poskytujících půjčku v objemu 3 000 Kč vám peníze poskytne na 7 – 31 dní. Ale spousta z nich nabízí možnost si již předem nebo během trvání půjčky dobu splatnosti prodloužit přesně podle vašich možností. Jen je nutné počítat s tím, že prodloužení se prodraží. A to i v případě, že si berete první půjčku zdarma. Prodloužení totiž už zdarma není.

Do kdy můžu mít peníze na účtu?

Peníze vám po schválení půjčky dorazí na účet během několika okamžiků – za předpokladu, že máte účet vedený u stejné banky jako poskytovatel půjčky. I proto mají společnosti poskytující půjčky často účty u několika bank, aby pravděpodobnost, že se „trefíte“, byla co nejvyšší a aby k vám kýžená půjčka dorazila co nejdříve.

Když zažádám o půjčku na 3 000 Kč, budou se mi šťourat v záznamech v registru?

Pokud máte v registru něco, s čím se nechcete chlubit, ale přesto víte, že půjčku na 3 000 Kč dokážete bezpečně splatit, zažádejte si o půjčku bez registru. Mnohé z nabízených půjček v této kategorii jsou totiž poskytovány bez jakékoliv kontroly registrů. Jde o malou částku, kde kontrola registrů není povinná.

Je možné získat půjčku 3 000 Kč i během víkendu?

Ano, někteří poskytovatelé už zavedli víkendový provoz, kdy půjčky nejen schvalují, ale též rovnou vyplácejí na účet. Díky okamžitým platbám vám může půjčka vyřizovaná o víkendu přistát na účtu i v sobotu, neděli nebo ve státní svátek. Poskytovatele víkendových půjček najdete v kategorii „Půjčka o víkendu“.

 

Přečtěte si také: