Půjčka o víkendu | Hyperfinance.cz

Půjčka o víkendu

 

Co je půjčka o víkendu?

Víkendová půjčka je dalším krokem bank a nebankovních společností vstříc požadavkům svých klientů. Jak její název napovídá, rychlá půjčka o víkendu ihned zajistí potřebné peníze přesně na ten účel, který právě akutně potřebujete. Ale řeší i stav, kdy nejde o záležitost akutní - jen zkrátka v pracovní dny nemáte čas vyřizovat si půjčku, procházet její smluvní podmínky, rozhodovat se o nastavení splátkového kalendáře apod. Proto je pro vás právě víkend tím nejlepším časem k porovnání nabídek poskytovatelů a následnému vyřízení půjčky.

Nejen nebankovní společnosti, ale i banky už si všimly, že mnoho klientů preferuje právě víkendové půjčky ihned vyřízené online. I proto se od běžných půjček ty víkendové nijak významně neliší - alespoň co se základních parametrů týká. I ony jsou poskytovány bez zástavy a bez ručitele, na účet nebo v hotovosti, na různě dlouhou dobu trvání a v různých částkách. Potkáte mezi nimi jak klasické půjčky od banky, tak třeba i půjčky bez registru. Pokud jste cizinec, s víkendovým vyřízením spíše nepočítejte (podrobněji v kategorii půjčky pro cizince)


Na ceně a dalších parametrech úvěru se víkendové vyřízení (většinou) nijak neodrazí. Pokud sjednáte půjčku v neděli nebo v běžný pracovní den, v obou případech mívá stejné RPSN. Online půjčka o víkendu však někdy vyžaduje, aby vás její poskytovatel již znal (třeba díky účtu, který u něj máte založen). Najdete však i bleskové půjčky o víkendu, kde uspějete též coby úplně nový klient. Díky okamžitým platbám mohou peníze na účet dorazit ještě během soboty či neděle. Ukážeme vám, jak se v online srovnávači rychle zorientovat.


Kdy požádat o půjčku o víkendu?

Odpověď na tuto otázku je snadná: o víkendový úvěr zažádejte, kdykoliv potřebujete vyřídit cokoliv neodkladného, třeba i jen za 20 000 Kč, anebo když si právě o víkendu chcete vyhradit čas na klidné promyšlení si detailů větších půjček, například 300 000 Kč. Co může být o víkendu tak neodkladného? Třeba výhodná slevová akce (kde sleva významně převýší náklady na úvěr), potřeba ihned pořídit novou lednici (za tu dnes ráno rozbitou), ale i zapomenutý nedoplatek či pokuta - kde se vysoké penále načítá za každý kalendářní den.


Půjčka o víkendu posílaná ihned na účet nebo vyplácená v hotovosti na ruku vám zajistí, že žádnou z výše zmíněných situací nepromarníte. Nebudete muset čekat do pondělí na vyřízení půjčky, abyste mohli koupit nový mrazák. A během víkendu si v klidu zařídíte vše, co je okolo půjčky nutno zajistit - například výpis z účtu, kopii dokladů totožnosti atd. V pracovní dny na to většinou nezbývá moc času. 

 

Na co si dát pozor před požádáním?

U půjček o víkendu je nutné klást důraz na stejné parametry jako u kteréhokoliv jiného úvěru. To znamená na cenu (zejména RPSN), možnosti změn při splácení, cenu předčasné splátky, nebo i případné kroky poskytovatele, pokud byste se někdy dostali do problémů se splátkami.

I podmínky stanovené pro případ nesplácení jsou u výběru půjčky dost zásadní. Zejména pokud plánujete delší závazek, na několik let. Je též nutné si uvědomit, že jakmile sáhnete po půjčce s výplatou v hotovosti, půjde pravděpodobně o mnohem dražší variantu, než je půjčka v sobotu na účet od banky. Podívejte se, kterým osmi chybám byste se při výběru půjčky měli vyhnout.


Je také potřeba vědět, že pokud ještě nemáte účet u banky, která dokáže přijmout okamžité platby, nezbývá než se spolehnout na víkendovou půjčku na ruku. Ale i tato se pak může splácet převodem, abyste nemuseli každý měsíc vozit hotovost na předem dohodnuté místo.


Jak požádat o půjčku o víkendu?

Ani v procesu podání žádosti nenajdeme žádné odlišnosti oproti běžným dlouhodobým či krátkodobým úvěrům. Vše zůstává stejné - jen s tím rozdílem, že pokud o víkendovou půjčku požádáte během víkendu, bude ještě během něj i vyřízena. Banky i nebankovní společnosti postupně zavádějí víkendový provoz (alespoň u online žádostí), aby vyhověly požadavkům velké části klientů, která chce „úřadovat“ jen o víkendu.

Žádost vyřídíte velmi rychle a snadno online. Stačí kliknout na tlačítko „Mám zájem“ nebo „Chci si půjčit“. Tím budete přesměrováni na formulář se žádostí o půjčku. Ten bude buď na našich stránkách, nebo rovnou u poskytovatele. Do formuláře pak jen vyplníte základní osobní údaje a údaje o kýženém úvěru. Pak formulář odešlete.


Žádost dorazí k poskytovateli ihned po odeslání - a protože je schvaluje i během víkendů, ozve se vám v co nejkratším čase. Bude vás provázet dalšími kroky směřujícími k dokončení žádosti, neboť samotné vyplnění a odeslání formuláře ještě není krokem závazným. Pro dokončení žádosti se neobejdete bez prokázání pravidelného příjmu (výpis z účtu, výplatní pásky, „papír“ od zaměstnavatele) a bez odeslání kopie (fotky) vašich osobních dokladů. Vyžadován bývá občanský průkaz a k němu druhý doklad totožnosti.


Časté otázky

Peníze na ruku tedy mohu dostat i během soboty a neděle?

Ano, je to tak, i během víkendu nebo svátečních dní si vyřídíte půjčku v hotovosti. Peníze dostanete vyplaceny ještě v den odeslání žádosti, takže je dokážete ještě během víkendu uplatnit. Nejčastěji se vyplácí schválená hotovost na čerpacích stanicích či v trafikách. Někteří poskytovatelé dokáží nabídnout dovoz hotovosti na kterékoliv dohodnuté místo - ale pozor, jde o službu placenou navíc, přestože oficiálně je zahrnuta do RPSN. Jedná se proto o dražší variantu víkendového úvěru.

Za jak dlouho budu mít peníze na účtu?

Pokud o víkendovou půjčku požádáte v běžných denních hodinách (odpovídajících běžné pracovní době), můžete mít peníze na účtu již několik minut po odeslání žádosti. Ovšem za podmínky, že vaše banka umí přijímat okamžité platby. Ty běžné se totiž během volných dní neprovádějí.

Hodí se půjčka o víkendu i pro studenty nebo ženy na mateřské dovolené?

Vždycky záleží na osobní finanční situaci žadatele o úvěr. Nerozhoduje tedy společenský statut (důchodce, student, matka), ale úvěruschopnost neboli bonita. Pakliže je bonita žadatele dostatečná, může víkendovou půjčku obdržet i přes to, že je například studentem. Některé banky vyžadují, aby u půjček pro tyto skupiny obyvatel figurovali spoludlužníci - a to i při nižších půjčovaných částkách.

Co se stane, když nebudu moci splácet?

Situace bude stejná jako u každého úvěru: poskytovatel začne uplatňovat kroky, které jste si spolu dohodli ve smlouvě o půjčce (a které mu povoluje legislativa). Na vás je, abyste takovým krokům předcházeli. Jak? Zejména tím, že jakmile se ukáží budoucí problémy se splácením (například onemocníte nebo přijdete o práci), ihned byste měli poskytovatele kontaktovat a dohodnout si s ním změnu v tempu vašeho splácení. Projděte si podrobný návod jak postupovat při problémech se splácením.

Je možné získat víkendovou půjčku i bez příjmů?

Záleží na tom, jak pojem „bez příjmů“ chápete. Abyste získali jakoukoliv půjčku z našeho srovnávače, musíte příjem samozřejmě mít. Pod názvem „půjčka bez příjmů“ se většinou inzerují nabídky úvěrů, při kterých není nutno dokládat příjem formou papírového potvrzení podepsaného zaměstnavatelem. Místo dokladu od zaměstnavatele poslouží výplatní pásky, výpisy z účtů anebo povolení pro poskytovatele k tomu, aby vám nahlédl do bankovnictví, kde si historii příjmů sám ověří.

V bance mi řekli, že nám půjčku vyřídí jen v pracovní dny. Jak to, že tady píšete, že víkendové půjčky umí i banka?

Záleží na tom, ve které bance jste se byli na půjčku poptat. Na trhu jsou banky, které víkendový provoz ještě nezavedly, ale i banky, kde si půjčku opravdu vyřídíte i v sobotu nebo v neděli. Někde na pobočce, nejčastěji (a nejrychleji) však online, skrze náš formulář.

Shrnutí

Půjčka o víkendu je klientsky vstřícnou službou jak bank, tak nebankovních společností, které si již uvědomily klienty požadované změny na trhu. Již pochopily, že i během víkendu je nutno klientům své služby nabídnout. A nezáleží na tom, jestli jde o žadatele, kteří řeší neodkladnou finanční situaci, nebo o žadatele, kteří si přejí administrovat úvěr výhradně o víkendu - aby na to měli klid a dostatek svého času.

Podmínkami a cenou se půjčka ihned na účet poskytovaná i o víkendu nijak neliší od ostatních bezhotovostních úvěrů. Aby vám byla poskytnuta ještě během víkendového dne, musíte mít účet u banky, která umí přijmout okamžitou platbu. U půjček hotovostních (na ruku) však můžete potkat víkendovou přirážku za dovoz peněz na smluvenou adresu. 

Při výběru víkendové půjčky byste měli zachovat stejný postup jako při výběru jakéhokoliv jiného typu úvěru: vždy si projděte více tržních nabídek a porovnejte je mezi sebou. V našem srovnávači najdete mnoho víkendových půjček na jednom místě - a snadno si je porovnáte - například podle ceny. Před vzetím půjčky vždy důkladně zvažte, zda ji opravdu potřebujete a zda budete schopni ji splácet.