Nejlepší úrazové pojištění - porovnání online, kalkulačka

Proč se vyplatí sjednat úrazové pojištění

icon

Nonstop ochrana po celém světě již od 60 korun měsíčně

icon

Neočekávaný úraz je hrozbou pro vaši finanční stabilitu

icon

Výpadek příjmu v důsledku úrazu nebo dokonce smrti přestane být pro vás i vaši rodinu hrozbou

icon

Úrazové pojištění lze prostřednictvím kalkulačky jednoduše porovnat a sjednat online

icon

Sjednáním úrazového pojištění ochráníte finanční situaci své rodiny

icon

Úrazové pojištění na míru, protože pojistná rizika si vybíráte sami podle vlastních potřeb

Úrazové pojištění - srovnávač

Úrazové pojištění svým zaměřením spadá pod životní formy pojištění a lze ho velmi často zřídit v rámci smlouvy o životním pojištění. Jaké jsou důvody pro zřízení úrazového pojištění a jaké parametry je vhodné zkoumat při jeho porovnání? Jak vyplývá z názvu, sjednáním úrazové pojistky si pojištěnec kryje rizika spojená s úrazem, ale také s dlouhodobým léčením, dlouhodobě sníženou pracovní schopností, trvalých následků nebo dokonce smrti následkem úrazu.

Krytá rizika

  • Smrt jako následek úrazu
  • Trvalé následky v důsledku úrazu
  • Denní odškodné po dobu léčení

Výběr pojistných částek

Jaké jsou optimální pojistné částky při sjednání smlouvy? Vždy byste měli vycházet z vlastních úvah o svých potřebách v případě úrazu. Přesněji řečeno, pod jaký životní standard byste nechtěli klesnout. I běžný úraz Vás může vyřadit z pracovní činnosti na 3 až 6 měsíců. Zejména pokud nemáte dostatek vlastních úspor, je nanejvýš vhodné, aby pojistná částka kryla vaše nutné průměrné denní výdaje (zpravidla 200-300 Kč). Ideálním nástrojem je sjednání tzv. denní dávky dobu nezbytného léčení úrazu, jejíž výše bude krýt bezpečně vaše výdaje. Pojišťovny zpravidla specifikují, jak dlouho se pro jaký typ úrazu částka denní dávky vyplácí. Trvalé následky úrazu se pojišťují téměř vždy na vyšší částku než je smrt následkem úrazu a to přibližně ve výši čtyřnásobku. Výši pojistného plnění pro tyto případy opět zvažte dle situace, jíž můžete sebe nebo rodinu vystavit. Mezi hojně využívané kombinace patří 500 000 Kč pro případ smrti úrazem a 2 000 000 Kč pro případ trvalých následků.

 

Články

Půjčka na směnku

29.05.2024

Půjčky

Rychlý a snadný způsob, jak získat peníze? Půjčka na směnku vypadá lákavě, ale: rizika převálcují jakýkoliv benefit půjčky. I proto je coby osobní půjčka nezákonná

Půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

23.05.2024

Půjčky

Potřebujete rychle hotovost? Zvažujete půjčku na benzínce nebo v trafice? Jde sice spolehlivý zdroj peněz, ale vybírá si svou daň. Na co dá největší pozor?

Půjčka pro dlužníky

07.05.2024

Půjčky

Konsolidace, refinancování, půjčka pro zadlužené - každá z těchto půjček pro dlužníky může být dobrým řešením, ale je důležité k ní přistupovat s rozvahou