Srovnání běžných účtu - účet zdarma | Hyperfinance.cz

Bankovní účet

Pro běžné (nepodnikající) občany nabízejí banky nejčastěji dva základní typy účtů: běžný účet a spořicí účet. Na běžném účtu je možné provádět všechny typy bankovních transakcí, u mnoha bank včetně okamžitých plateb nebo otevřeného bankovnictví. Spořicí účty bývají u některých bank omezeny možností převádět peníze jen z účtu běžného na spořicí a zase zpět, což je dobré z hlediska bezpečnosti, ale ne z pohledu spotřebitelského pohodlí. Ovšem omezení transakcí ze spořicích účtů neplatí u všech bank. Platební karty se nejčastěji vážou k účtům běžným, kontokorent (možnost přečerpání) a kreditní karta také.  Speciálními druhy účtů u bank jsou tzv. termínované vklady.

 

Běžné účty zdarma

Spotřebitelsky zajímavé jsou běžné účty zdarma. Nabízí je již řada bank, některé s podmínkami, jiné zcela bez podmínek. Abyste u banky měli svůj účet zdarma úplně, je nutné si zjistit i další podrobnosti z ceníku. Například, zda nejsou účtovány bankovní poplatky za příchozí a odchozí transakce (platební styk), za výběry z bankomatu, za vklady na přepážce. S nějakým poplatkem je zatím ještě spojena většina převodů peněz do zahraničí, a to i v rámci Evropy (SEPA platby či Europlatby). I zde se však najdou světlé výjimky.

Jak vidno, při vybírání účtu je nutné najít mnoho informací a zvážit několik parametrů, abyste mohli provést srovnání běžných účtů. To chce spoustu času a námahy, které si můžete ušetřit s naším srovnávačem běžných účtů. Vyhledali jsme pro vás a zařadili do porovnání to hlavní, co potřebujete k volbě správného běžného účtu a k následnému založení účtu online.