Bankovní účet

V dnešní době je velmi moderní vlastnit účet vedený u banky, je prestižní mít bankovní kartu k účtu, pokud možno stylizovanou ve vašem vlastním stylu a nemuset nosit hotovost v peněžence. Nejčastěji se dnes setkáváme s běžným a spořícím účtem. Každá banka má různé typy běžných účtů, a pokud u nich splníte určité podmínky, můžete mít účet i zdarma vedený, to znamená žádné poplatky za vedení účtu, vedení karty či za transakce na účtu. Jelikož každá banka to má nastaveno jinak, je tedy dobré si nejdříve porovnat účty u jiných bank a vybrat si pro vás ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Srovnání bankovních účtů 

V dnešní době je veliká konkurence, co se týče nabídek různých bank. Přetahují se o klienty, a proto se každým dnem mění jejich stávající podmínky. Abyste si byli jisti, že jste si zvolili ten nejlepší účet, který vám bude vyhovovat, tak z toho důvodu tu máme náš porovnávač účtu.

Níže stačí vyplnit, co od účtu očekáváte a hned budete vědět, jak na tom jste.

Běžný účet 

Běžný účet je používán k platbám denních potřeb, k přeposílání peněz na jiné účty, příjem plateb, jako je například výplata, k platbám u obchodníků prostřednictvím platební karty. 

Spořící účet

Spořící účet slouží jako pokladnička, kdy si odkládáte bokem našetřené peníze a využíváte lepší úrokovou sazbu než na běžném účtu a peníze se vám úročí.

Úvěrový účet

Úvěrový účet slouží primárně k evidenci klienta při čerpání úvěru.

Investiční účet

Investiční účet slouží zejména pro investování do akcií, dluhopisů či různých fondů.

Založení účtu online

Založení účtu je jednoduché a přitom rychlé. Nejoblíbenější variantou v současné chvíli je sjednání účtu přes internet.

Vyberete si, u které banky byste účet chtěli, zadáte své údaje a poté vám přijdou dokumenty do emailu či poštou, které podepíšete, odešlete zpátky a při přijetí dokumentů v bance začíná být váš účet aktivní.

Účet založený online je nejen nejjednodušší způsob, jak být vlastníkem účtu, ale také nejpohodlnější, protože nemusíte nikam chodit a z pohodlí domova si svůj účet otevřete. Stačí k tomu jen připojení k internetu a mít potřebné doklady po ruce. Velkou výhodou je, že na našich stránkách udržujeme aktuální informace všech bank, tím pádem víte, že jste si vybrali ten nejvhodnější účet a žádných zástupů lidí a čekání ve frontách se nemusíte obávat.