Fio banka - běžný účet, osobní účty

Fio účet od Fio banky

Založení i vedení osobního účtu od FIO banky je zcela bez poplatků, zdarma jsou i příchozí a odchozí platby, a to v rámci ČR, tak i všechny europlatby. Výraznou výhodou jsou zdarma výběry z bankomatů Fio banky, jejichž síť je dostatečně hustá. Přímo ze svého internetového bankovnictví pak můžete založit další účty a doplňkové služby, k mání je 14 cizích měn, v nichž můžete účet mít veden. Podnikatelé ocení API bankovnictví, možnost propojení účtu s platební bránou nebo terminálem, levný kontokorent a další výhodné služby.

 

Spořící účet k běžnému zdarma

Ke každému Fio účtu si můžete zdarma zřídit, třeba i sami v internetovém bankovnictví, spořící účet Fio Konto. Díky výhodnému úroku vám peníze na tomto účtu nebudou ztrácet na hodnotě a přitom neztratíte flexibilitu spojenou s běžnými účty, protože peníze můžete kdykoliv vybrat, nebo převést na svůj, nebo cizí účet.

 

Jak založit účet? 

Založení účtu je velmi snadné, stačí jen kliknout na „Chci založit účet“ a poté vyplnit online žádost. Připravit si musíte dva doklady totožnosti a k tomu mobil, aktivní email a také naskenovaný doklad o vedení běžného účtu v jiné bance v ČR (např. výpis z účtu, smlouva o účtu, potvrzení o vedení účtu). Hned po odeslání formuláře vám přijde SMS s autorizačním kódem, kterým žádost potvrdíte.

Neprodleně vám pak dorazí email s instrukcemi k zaslání ověřovací platby a také aktivační kód, kterým elektronicky podepíšete smlouvu o běžném účtu. Jako poslední dorazí SMS informující o dokončení procesu založení účtu a s heslem do Internetbankingu.  

Výše uvedený postup je možný jen při zakládání osobního běžného účtu. Podnikatelský účet (pokud ještě nejste klientem banky) je nutné založit na pobočce.

Časté otázky

Proč může mít Fio nulové poplatky a jinde se za to samé platí tolik peněz?

Fio je ryze česká banka, která vydělává tím správným způsobem, jako jsou půjčky a investice, ne na běžném životě klientů.

Co musím udělat pro získání 10 výběrů z bankomatu zdarma?

Nic, stačí využívat bankomaty Fio banky a 10 vašich výběrů je každý měsíc zdarma.

Slyšeli jsme o minimálním vkladu u Fio banky, co je na tom pravdy?

Ano, pro plnou aktivaci účtu je potřeba na něj vložit 100 Kč.

Musím měnit účet u Fio banky, když jsem začal podnikat?

Rozhodně nemusíte, protože Fio banka nabízí jeden univerzální běžný účet, který mohou využívat jak spotřebitelé, tak podnikatelé nebo firmy. Speciální služby k běžnému účtu, které budete potřebovat k podnikání, si pak nastavíte jako služby doplňkové, mnoho z nich je zdarma, stejně jako vedení účtu a většina transakcí. Je ovšem výhodné oddělit soukromé finance od těch z podnikání, a tak se spíše doporučuje založit druhý účet coby podnikatelský. Vše řešíte prostřednictvím Internetbankingu, případně na pobočce.

Je API bankovnictví zdarma?

Ano, i API bankovnictví je u Fio banky zdarma. Připomeňme jen, že slouží zejména k propojení s účetními systémy, zadávání hromadných plateb, sledování dění na účtu v reálném čase apod.

Kolikrát můžu vybírat zdarma?

Zdarma máte 10 výběrů měsíčně.