Půjčka bez doložení příjmu ihned na účet

Rychlá půjčka bez doložení příjmů


Co je půjčka bez doložení příjmů?

Trochu zavádějící název ve vás může vyvolat dojem, že jde o neférové půjčky, jaké známe z minulosti z reklam vylepených na sloupech nebo na nástěnkách supermarketů, kdy poskytovatel půjčil i lidem bez příjmů, ale pak z nich sedřel kůži. Pozor, považovat půjčku bez doložení příjmu za tento typ úvěru by bylo velkým omylem!

„Půjčka bez příjmů“ nebo „půjčka bez doložení příjmu“ jsou totiž nebankovními spotřebitelskými úvěry plně respektujícími přísné podmínky zákona o spotřebitelském úvěru. Příjmy se regulérně prokazují, ověřují a bonita klienta je vždy hodnocena.

Proč se tato kategorie nazývá půjčkou bez doložení příjmů? Jde v podstatě o marketingový tah, o zkrácení názvu, aby byl čitelnější, zajímavější a lépe se hodil do reklamy. Celý název je totiž „půjčka bez papírového doložení příjmů“ nebo „půjčka bez zaměstnavatelem podepsaného doložení příjmů“.


Po napsání úplného názvu je už jasné, že jde o typ půjčky, při níž žadatel dokládá příjmy, ale jinak než zaměstnavatelem podepsaným papírovým potvrzením. A jak tedy? Většina poskytovatelů akceptuje výpisy z účtu anebo výplatní pásky, které stačí nafotit (výpisy přeposlat z emailu nebo i vygenerovat z online bankovnictví). Díky tomu lze dnes získat například i půjčku na mateřské dovolené

 

Poskytovateli se výpisy o pravidelných příjmech posílají elektronickou formou coby fotky (výplatnic či papírových výpisů z účtu) nebo soubory ve formátu pdf (výpisy generované v online bankovnictví). Jestliže nemáte s odesíláním příloh zkušenosti, netřeba se bát, systém každého z poskytovatelů vás navede, jak to udělat správně. K dispozici jsou vám i školení operátoři, kteří vám mohou telefonicky asistovat.

Dodejme jen, že půjčka bez doložení příjmu je běžnou spotřebitelskou půjčkou, nijak nevybočuje z pohledu podmínek poskytnutí, rytmu splácení nebo obsahu úvěrové smlouvy. Liší se pouze tím, že příjem nemusíte nechat potvrdit u svého zaměstnavatele. Vše ostatní zůstává stejné.

Tip: I půjčka bez doložení příjmů něco stojí, tedy pokud nenarazíte na první půjčku zdarma. Podívejte se, jak poznat opravdovou cenu úvěru!


Abyste nemuseli na celém internetu hledat, která že půjčka je tou, u níž se nemusí dokládat papírové potvrzení o příjmech podepsané zaměstnavatelem, shromáždili jsme nabídky na takové půjčky v našem online srovnávači. Tím ušetříte spoustu času a vyhledávání, ale též ověřování si, jestli opravdu jde o úvěr bez příjmů a zda s ním nejsou spojeny skryté poplatky.

Půjčky bez příjmu jsou poměrně variabilní. Vzít si můžete od několika set korun až po statisícové částky, výjimkou není ani milionový úvěr bez příjmů. Doba splácení se odvíjí zejména od vzaté částky, pohybuje se od několika dní až po několik let. Jestliže narazíte na tzv. neomezenou splatnost, jedná se o revolvingový úvěr podobný například bankovnímu kontokorentu.

 

Kdy požádat o půjčku bez doložení příjmu?

Nebankovní půjčka bez doložení příjmů se hodí v mnoha situacích. Na prvním místě jmenujme potřebu rychlého vyřízení. Jestliže se chcete k penězům z úvěru dostat co nejrychleji, abyste stihli zaplatit vše, co má termín, je půjčka bez příjmů skvělou možností, jak své příjmy doložit ihned. 

Vygenerovat výpisy z online bankovnictví zabere ani ne minutku. Takže nejprve odešlete v našem srovnávači  vyplněný formulář se žádostí – a než se vám poskytovatel ozve, už budete mít své pravidelné příjmy vyfocené nebo třeba stáhnuté z emailu, z el. bankovnictví. Vše proběhne během několika minut. A jestli vaše banka umí okamžité platby, budete mít peníze na účtu do několika minut od podání žádosti o úvěr.

Tip: u větších úvěrů na delší dobu by se mohlo hodit pojištění schopnosti splácet. Jen pozor, ne vždy se vám vyplatí! Přečtěte si, k čemu pojištění schopnosti splácet slouží a jak musí být nastaveno, aby vám k něčemu bylo.


Na co si dát pozor před požádáním?

Nejprve se musíte ujistit, že půjčku zvládnete, že i v budoucnosti máte zajištěn zdroj příjmů, který vám umožní ji splácet. Jestli ano, dalším krokem musí být výběr té nejlepší nabídky. Ceny se od sebe diametrálně odlišují, rozdíly najdete i v možnostech nastavení splátek nebo třeba v předčasném splacení či v odkládání splátek, kdykoliv potřebujete.

Při porovnávání ceny úvěru se nesoustřeďte jen na samotné RPSN, ale hledejte i „celkovou cenu splatnou spotřebitelem“. Každý z úvěrů totiž může mít jinou délku trvání (podle toho, kolik budete měsíčně splácet), a tak se bude i dost lišit celkový přeplatek. Vy si musíte zodpovědně rozhodnout, zda raději splácet rychleji, vyššími částkami a přeplatit méně, nebo si naopak zvolit splácení pomalejší, jistější, ale o to dražší.


Tip: Sesbírali jsme pro vás v praxi osm tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout. Jejich vysvětlení zabralo dost místa, a tak jsme text rozdělili do dvou dílů. Najdete je na těchto odkazech: první díl, druhý díl.


Jak požádat o půjčku bez doložení příjmu?

Podání žádosti o půjčku bez příjmu je velmi snadné. Stačí jen vybrat tu, která je pro vás nejvýhodnější, vyplnit formulář, který je přiložen u každé z půjček, a odeslat jej. Vyplňujte vždy jen pravdivá data a nikdy se nesnažte svou současnou situaci přikrášlit. Registry dlužníků na vás většinu věcí ihned prozradí.

Tip: Přemýšlíte, podle čeho rychle poznat tu nejvýhodnější půjčku? My vám to ukážeme v našem průvodci výběrem úvěru.


Dávejte pozor na překlepy v kontaktních údajích, aby se poskytovatelé měli jak ozvat, když naznají, že baše bonita je dostatečná a že vám mohou své peníze svěřit.  Podívejte se, co je potřeba v oblasti bonity splnit, aby vám půjčku schválili. Pokud prvním posuzováním poskytovatele neprojdete, na žádost o půjčku se nikdo neozve.

Časté otázky

Poskytuje se půjčka bez doložení příjmu i ve vyšších částkách?

Ano, i půjčka bez příjmu může dosáhnout statisícových hodnot, záleží na tom, kolik peněz požadujete a zejména na tom, na jak vysoký úvěr vystačí vaše bonita. Příjmy se totiž dokládají, ale nikoliv papírově a nikoliv s podpisem zaměstnavatele. Poskytovatel je vždy vyhodnocuje, včetně nahlížení do registru dlužníků.

Jen málokdy se setkáte s nabídkou tzv. „půjčky bez registru a potvrzení o příjmu“, která v sobě spojuje jak vyšší toleranci k současným dluhům, tak možnost zaslat elektronické údaje o vašich příjmech. V tomto případě už se však jedná o nižší částky, v řádech desetitisíců.  Jejich srovnání můžete najít zde.

Jak rychlé je vyřízení úvěru, u kterého se nedokládá příjem?

Nejprve uveďme na pravou míru tvrzení, že se u tohoto úvěru nedokládá příjem. Příjem se dokládá, jen ne papírově a ne s podpisem zaměstnavatele. Příjem doložíte v podobě nafocených výplatních pásek nebo třeba výpisu vygenerovaného v  online bankovnictví za posledního půl roku. 

Nyní k rychlosti vyřízení: Jde v podstatě o jinou formu rychlé půjčky, a tak se jí často říká i „půjčka ihned bez doložení příjmu“ nebo „rychlá půjčka bez doložení příjmu“. Od požádání do doručení peněz na váš účet může uběhnout jen několik minut právě proto, že jde o online záležitost. Peníze dostanete nejpozději následující pracovní den (v závislosti na rychlosti vaší banky).

Když jsem na rodičovské, defakto bez příjmu, dostanu tuhle půjčku?

Bonita žadatele je posuzována vždy, takže záleží na tom, jak vysoké jsou vaše povinné výdaje. Vše doložíte výpisy z účtu. Jestliže povinné platby hradí druhý z rodičů a vám zůstává rodičovská v podstatě jako „kapesné“ není důvod, abyste tuhle půjčku nezískali.

Musím mít ručitele, když si chci vzít půjčku bez potvrzení příjmu?

Většina těchto úvěrů je poskytována bez ručení a ručitele, takže když splníte požadavky na bonitu, získáte peníze i bez záruky v podobě ručitele. 

O kolik je dražší půjčka bez příjmů?

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu nevybočují svou cenou z řad ostatních nebankovních úvěrů. Abyste si vybrali tu nejlevnější a ušetřili, využijte náš srovnávač, v němž jsou umístěni jen ověření poskytovatelé s licencí České národní banky.

Poskytují se půjčky bez příjmu i v hotovosti?

Ano, je možné narazit na tento typ úvěru poskytovaný v hotovosti.

Kolik bude stát předčasné splacení?

Zde záleží jen na podmínkách, které si stanoví poskytovatel úvěru. Vždy je najdete v návrhu smlouvy o půjčce. Možnost zdarma předčasného splacení většinou zmiňujeme i ve srovnávači v parametrech půjčky, řadíme ji mezi výhody.

Lze získat půjčku bez příjmů též po skončení insolvence?

Ano, i půjčka bez dokládání příjmů je dostupná i pro osoby, které úspěšně prošly insolvencí. Než o ni požádáte, přečtěte si vše důležité o půjčce po insolvenci!

Je možné získat půjčku bez dokládání příjmů i během víkendu?

Ano, někteří poskytovatelé nabídnou i víkendový provoz, kdy půjčky nejen schvalují, ale též rovnou vyplácejí na účet nebo v hotovosti. Díky okamžitým platbám vám může půjčka vyřizovaná o víkendu přistát na účtu i v sobotu, neděli nebo ve státní svátek. Poskytovatele víkendových půjček najdete v kategorii „Půjčka o víkendu“.

Shrnutí

Půjčkou bez doložení příjmu se rozumí taková nebankovní půjčka, u níž můžete pravidelné příjmy doložit i jinak než jen podepsaným papírem od zaměstnavatele. Požádat lze o několik stovek korun, ale i o statisíce. Od výše úvěru a také od nastavení splátek se pak odvíjí délka splácení. Možnosti předčasného splacení nebo naopak odkladu splátek si stanovuje každý z poskytovatelů, nezávisle na ostatních.

V našem srovnání najdete mnoho nabídek na půjčku bez příjmů, které jsou od ověřených poskytovatelů. Nejlépe je využijete vždy, když si budete přát, aby se zaměstnavatel o vašich závazcích nedozvěděl, nebo když upřednostňujete rychlost vyřízení. Okamžité elektronické doložení příjmu bez papíru s podpisem zaměstnavatele je cestou k vyřízení půjčky během několika málo okamžiků. 

 

Přečtěte si také: