Rychlá půjčka bez doložení příjmů

Půjčka bez doložení příjmů znamená, že poskytovatel půjčky od vás nepožaduje dokladování příjmu potvrzeného zaměstnavatelem. To zakládá v podstatě na dvojí scénář. První je ten, kdy si berete nízkou půjčku, řádově do 8 tisíc korun, takže vaše příjmy nemusíte dokládat žádným způsobem. Podle nového zákona o spotřebitelském úvěru sice musejí všechny bankovní i nebankovní společnosti prověřovat výši příjmu, ale zákon už přesně nestanovuje, jak má prověření vypadat.

Díky elektronickým systémům a internetu si poskytovatelé úvěrů umějí zjistit výši vašeho příjmu z velké části sami. A tak si mohou troufnout poskytovat i půjčky bez registru a potvrzení o příjmu. Dokonce i půjčka s exekucí je v tomto případě možná, protože jde o opravdu nízké částky. Osm nebo deset tisíc korun, které můžete získat jako půjčku ihned bez doložení příjmu, lze použít i jako půjčku na exekuci. Jedná se typické rychlé půjčky, které se splácejí do 30 dní.

Pojďme ke scénáři druhému - zde se jedná o vyšší bankovní i nebankovní půjčky bez doložení příjmů, i v řádu desetitisíců korun, pro jejichž získání nemusíte běžet za zaměstnavatelem pro razítko. Své příjmy sice doložit musíte, ale pouze formou dodání výplatních pásek nebo výpisů z účtu.

Často klienti využívají i půjčku online bez potvrzení o příjmu potvrzeného zaměstnavatelem, která se dá vyřídit pohodlně přímo z vašeho domova. Když vyplníte nezávazný formulář, některá půjčka bez potvrzení příjmu může být i Vaše. Co znamená, když je formulář nezávazný? Jedná se totiž pouze o vaše vyjádření zájmu o půjčku. Teprve až podepíšete tu smlouvu o půjčce bez příjmu, která vám bude nejvíce vyhovovat, stane se pro vás závaznou. A pamatujte, že do 14 dní ji můžete bez udání důvodu a bez poplatků vrátit.

Půjčka bez dokládání příjmů může být i dobrou variantou půjčky pro dlužníky. Mnohé nebankovní společnosti totiž při prověřování žadatelů o úvěr dokáží pružněji posoudit možnosti dlužníka splácet. Vždy si však pamatujte, že i půjčku bez registru a doložení příjmu, budete muset včas splatit, přestože má mírné podmínky pro schválení. V opačném případě vůči vám budou uplatněny smluvní pokuty a další sankce.

Dnes si požádalo o půjčku již 87 klientů. Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Chci si půjčit

Časté otázky

Když je tu napsáno, že si můžu vzít půjčku, ale vůbec nemusím dokládat svůj příjem, tak jak se poskytovatel rozhodne, že mi může půjčit?

Záleží na tom, jak velkou půjčku požadujete. Zda se bude jednat o malou a rychlou půjčku, není doložení příjmů až tak zásadní, protože jde o malý obnos, který se vymáhá relativně snadno. Navíc mají poskytovatelé možnosti nahlížet do různých evidencí, díky kterým si sami zjistí, jak na tom s penězi jste.

Pokud chcete půjčku vyšší, vystačíte si s výpisem z účtu nebo s výplatními páskami, takže nemusíte dokládat příjem potvrzený zaměstnavatelem. I díky tomuto kroku lze snadno získat půjčku online, bez toho, abyste musel kamkoliv chodit. I proto může půjčka bez doložení příjmů ihned přistát na vašem účtu.

Za jak dlouho se dá vyřídit půjčka bez doložení příjmů?

Většina poskytovatelů to zvládne během několika minut. Jestliže budete žádat o vyšší obnos, může se ověřování vaší bonity protáhnout maximálně na dva pracovní dny. To je však případ statisícových úvěrů. Běžné rychlé půjčky bez doložení příjmu můžete mít na účtu ještě ten den, co o ně zažádáte.

Jaké poplatky jsou spojeny s půjčkami bez doložení příjmů a registru?

Poplatky za své služby si stanovuje každý poskytovatel individuálně. V našem srovnávači si můžete jednotlivé nabídky porovnat a najít ty, kde se poplatek třeba vůbec nevyskytuje. Anebo kde poplatek sice zaplatíte, ale pak budete mít výrazně nižší úroky. Volba bude na vás.

Když nedoložím své příjmy, bude nutné si zajistit ručitele?

V tomto případě závisí vše na požadavcích každého z poskytovatelů. Některý vám na žádost bez doložení vašeho příjmu nabídne pouze nízkou půjčku, řádově okolo osmi, deseti tisíc korun - a v tomto případě se zcela obejdete u této půjčky bez ručení. Jiný poskytovatel nabídne i půjčku vyšší, ale bude místo potvrzení o vašem příjmu vyžadovat zaručení se vhodným ručitelem, případně zástavou nemovitosti, případně zástavou vybrané movité věci.

Aktuální:

Novela zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru, a s ním také související souhrnná novela č. 258/2016 Sb. přikládá od 1. prosince společnostem poskytujícím úvěry povinnost prověřovat bonitu zákazníka.