Cestovní pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí je jednou z nejdůležitějších položek, kterou byste měli mít před vycestováním ze země vyřízenou. Přeci jen, v průběhu Vaší dovolené či pracovní cesty mohou nastat různé nepříjemné situace, které by Vám mohli bez platného cestovního pojištění zkomplikovat celou cestu. Ač to není příliš pravděpodobné, tak nějaké zdravotní komplikace mohou přijít vždy a stejně tak může dojít například ke škodě na cizím majetku. A právě tyto neblahé a zároveň neočekávané situace lze podstatně pohodlněji vyřešit právě s cestovním pojištěním do zahraničí.

Dnes ušetřilo již 87 klientů. Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Mám zájem

1. krok

Porovnání nabídek probíhá prostřednictvím úvodního formuláře, kde zadáte vámi doplněny požadované okolnosti, tak aby nabídka byla vytvořena přímo pro vás. Do formuláře uvedete datum odjezdu a návratu, kam jedete a za jakým účelem. Dále vyplníte příslušný počet osob. Stiskněte tlačítko vypočítat. Jak formulář vypadá, vidíte na snímku č. 1 níže.

2. krok

V druhém kroku vidíte nejvýhodnější pojištění pro vás. Můžete si zvolit připojištění, zaškrtněte jaké sporty budete provozovat. Vyberte si z příslušné nabídky pojištění a stiskněte tlačítko vybrat. Jak stránka vypadá vidíte na snímku č. 2.

3. krok

Po výběru konkrétního typu pojištění (pro modelový příklad jsme vybrali pojišťovnu axa) si vyberte výši pojistného limitu a tedy vhodný produkt viz obrázek níže.

4. krok

Po stisknutí tlačítka pokračovat jste přesměrováni na další formulář s údaji o pojistníkovi. Vyplníte osobní údaje, email, telefon a zaškrtnete, zda bude pojištěna i osoba, která pojištění sjednává. Následně stiskněte tlačítko pokračovat. Na snímku níže vidíte formulář údajů o pojistníkovi.

5. krok

Stisknutím tlačítka pokračovat jste přesměrováni na poslední krok - rekapitulaci vámi zadaných údajů a platba. Rodné číslo musí souhlasit se jménem pojistníka. Následně vyberte způsob platby kartou nebo bankovním převodem. Poté co si vyberete typ platby, jste přesměrováni na online platbu kartou nebo je provedena rekapitulace a číslo účtu, kam máte platbu odeslat. Po uhrazení platby kartou je pojištění zaplaceno ihned, bankovní převodem to trvá až dva pracovní dny. Následně vám bude zasláno potvrzení o pojištění. 

Reference

"Všichni mi před odletem říkali, že připojištění do zahraničí je stejně důležité jako doklady. A měli pravdu. Ušetřil jsem skutečně značné náklady, které by jinak znamenaly téměř dvojnásobné prodražení dovolené. Ještě že jsem ten počítač zapnul a cestovní pojištění si zařídil online."

Filip, Praha, 32 let

Hodnocení: 5/5

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Typy pojištění

Jak jsme si výše uvedli, jedním z důležitých parametrů ovlivňující cenu cestovního pojištění, je správný výběr pojišťovny, potažmo konkrétního cestovního pojištění. Přijde Vám složité porovnávat jednotlivé produkty? Díky našemu kalkulátoru pojištění to je otázka malé chvilky. Vyberte si optimální produkt pro Vás snadno, rychle a pohodlně.

Základní pojištění

Před vybráním cestovního pojištění je také důležité zvážit, co vše by mělo obsahovat. Jestli se má jednat pouze o základní balíček, kterým pokryjete většinou jen úhrady za zdravotnické služby (úhrada případných výloh při nemoci či zranění), nebo si připlatíte i za doplňkové služby.

Doplňková připojištění

Doplňkové služby jsou rozmanitá a mohou se lišit dle konkrétní pojišťovny. Patří mezi ně především pojištění zubního ošetření, trvalých následků úrazu, škody na zdraví, škody na majetku, zpoždění zavazadel, zpoždění odjezdu, nákladů na právní zastoupení, poruchy či nehody automobilu, pojištění rizikových sportů (každá pojišťovna může za rizikový sport považovat jiný) atd.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění do zahraničí?

A kolik Vás bude pojištění na cesty stát? To se odvíjí od mnoha parametrů:

  • destinace: Pojišťovny při stanovování ceny posuzují, jestli cestujete v rámci Evropy či do jiných zemí.
  • typ pojištění: Jiná rizika Vám hrozí na služební cestě, další na dovolené. I to se promítá do ceny cestovního pojištění.
  • limity plnění: Limitem je myšlena částka, do které za Vás pojišťovna uhradí škodu. V případě, že budou náklady vyšší, budete muset zbytek uhradit Vy. Čím vyšší si nastavíte limity plnění, tím vyšší bude cena cestovního pojištění.
  • způsob úhrady: Některé pojišťovny poskytují slevu, sjednáte-li si pojištění online způsobem.
  • výběr pojišťovny: Ceny produktů se u jednotlivých pojišťoven liší. 

TIP

<h4>Vyzkoušejte cestovní pojištění od pojišťovny Direct</h4> <p>Vše vyřídíte jednoduše a hlavně rychle v pohodlí domova. <br> <a href="/pojisteni/cestovni-pojisteni/direct/">Chci více informací</a></p>