Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí - srovnání online

Cestovní pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí je jednou z nejdůležitějších položek, kterou byste měli mít před vycestováním ze země vyřízenou. Přeci jen, v průběhu Vaší dovolené či pracovní cesty mohou nastat různé nepříjemné situace, které by Vám mohli bez platného cestovního pojištění zkomplikovat celou cestu. Ač to není příliš pravděpodobné, tak nějaké zdravotní komplikace mohou přijít vždy a stejně tak může dojít například ke škodě na cizím majetku. A právě tyto neblahé a zároveň neočekávané situace lze podstatně pohodlněji vyřešit právě s cestovním pojištěním do zahraničí.

Typy pojištění

Jak jsme si výše uvedli, jedním z důležitých parametrů ovlivňující cenu cestovního pojištění, je správný výběr pojišťovny, potažmo konkrétního cestovního pojištění. Přijde Vám složité porovnávat jednotlivé produkty? Díky našemu kalkulátoru pojištění to je otázka malé chvilky. Vyberte si optimální produkt pro Vás snadno, rychle a pohodlně.

Základní pojištění

Před vybráním cestovního pojištění je také důležité zvážit, co vše by mělo obsahovat. Jestli se má jednat pouze o základní balíček, kterým pokryjete většinou jen úhrady za zdravotnické služby (úhrada případných výloh při nemoci či zranění), nebo si připlatíte i za doplňkové služby.

Doplňková připojištění

Doplňkové služby jsou rozmanitá a mohou se lišit dle konkrétní pojišťovny. Patří mezi ně především pojištění zubního ošetření, trvalých následků úrazu, škody na zdraví, škody na majetku, zpoždění zavazadel, zpoždění odjezdu, nákladů na právní zastoupení, poruchy či nehody automobilu, pojištění rizikových sportů (každá pojišťovna může za rizikový sport považovat jiný) atd.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění do zahraničí?

A kolik Vás bude pojištění na cesty stát? To se odvíjí od mnoha parametrů:

  • destinace: Pojišťovny při stanovování ceny posuzují, jestli cestujete v rámci Evropy či do jiných zemí.
  • typ pojištění: Jiná rizika Vám hrozí na služební cestě, další na dovolené. I to se promítá do ceny cestovního pojištění.
  • limity plnění: Limitem je myšlena částka, do které za Vás pojišťovna uhradí škodu. V případě, že budou náklady vyšší, budete muset zbytek uhradit Vy. Čím vyšší si nastavíte limity plnění, tím vyšší bude cena cestovního pojištění.
  • způsob úhrady: Některé pojišťovny poskytují slevu, sjednáte-li si pojištění online způsobem.
  • výběr pojišťovny: Ceny produktů se u jednotlivých pojišťoven liší. 

Jak postupovat

1

Vyplňte online žádost

2

Specialista Vám sestaví zdarma nabídku cestovního pojištění

3

Vyberte si z nabídky a sjednejte si cestovní pojištění online

Často kladené otázky

Často je nabídka srovnávače opravdu výrazně levnější než to povinné ručení, které vám nabídli na pobočce pojišťovny nebo s čím přišel finanční poradce. Jestliže jste zadali všechny parametry pro pojištění auta správně, je výsledné povinné ručení vygenerované srovnávaček také v pořádku. Opravdu se jedná o plnohodnotné povinné ručení, jen za lepších cenových podmínek.

Zákonné minimum je sice 35 milionů korun, ale rozhodně se nejedná o dostatečnou výši pojištění. Teprve u 100 milionů korun si můžete být jistí, že částka pokryje většinu finančních následků dopravních nehod, a to i těch nejzávažnějších.

Z povinného ručení vyplácí pojišťovna pojistné plnění oběti dopravní nehody. Tedy pokud byste bourali vy do jiného auta, pojišťovna vyplatí pojistné plnění člověku z vámi bouraného vozu, a to jak v rámci poškození majetku, tak i zdraví nebo společenského uplatnění. Vztahuje se to samozřejmě i na malé „ťukance“ na parkovišti, kde se plnění vztáhne jen na poškození vozu. 

Povinné ručení se dá (volitelně) rozšířit o připojištění vozu majitele, a to například pojištěním čelního skla, srážky se zvěří nebo pojištěním řidiče a spolujezdců – jde o prvky z tzv. havarijního pojištění. To samozřejmě zvedá cenu povinného ručení.

Je velmi pravděpodobné, že jste na našem srovnávači povinného ručení našli levnější variantu stejného povinného ručení. Abyste ji mohli využít, je nutné nejprve své původní povinné ručení zrušit, což se dělá písemnou výpovědí adresovanou na centrálu pojišťovny doporučeně, lze i jen přinést na pobočku pojišťovny.

Termín výpovědi povinného ručení je velmi důležitý – pojištění vozu se totiž uzavírá na jeden rok s automatickým obnovením, pokud jej nikdo nevypoví. A vypovědět ho můžete nejpozději šest týdnů před datem výročí uzavření, v ten den již musí být výpověď u pojišťovny, nikoliv teprve na poště.

 
Výslednou cenu povinného ručení utváří spousta vlivů. Jde zejména o objem a výkon motoru, stáří vozu, místo bydliště majitele vozu, jeho věk nebo naspořené bonusy za měsíce bez zaviněné dopravní nehody (bonusy se počítají odděleně pro OSVČ a pro nepodnikající osoby, takže pokud jste ukončili podnikání, nedivte se, že jste pro pojišťovnu bez bonusů).
Ano, je to možné, často se tak děje například v širších rodinách. Ale v tomto případě musejí v pojistné smlouvě figurovat dvě osoby - majitel a provozovatel vozu. Povinné ručení se ale v tomto režimu dost prodraží. Rozhodně se vyplatí buď převést auto, přestože je cena převodu cirka 1.200 Kč, nebo se dohodnout s majitelem vozu, že povinné ručení bude na něj, ale Vy ho budete platit. Nezapomeňte v tomto případě přidat sebe coby dalšího řidiče vozu.

Jestliže máte auto už nějakou dobu, povinné ručení jste platili, ale na další období ho neuhradíte, jako první o tom bude vědět pojišťovna. Po delší době neuhrazení pojistného vám zašle výpověď smlouvy o povinném ručení. 

Absenci povinného ručení vždycky zaznamená Česká kancelář pojistitelů. Ta má povinnost sledovat, na které (v registru vozidel zanesené) vozy není sjednáno povinné ručení. Jejich majitelům (resp. provozovatelům) pak rozesílá informace a šek s pokutami. Ty se vypočítávají podle denních sazeb za nepojištěné auto a počtu dní, kdy povinné ručeno sjednáno nebylo. 

Sankce se odvádějí do Garančního fondu České kanceláře pojistitelů. Fond slouží k výplatám odškodnění  u specifických případů dopravních nehod.

Mohlo by vás zajímat

Kompletní přehled vozidel, na která musíte mít povinné ručení

05.04.2024

Pojištění

Přinášíme vám kompletní přehled vozidel, na která musíte mít povinné ručení. Projděte si nové a rozšířené kategorie v pojištění vozidel: patří k nim i to vaše?

Bonus u pojištění vozidel: kdy na něj máte nárok a v jaké výši?

15.03.2024

Pojištění

Zjistěte, jak získat bonus u pojištění vozidel. Kdo má nárok na bonus a jak se dostanete do malusu? V čem se liší přístupy pojišťoven a jak si bonus uplatnit?

Pojištění pro elektroauta: jak dlouho na něj budete šetřit?

13.03.2024

Pojištění

Jak drahé je pojištění pro elektromobil? Proč má povinné ručení levnější, ale havarijko dražší? Je dobré spokojit se jen s povinným ručením, a havarijní pojistku vynechat?