Rychlé nebankovní půjčky bez registru a Solusu

Půjčka bez registru


Co je půjčka bez registru?

Půjčka bez registru je zkráceným názvem pro dva různé typy úvěrů. Mohou být bankovní i nebankovní, a ono „bez registru“ bývá ve většině případů chápáno jako:

 1. bez nahlížení do registru dlužníků (opravdu některé nebankovky s registry dlužníků vůbec nespolupracují - a podle zákona ani nemusejí)
 2. sice s nahlížením do registru, ale s možností schválit žádost o půjčku i tomu, kdo již v registru nějaký aktivní záznam má. Tímto způsobem postupují zejména nebankovní společnosti, ale nezřídka se s ním setkáme i u bank.

1. Půjčka bez nahlížení do registrů dlužníků

Z výše uvedeného rozdělení je nutné vyjít i při popisu půjček bez registru, kdy v prvním případě se poskytovatel opravdu vůbec nepodívá do registrů, takže peníze můžete získat, i pokud máte v registru například záznam o potížích se splácením, nebo příliš mnoho aktivních půjček. 

Můžeme vás ujistit, že nejde o porušení zákona o spotřebitelském úvěru, neboť povinnost spolupracovat s registry v zákoně vůbec není stanovena. Zákon pouze stanoví, že pokud se registry nevyužívají, poskytovatel se o schopnosti klienta splácet musí přesvědčit jinak, třeba soupisem jeho movitého majetku nebo listem vlastnictví z katastru nemovitostí (a následným zastavením). 

Půjčky poskytované zcela bez nahlížení do registrů jsou nabízeny spíše v nižších částkách (bez ručení a ručitele), nebo i ve vyšších objemech, ovšem za protihodnotu - například zastavení domu, auta apod. Vždy patří k úvěrům dražším.

Zde nepoužíváme pojem půjčka pro dlužníky, neboť poskytovatele nezajímá, zda má žadatel jiné dluhy, zajímá ho jen majetek žadatele, kterým se dokáže zaručit. Je nasnadě, že v tomto případě se jedná o opravdu krajní řešení zcela nouzové situace. Nabízejí jej pouze nebankovní poskytovatelé, neboť banky mají spolupráci s registry nastavenou jako povinnou. Tomuto typu úvěrů je vždy lépe se vyhnout.2. Půjčka s tolerancí dalších zápisů v registrech dlužníků

Úplně jiným finančním produktem je ta půjčka bez registru, která do jisté míry toleruje starší aktivní dluhy zapsané v registrech. Takový úvěr vám dokáže nabídnout i banka, a to až do výše vaší aktuální úvěruschopnosti. 

Jinými slovy, pokud požádáte o padesát tisíc korun, ale přitom už jinde dlužíte půl milionu, můžete další úvěr získat, ovšem pouze tehdy, když výše vašich příjmů postačí ještě i na další splátky. I proto se tento typ půjčky často označuje jako půjčka pro dlužníky.


Po jejím vzetí nastane čas na zhodnocení, zda by se nevyplatila konsolidace půjček, která by díky sjednocení několika úvěrů do jednoho mohla výrazně ušetřit za poplatky, možná i zlevnit úroky.

Kdy požádat o půjčku bez registru?

Tento druh úvěru se hodí vždy, když vaše současné finanční rezervy nestačí na uhrazení náhle vzniklých nebo i plánovaných výdajů. A není to způsobeno jen nerozumným hospodařením, do podobné situace se lidé mohou dostat poměrně často bez vlastního zavinění.

Mnohdy se stává například lidem s hypotékou, že se během stavby vše natolik zdraží, že z původně dost velké hypotéky už nezbude na základní vybavení domácnosti. A tak jsou nuceni do dalšího zadlužení, aby si mohli pořídit sporák, umyvadlo, sprchu či postele a mohli vůbec začít bydlet. 


I v případě půjčky bez registru důrazně doporučujeme si její vzetí řádně promyslet. Víte, kdy je dobré si vzít půjčku a kdy rozhodně ne? Pokud další zadlužení opravdu potřebujete, zadlužení bude mít dlouhodobý přínos a na jeho splácení vám v rodinném rozpočtu zbývá ještě dost rezerv, pečlivě si porovnejte nabídky v našem srovnávači, pak teprve se pusťte do vyplňování žádosti.

 

Na co si dát pozor před požádáním?

Ještě předtím, než požádáte o konkrétní úvěr, je potřeba pečlivě prostudovat a zvážit všechny nabídky ze srovnávače. Vzít si úvěr bez předchozího srovnání s dalšími nabídkami, to může přijít hodně draho.

Oslovit můžete i několik poskytovatelů, vyplnění formuláře totiž není závaznou žádostí o půjčku. Někdy se prostě stane, že se nemůžete rozhodnout, a tak vám napoví až detaily, které vám poskytovatelé pošlou emailem. 

Při rozhodování si dejte pozor i na možnosti nastavení splátek, aby bylo možné je nasadit tak nízko, jak vy dokážete pohodlně splácet. Také si zjistěte, jaké jsou vaše dosavadní pravidelné splátky, zda někde nemáte zapomenutý nedoplatek, který by zhoršil vaši úvěruschopnost. A pravděpodobně se budete muset zbavit kreditních karet a kontokorentů, i pokud je aktivně nevyužíváte. Jsou to sice latentní dluhy, ale i ony zhoršují už tak znevýhodněnou pozici dlužníka.


Jak vybrat půjčku bez registru, která vám sedne nejlépe?

Vždy je nutné nejprve znát detailní parametry nabízených úvěrů bez registru. Podrobnější informace o nabídkách se vám zobrazí, jakmile kliknete vpravo na „více informací“. Můžete ale kliknout i rovnou na název půjčky, tehdy budete přesměrováni na podstránku věnovanou detailním informacím o vybraném úvěru. Mimo jiné tu najdete:

 • detailní informace (nabízený obnos, cena, délka trvání)

 • výhody i nevýhody této nabídky
 • odpovědi na časté otázky
 • podrobné informace o poskytovateli
 • reprezentativní příklad úvěru
 • reference těch, kdo již nabídku využili

Díky online srovnávači najdete všechny důležité parametry mnoha půjček bez registru na jednom místě, na jedné webové stránce, a tím si ušetříte zdlouhavé brouzdání po internetu mezi stránkami jednotlivých poskytovatelů. 

Na co se vždy zaměřit při výběru půjčky bez registru? Vždy si zjistěte následující parametry:

 • nabízenou částku
 • cenu (skládá se z úroků a poplatků)
 • dobu splatnosti 
 • výši splátek
 • celkovou cenu splatnou spotřebitelem (přeplatek)
 • způsob půjčení a vrácení peněz (v hotovosti, na účet)
 • možnost změny splátkového kalendáře

Jak požádat o půjčku bez registru?

Jednoduše vyplněním formuláře, na který budete přesměrováni po kliknutí na tlačítko, že chcete půjčit. Srovnávač vás přesměruje buď na náš vlastní formulář, případně rovnou na formulář u vybraného poskytovatele. 

Váha obou formulářů je stejná, vždy se vaše žádost dostane na správné místo. Poskytovatel ji zpracuje a neprodleně se ozve, když vaši žádost vyhodnotí kladně. Může se ale stát, že se neozve nikdo, že žádost zůstane zamítnuta. Důvodem může být jak nízká úvěruschopnost, tak i jiné skutečnosti. Další tři důvody se dočtete v našem článku na blogu. Vyplatí se je znát, abyste si na ně dali pozor již předem.

Časté otázky

Když nemusím řešit své záznamy v registru, nemusím u půjček bez registru dokazovat ani své příjmy?

Své příjmy budete muset doložit, ale není nutné, aby to bylo zaměstnavatelem podepsané potvrzení o příjmech. Stačí výpis z účtu za posledních několik měsíců, výplatní pásky nebo třeba daňové přiznání, pokud jste OSVČ. 

Své záznamy v registru opravdu řešit nemusíte, o to se postarají poskytovatelé úvěru. Ale měli byste si vždy pečlivě propočítat všechny současné splátky a zvážit, zda budete mít další peníze na splácení dalšího dluhu, i kdyby se měly navýšit třeba jen o tisícovku. Navíc, pokud máte jediný zdroj příjmů například v podobě zaměstnání, a nyní plánujete další zadlužení, měli byste si svou schopnost splácet pojistit.

 

Opravdu mohu požádat o další půjčku, když už dlužím jinde?

Ano, opravdu je to možné. Další úvěr vám může být schválen, pokud máte v osobním či rodinném rozpočtu ještě dostatečnou rezervu na další splátky.

Jak je to s ručením u půjček bez registru?

To záleží na poskytovateli. Zpravidla není potřeba mít ručitele nebo ručit nemovitostí, ke kladnému vyřízení postačí výpis z účtu, kde bude vidno dostatečný příjem pro splácení další částky.

Ale můžete se setkat i s nabídkou, kde se budete muset „upsat“ svým majetkem nebo ručitelem, takže nebude nutné ani prokazování příjmů. Tento typ zadlužení však nedoporučujeme.

Co když během splácení přijdu o část příjmů?

Stát se může opravdu cokoliv. A i poskytovatelé s tím počítají. Jen je nutné s nimi včas komunikovat a sdělit, že nastal problém. Můžete se dohodnout na odkladu splátek či na jejich snížení. Základem úspěšného řešení problémů se splácením je vždy včasná komunikace. 

Může mi se záznamem v registru půjčit banka?

Ano, v jistých případech je to možné. Musí se však jednat o pozitivní záznam. Detaily najdete v článku Jak vybrat půjčku se záznamem v registru.

Shrnutí

Půjčka bez registru může mít dvě základní podoby, a to tzv. půjčka pro dlužníky, která bývá schválena i těm, kdo dluží již někde jinde (pokud mají ještě dost prostředků na splácení), nebo jako půjčka, která se poskytuje zcela bez nahlížení do registrů dlužníků. 

Zatímco první typ půjčky bez registru (pro dlužníky) se řadí mezi bezpečné a bezproblémové úvěry, před těmi druhými vás musíme varovat – vzhledem k chybějící kontrole předchozího zadlužení mohou velmi rychle vést do dluhové pasti. Navíc někteří poskytovatelé vyžadují ručení hodnotnými věcmi nebo rovnou celým domem. 

Půjčky bez registru jsou typem úvěrů, kde je opravdu žádoucí pečlivě porovnávat nabídky a jejich parametry. Náš srovnávač vám v tom bude nápomocen.

 

Přečtěte si také: