Hypotéky

Co s hypotékou po rozvodu nebo rozchodu?

09.11.2022

Hypotéky

Co bude s hypotékou, když se rozvedete nebo rozejdete. Jsou celkem 4 možnosti a my vám je všechny představíme, včetně podmínek, které vyžadují

Raději v družstevním než v nájmu?

04.11.2022

Hypotéky

Raději nájem nebo družstevní byt? Projděte si hlavní rozdíly mezi bydlením nájemním, družstevním a vlastnickým - z pohledu bydlícího, jeho výdajů i budoucnosti

Peníze za váš dům, ale přitom v něm budete bydlet - to je zpětná hypotéka

16.08.2022

Hypotéky

Co je reverzní hypotéka? Vše, co potřebujete vědět, než vůbec začnete o seniorské hypotéce uvažovat. Ukážeme, které se rozhodně vyhnout!

Vysoké splátky hypotéky? Požádejte o restrukturalizaci

09.08.2022

Hypotéky

Děsí vás konec fixace a budoucí zdražení hypotéky? Řešením může být její restrukturalizace, kterou dnes banky umějí - zejména díky covidu

Nájemní bydlení zdražuje, ale narozdíl od hypoték se nedá čekat budoucí zlevnění

09.08.2022

Hypotéky

Zatímco hypotéky v budoucnu zlevnit, u nájemného se toho jen tak nedočkáme. Výhody a nevýhody hypoték i nájemního bydlení, aneb podle čeho se rozhodnout.

Navýšení hypotéky: kdy je možné a jak o něj požádat?

25.06.2021

Hypotéky

Co je navýšení hypotéky, kdy o něj lze požádat a co to obnáší? Komu banka se žádostí o navýšení vyhoví? Na co se dají využít peníze z navýšení? Dočtete se tady.

Nečekejte až na konec fixace - výhodné budoucí podmínky si vyjednejte co nejdříve!

18.06.2021

Hypotéky

Nevyhlížejte konec fixace hypotéky a jednejte hned: lepší podmínky pro budoucí fixaci můžete vyjednat už dva roky předem! Pozor i na změnu práce a další věci!

Jaké podmínky musíte splnit, abyste měli šanci na hypotéku?

18.06.2021

Hypotéky

Jaké podmínky je nutné splnit, abyste mohli získat hypotéku? Vyžadují všichni poskytovatelé úplně všechny podmínky? A když je splníte, musíte hypotéku dostat?

Jak se čerpá hypotéka? Záleží na každé bance a jejích podmínkách

11.06.2021

Hypotéky

Čerpání hypotéky nemusí být tak snadné, jak by člověk čekal. Jak vůbec probíhá a na co si dávat pozor? Dá se nějak prodloužit? A musíte využít všechny peníze?