Spoření

Rozdíl mezi spořicím účtem a termínovaným vkladem? Přímo obrovský!

15.08.2023

Spoření

Spořicí účet a termínovaný vklad: čím se liší a který je pro vás lepší? Co vám v bance neřekli o rozdílech ve výpočtu úroků u „termíňáku“ a u „spořáku“

Co je to dluhopis? Půjčka firmě či státu, za kterou můžete inkasovat úrok

21.02.2022

Spoření

Co je dluhopis, čím se liší od akcie, jaké zákony a regulace se na dluhopisy vztahují, s jakými riziky se musí počítat a čím se vlastně dluhopis zhodnocuje?

Kde a jak investovat do dluhopisů? A do kterých vlastně?

21.02.2022

Spoření

Co musíte vědět o dluhopisu, než ho koupíte? Dluhopisový fond nebo ETF? Jaké nástrahy čekají na investice do dluhopisů, kde se vůbec dají koupit a jak se daní?

Jak se vyznat v druzích dluhopisů? A přídavek: dluhopisy vs. P2P půjčky

21.02.2022

Spoření

Jaké jsou na trhu typy dluhopisů? A s jakými se setkáte v zahraničí? Jak často se vyplácí dluhopisy? A investovat raději do dluhopisů nebo do P2P půjček?

Jak začít spořit, i když z výplaty zbývá jen pár korun?

23.12.2020

Spoření

Rychlé tipy k tvorbě finančních úspor. Projděte si s námi několik oblastí, v nichž spousta domácností utrácí zbytečně navíc, aniž by si to uvědomovaly!

Nízké úroky u spoření? Zkuste investice do půjček

19.02.2020

Spoření

Již několik let fungují i české platformy pro zprostředkování tzv. P2P nebo P2B půjček, investovat však můžete i přes ty zahraniční. Jak vlastně fungují?

Budete v brzké době vybírat penzijko? Zvažte varianty!

02.10.2019

Spoření

Ušetřit na daních se dá nově od roku 2016 i na výběru z penzijního spoření. A to v případě, kdy si necháte penzi vyplácet alespoň deset let...

Spoříte si na penzi?

15.05.2019

Spoření

Spoříte si na penzi ❓ Penzijní spoření má nyní dvě podoby, pojďme se na ně podívat ❗

Myslete na budoucnost. Vytvořte si rezervu

31.01.2019

Spoření

Finanční rezerva pro případ nenadálých situací se hodí každému a v každém věku. Navíc schopnost odkládat si peníze stranou oceníte i v případě, když si třeba vezmete úvěr.