Krátkodobé půjčky ihned - Hyperfinance.cz

Počet nabídek : 28

Rozsah půjčky: 1 000 - 20 000 Kč

Splatnost půjčky: 1 - 30 dnů

Pevný roční úrok od: 0 %

Rozsah půjčky: 5 000 - 800 000 Kč

Splatnost půjčky: 3 - 120 měsíců

Pevný roční úrok od: 4,8 %

Rozsah půjčky: 3 000 - 130 000 Kč

Splatnost půjčky: 6 - 36 měsíců

Pevný roční úrok od: 13,59 %

Rozsah půjčky: 3 000 - 130 000 Kč

Splatnost půjčky: 6 - 36 měsíců

Pevný roční úrok od: 13,59 %

Rozsah půjčky: 500 - 30 000 Kč

Splatnost půjčky: 5 - 30 dní

Pevný roční úrok od: 40 %

Rozsah půjčky: 5 000 - 1 200 000 Kč

Splatnost půjčky: 12 - 120 měsíců

Pevný roční úrok od: 4,49 %

Rozsah půjčky: 1 000 - 20 000 Kč

Splatnost půjčky: 5 – 30 dní

Pevný roční úrok od: 0 %

Rozsah půjčky: 10 000 - 250 000 Kč

Splatnost půjčky: 12 - 48 měsíců

Pevný roční úrok od: 24,44 %

Rozsah půjčky: 2 500 - 80 000 Kč

Splatnost půjčky: 61 dní - neomezene

Pevný roční úrok od: 147 %

Rozsah půjčky: 5 000 - 1 200 000 Kč

Splatnost půjčky: 1 - 10 let

Pevný roční úrok od: 5,99 %

Rozsah půjčky: 500 - 4 500 Kč

Splatnost půjčky: 1 - 30 dnů

Pevný roční úrok od: 0 %

Rozsah půjčky: 200 - 80 000 Kč

Splatnost půjčky: 18 měsíců

Pevný roční úrok od: 97 %

Rozsah půjčky: 20 000 - 1 000 000 Kč

Splatnost půjčky: 12 - 144 měsíců

Pevný roční úrok od: 7,9 %

Rozsah půjčky: 500 – 30 000 Kč

Splatnost půjčky: 1 – 30 dní

Pevný roční úrok od: 0 %

Rozsah půjčky: 5 000 - 1 500 000 Kč

Splatnost půjčky: 2 - 10 let

Pevný roční úrok od: 6,31 %

Rozsah půjčky: 1 000 – 60 000 Kč

Splatnost půjčky: 3 až 12 měsíců

Pevný roční úrok od: 12,0 %

Rozsah půjčky: 20 000 - 1 200 000 Kč

Splatnost půjčky: 12 - 96 měsíců

Pevný roční úrok od: 8,1 %

Rozsah půjčky: 10 000 - 250 000 Kč

Splatnost půjčky: flexibilní

Pevný roční úrok od: 11,9 %

Rozsah půjčky: 1000 - 60 000 Kč

Splatnost půjčky: 3 – 120 měsíců

Pevný roční úrok od: 0 %

Rozsah půjčky: 1 000 - 20 000 Kč

Splatnost půjčky: 14 - 30 dní

Pevný roční úrok od: 0 %

Rozsah půjčky: 20 000 - 1 250 000 Kč

Splatnost půjčky: 12 - 120 měsíců

Pevný roční úrok od: 6,49 %

Reklamní sdělení

Nabízíme prostor, kde můžete porovnávat půjčky od více poskytovatelů, zcela zdarma. Jak tedy vyděláváme peníze?

Dostáváme kompenzace od našich partnerů. S některými máme uzavřeny smlouvy a jejich služeb můžete využívat dle libosti, protože ačkoli za ně dostáváme odměnu, jejich využívání pro vás neznamená žádné další náklady.
Naše partnerství mohou mít vliv na to, které produkty recenzujeme a o kterých píšeme, ale v žádném případě to neovlivňuje naše doporučení nebo rady. Partneři nám nemohou platit za příznivé recenze svých produktů nebo služeb.

Informace o řazení nabídek
Výchozí řazení nabídek zohledňuje kombinaci kvalitativních a kvantitativních parametrů a také oblíbenost produktů. Mechanismus řazení neustále aktualizujeme za účelem zkvalitnění našich služeb. Více informací o řazení nabídek, včetně seznamu hlavních parametrů, důvodu jejich volby a možností ovlivnění pořadí,naleznete zde.

Informace o poskytovatelích služeb
Veškeré námi srovnávané finanční produkty jsou poskytovány podnikatelskými subjekty. Jednotliví poskytovatelé finančních služeb, které srovnáváme nebo zprostředkováváme jsou jako třetí osoby i skutečnými poskytovateli takových služeb. Zákazník je tak vůči nim v postavení spotřebitele a může uplatnit veškerá zákonem garantovaná spotřebitelská práva. Za zajištění práv spotřebitelů je odpovědný poskytovatel finančního produktu.

Krátkodobé půjčky


Co je krátkodobá půjčka?

Krátkodobá půjčka je širokou kategorií úvěrů, které mají jeden společný rys: jejich splatnost nepřesáhne pět let. Je přitom jedno, zda jde o několik stovek nebo i o statisíce. Půjčky s dobou trvání nad pět let pak v našem srovnávači nazýváme půjčkami dlouhodobými.

Poznámka: Rozdělení úvěrů na krátkodobé a dlouhodobé může být provedeno mnoha způsoby, neboť zákon o spotřebitelském úvěru tyto pojmy nijak přesně nedefinuje. Pětiletá splatnost jako hranice mezi dlouhodobým a krátkodobým úvěrem je hranicí nastavenou pro účely našeho srovnávače, abychom vám usnadnili orientaci mezi půjčkami. Na trhu najdete ale i jiné pojetí krátkodobosti a dlouhodobosti úvěrů (například viz registry dlužníků)


Krátkodobé půjčky umějí nabídnout od několika set korun od nebankovních společností na záplatování náhlé díry v rozpočtu na běžné nákupy, až po stovky tisíc korun od bank i nebankovek. Většinou se jedná o neúčelové peníze, výjimkou mohou být půjčky na auto, které jsou typické tím, že za ně lze koupit jen a pouze vůz, případně účelové půjčky na rekonstrukci a na bydlení, kde peníze musíte využít jen za účelem modernizace vašeho obydlí nebo jeho dovybavení.

Je nasnadě, že krátkodobé půjčky jsou bohatou kategorií, do které se vejdou jak například rychlé půjčky, tak i úvěry hotovostní, nebankovní půjčky bez registru nebo i první půjčka zdarma. Jde o zastřešující kategorii všech úvěrů, které nejsou určeny pro pořízení bydlení.

 

Krátkodobé půjčky je možné si brát opakovaně. A v závislosti na bonitě žadatele lze dokonce mít několik paralelních úvěrů jak od bank, tak od nebankovních společností. V takovém případě je ale vhodné pouvažovat nad jejich konsolidací, čímž si usnadníte hlídání splátek a s velkou pravděpodobností i ušetříte na poplatcích, dokonce i na úrocích.

 

Kdy požádat o krátkodobou půjčku?

Situací, ve kterých se hodí krátkodobá půjčka, je nepřeberné množství. Může se jednat o akutní nedostatek financí potřebných na opravu auta, bez kterého byste se do práce dostávali jen stěží. Nebo když potřebujete v rychlosti zafinancovat domácí spotřebič anebo třeba vybavení do školy pro sebe coby studenta nebo pro své děti. 

Často se krátkodobou půjčkou řeší například i kauce u nájemního bydlení nebo nečekaně vysoké vyúčtování za energie, za mobilní připojení apod. Ovšem tato půjčka dokáže uhradit i menší rekonstrukci bytu nebo domu, přičemž tu není vyžadována záruka v podobě zastavení nemovitosti k mání jsou jak půjčky na rekonstrukci s jasně stanoveným účelem, tak ty neúčelové.

O krátkodobý úvěr ovšem požádejte vždy až po řádném zvážení svých možností splácet, po pečlivém výběru mezi nabízenými variantami. Přemýšlíte-li o vyšším zadlužení, zkontrolujte své další závazky, například i kreditní karty nebo možnost přečerpání účtu, aby zbytečně nesnižovaly vaši bonitu. To by vám totiž mohlo půjčku zbytečně prodražit nebo zcela zmařit.


 

Na co si dát pozor před požádáním?

Stejně jako u ostatních dluhů, i zde je nutná obezřetnost, než se do úvěru vůbec pustíte. Pečlivě zvažte jak účel půjčky, tak své budoucí příjmy (resp. jistotu podnikání, zaměstnání). Za úvahu stojí i jiné možnosti financování. Ale pokud je nemáte, pak se vždy zamyslete nad maximální výší splátek, kterou si můžete dovolit splácet, ať už po dobu několika měsíců nebo i několika let.

Nemá smysl chtít splatit dluh co nejrychleji. Raději pomaleji a v nižších splátkách, inflace hraje ve váš prospěch. Nižší splátky vám dodají větší jistotu, že se s dluhem zdárně poperete.


A ano, máte pravdu, že většina poskytovatelů bývá ochotna přistoupit na změnu splátkového kalendáře, jakmile o ni požádáte. Ale bývá to zpoplatněná služba, často dost vysokým poplatkem. I opoplatcích například za mimořádnou splátku byste u vybíraného úvěru měli vědět ještě před tím, než podepíšete smlouvu o spotřebitelském úvěru.

Vždy byste měli přehled o tom, kolik kde dlužíte, než požádáte o další úvěr.

 

Jak vybrat krátkodobou půjčku, která vám sedne nejlépe?

Abyste dokázali vybrat nejlepší krátkodobou půjčku, je nutné se zaměřit na pečlivé srovnání nabídek na trhu, s čímž vám pomůže náš online srovnávač. Ukáže vám totiž spoustu nabídek na jednom místě tak, abyste si je mohli srovnat bez zbytečného surfování na internetu a přepínání mezi panely s nabídkami od různých poskytovatelů. V rámci srovnávače si můžete nechat vyfiltrovat půjčky se specifickými parametry, jako jsou „první zdarma“, „bez registru“ nebo „bez doložení příjmu

A na co se v případě srovnání krátkodobých půjček zaměřit? Jsou to následující parametry:

 • nabízená částka
 • cena (složená z úroků a poplatků)
 • doba splatnosti
 • výše splátek
 • celková cena splatná spotřebitelem (přeplatek)
 • způsob půjčení a vrácení peněz (v hotovosti, na účet)
 • možnost změny splátkového kalendáře

Jak požádat o krátkodobou půjčku?

Samotné podání žádosti o krátkodobý úvěr je díky našemu srovnávači také velmi snadné. Vše probíhá online a ze stránek srovnávače, takže vše řešíte z pohodlí domova, v kteroukoliv denní nebo noční dobu, zejména však bez zbytečného brouzdání internetem. 

Podrobnější informace o nabídkách se vám zobrazí, jakmile kliknete vpravo na „více informací“. Pakliže kliknete přímo na název půjčky, budete přesměrováni na podstránku věnovanou detailním informacím o tomto úvěru. V nich najdete:

 • detailní parametry 
 • výhody i nevýhody
 • odpovědi na časté otázky
 • podrobné informace o poskytovateli
 • reprezentativní příklad úvěru
 • též reference těch, kdo nabídku již využili.

Poté, co si nabídky projdete s ohledem na parametry uvedené v předchozí kapitolce, jen v nabídce, která vám vyšla jako nejlepší, kliknete na tlačítko, že chcete půjčit. Následovat mohou dva scénáře:

V tom prvním budete přesměrováni na náš formulář, který jen vyplníte a odešlete, my jej předáme vybranému poskytovateli. Druhý scénář má podobu převedení na stránky poskytovatele přímo do jeho vlastního formuláře.

Váha obou formulářů je stejná, vždy se vaše žádost dostane na správné místo. Vyplnění a odeslání formuláře je nezávazným krokem, ještě neznamená vzetí půjčky. 

To nastane až později, pokud vám bude žádost schválena a pokud vy následně podepíšete smlouvu o úvěru. Ještě detail ke schválení žádosti: když projdete schvalovacím procesem, poskytovatel se vám neprodleně ozve a dohodnete spolu podrobnosti požadovaného zadlužení.

Může se ovšem stát, že se neozve nikdo. Proč? Důvodem může být jak nízká úvěruschopnost, tak i jiné skutečnosti. Další tři důvody se dočtete v našem článku na blogu. Díky jejich znalosti si na ně můžete dát pozor již předem.


Časté otázky

Musím krátkodobý úvěr splatit už během několika měsíců?

Označení „krátkodobý“ úvěr je trochu zavádějící, neboť vyvolává dojem, že jde o půjčku jen na několik měsíců. Ve skutečnosti jsou tu v nabídce i krátkodobé půjčky na několik let. Krátkodobostí je tu totiž myšlena doba splatnosti do 5 let.  Úvěry s délkou trvání nad 5 považujeme v Hyperfinance.cz za půjčky dlouhodobé.

Budu za úvěr něčím ručit?

Většina krátkodobých půjček je nabízena zcela bez nutnosti ručení, a to i při poskytovaných vyšších částkách. Setkat se však můžete například s ručením automobilem, který si budete na dluh pořizovat. Při opravdu vysokých částkách (většinou nad 300 000 Kč) může poskytovatel požadovat souhlas od partnera coby spoludlužníka.

Musím krátkodobý úvěr splatit už během několika měsíců?

Označení „krátkodobý“ úvěr je trochu zavádějící, neboť vyvolává dojem, že jde o půjčku jen na několik měsíců. Ve skutečnosti jsou tu v nabídce i krátkodobé půjčky na několik let. Krátkodobostí je tu totiž myšleno, že nejde o dluh na bydlení, ale na spotřebu (na nákupy, doplatek energií, zaplacení pokuty apod.

Jsou k mání krátkodobé půjčky i pro důchodce?

Pokud si podrobně projdete nabídku v našem srovnávači, jistě na možnost financování i pro seniory narazíte. Někteří poskytovatelé sice omezují své služby jen na osoby v aktivním věku, ale najdete i takové, kteří vědí, že starobní důchod je pravidelným a jistým příjmem, proto jsou ochotni půjčit i seniorům.

Za jak dlouho bude moje žádost o krátkodobý úvěr vyřízena?

Doba schvalování záleží hlavně na výši dluhu, který si plánujete vzít. U menších částek jde o několik minut, ovšem u žádostí o desítky či stovky tisíc se může ověřování bonity protáhnout až na dva pracovní dny. Menší částky umějí přistát na účtu ještě v den, kdy jste o ně požádali.

Do jaké výše půjčky nemusím dokládat své příjmy?

Dokládat své příjmy musíte téměř vždy. Většinou však nemusíte dokládat potvrzení ohledně vašeho pravidelného příjmu podepsané zaměstnavatelem, stačit totiž mohou výplatní pásky nebo výpis z účtu za posledních několik měsíců. Pokud by potvrzení příjmu podepsané zaměstnavatelem bylo přece jen vyžadováno (u statisícových částek), bude tato podmínka v našem srovnávači jistě také uvedena.

Shrnutí

Přestože na první pohled to může takto vypadat, není krátkodobá půjčka jen několikatisícovým úvěrem na pár měsíců. Využít se totiž dá i několik stovek tisíc korun, splácejí se i několik let. Základním poznávacím znamením krátkodobého úvěru je totiž jeho splatnost až pět let. 

Abyste se v nabídkách správně zorientovali a dokázali vybrat tu nejlevnější půjčku na bydlení, která vám nejlépe sedne, zaměřte se na porovnání cen, výše splátek, délky trvání splácení, na celkovou částku splatnou spotřebitelem uvedenou v reprezentativním příkladu apod. Stejně jako u jiných úvěrů, i zde je základem úspěchu si načíst dostatek informací, a pak si vše řádně porovnat a rozmyslet.

 

Přečtěte si také: