Na čem závisí rychlost poskytnuté půjčky

Na čem závisí rychlost poskytnuté půjčky?

Na čem závisí rychlost poskytnuté půjčky?

Zaměstnavatel se Vám opozdil s výplatou a Vy netrpělivě čekáte na připsání peněz, které stále nepřicházejí. Aby toho nebylo málo, musíte neprodleně uhradit nájem, fakturu od telefonního operátora nebo lyžařský kurz vašeho dítka. Ačkoli se může zdát situaci bezvýchodná, existují způsoby, jak ji operativně vyřešit. Jedním z nich jsou i půjčky před výplatou, která je poskytována ihned na účet – alespoň tak je slibuje řada nebankovních společností. Opravdu Vám ale budou finanční prostředky připsány na bankovní účet bez zbytečných průtahů a takřka obratem? Víme, na čem rychlost poskytnutých peněz závisí a prozradíme Vám to!

Schvaluje žádosti automat?

Pokud na peníze opravdu spěcháte, určitě oceníte automatické schvalování žádostí. Jak taková „automatika“ v praxi vlastně funguje? Jakmile odešlete online žádost o půjčku, o jejím zamítnutí či schválení rozhoduje automatický nástroj, jenž během několika sekund vyhodnotí scoring klienta a na základě toho jej informuje s kladným či záporným vyjádřením. Vše má ovšem své výhody a nedostatky a jinak to není ani v případě automatického schvalování žádostí. Stačí nízký příjem nebo záznam v registru dlužníků a automat okamžitě žádost zamítne. Společnosti, které automatické schvalování nevyužívají, přistupují každé z žádostí individuálně a mohou klientovi nabídnout půjčku doslova ušitou na míru jeho požadavkům a potřebám. Nevýhodou je ale v tomto případě pochopitelně delší schvalovací proces.

Je vyžadován ověřovací poplatek?

Byla Vám půjčka před výplatou schválena? Gratulujeme! Ani to ovšem není zárukou rychlého připsání peněz na bankovní účet. Pokud po vás společnost požaduje tzv. „ověřovací poplatek“, který mu ostatně také ukládá zákon, může se proces poskytnutí finančních prostředků protáhnout o jeden až dva pracovní dny. Většina společností sice má veden účet u několika tuzemských bank, najdou se ovšem i takové, které mají pouze jeden bankovní účet, který se neshoduje s bankovním účtem klienta. V takovém případě trvá připsání ověřovacího poplatku i 24 hodin. Pokud se ovšem účet klienta shoduje s účtem společnosti, poplatek je připsán během několika minut. To samé platí také v případě zaslání prostředků na bankovní účet. Jestliže potřebujete peníze opravdu rychle, poohlédněte se po produktu s názvem půjčka do výplaty bez 1 Kč.

Nejrychlejší jsou půjčky v hotovosti?

Pokud z nějakého důvodu nechcete zasílat peníze na bankovní účet nebo tento účet vůbec nevedete, nabízí se nabízí se jako alternativa půjčka ihned v hotovosti na ruku, či hotovostní půjčka na benzínce nebo trafice. Tento produkt opět nabízí nebankovní společnosti, které za Vámi po odeslané a schválené žádosti o půjčku vyšlou kurýra s potřebnými dokumenty k podpisu i hotovostí. Jakmile dokumenty podepíšete a doložíte doklad totožnosti, peníze Vám kurýr okamžitě předá a Vy s nimi můžete nakládat dle vlastního uvážení.

Hotovostní půjčky mohou patřit i k těm nejpomalejší, Třeba když si vyřídíte půjčku na složenku, s dopravením složenky domů klasickou poštou.

 

Pozor na podvodníky!

Ať už se do vašeho hledáčku dostane půjčka ihned na účet nebo půjčka, kterou vám kurýr poskytne v hotovosti, vždy důkladně vybírejte společnost, s níž tento závazek uzavřete. Ne každá společnost na našem trhu je společností solidní a ne každému finančnímu makléři jde pouze o dobro klienta. Proto doporučujeme jednotlivé produkty vzájemně porovnat, využít praktických kalkulaček a nahlédnout také do internetových fór a diskuzí.

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Vystudovala Ekonomicko správní fakultu Univerzity Pardubice a doktorské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě.
Zobrazit profil

Mohlo by vás zajímat

Co se stane s půjčkami, když dlužník zemře?

08.07.2024

Půjčky

Co se stane s dluhy po smrti? Zdědí je rodina, nebo zmizí? A jak se chránit před finančními problémy? Odpovědi možná překvapí. Všechny je najdete uvnitř

Půjčka na složenku

29.06.2024

Půjčky

Půjčka na složenku je druhem hotovostní půjčky. Peníze si vyzvednete z poštovní poukázky, kterou vám zašle poskytovatel úvěru. Prozkoumejte detaily půjčky

Půjčka na směnku

29.05.2024

Půjčky

Rychlý a snadný způsob, jak získat peníze? Půjčka na směnku vypadá lákavě, ale: rizika převálcují jakýkoliv benefit půjčky. I proto je coby osobní půjčka nezákonná