Půjčka bez ručení

Dříve bylo samozřejmostí v případě půjčky poskytnout věřiteli zástavu nebo alespoň ručení druhé osoby. Dnes to naštěstí již neplatí a tak i relativně větší nebankovní půjčky (v řádech desítek tisíc korun) lze sjednat bez ručitele nebo ručení nemovitostí. Velká část nebankovních poskytovatelů tuhle překonanou podmínku už nevyžaduje.

Díky tomu, že můžete vynechat shánění a ověřování osoby vystupující v roli ručitele, můžete půjčku bez ručení získat ihned na účet, tedy ihned po schválení. Ověření žadatele o úvěr je snadné a rychlé, odeslání peněz na účet pak následuje okamžitě po schválení úvěru. Vaše peníze tak obdržíte třeba už do 15 minut od odeslání žádosti o půjčku.

Jestliže byste potřebovali jen několik tisíc korun, můžete zapátrat mezi nebankovními půjčkami bez registru a bez zástavy. Tenhle typ úvěru je poskytován bez velkého zkoumání žadatelovy bonity, protože se jedná o nízké částky, jejichž vymahatelnost je poměrně snadná.

Mnozí nebankovní poskytovatelé nabídnou i nebankovní půjčku bez zástavy nemovitosti. Typicky jde o menší a střední úvěry. Teprve u větších obnosů, například u půjčky 500 000 Kč, mohou žadatelé s nižší bonitou využít půjčku s ručitelem. Díky tomu je pro ně vyšší úvěr dostupnější. A v případě ještě vyššího úvěru je v nabídce i půjčka s ručením nemovitostí, která je u nebankovních společností velmi podobná hypotékám. U banky ji najdete v podobě hypotéky a u stavební spořitelny v podobě úvěru ze stavebního spoření.

Žadatelé často využívají i P2P půjček, kde ručení také nebývá vyžadováno. Jde o půjčování mezi lidmi navzájem, kdy žadatele o úvěr a ty, kdo své peníze poskytnou, propojuje tzv. P2P platforma. Jde o společnost, která se stará o to, aby půjčování mezi lidmi fungovalo správně a aby navíc zůstalo anonymní.

Dnes si požádalo o půjčku již 87 klientů. Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Chci si půjčit

Výhody

  • Žádné ručení nemovitostí
  • Jednoduché vyřízení
  • Peníze na účtu i do 5 minut po schválení
  • Žádná další osoba nemusí ručit
  • Rychlé schválení

Nevýhody

  • vyšší cena půjčky
  • riziko předlužení

 

Časté otázky

Do jaké výše si lze půjčit bez ručitele?

Vše záleží na poskytovateli půjčky a Vaší historii. Zpravidla se bez dodatečného ručení půjčují desítky tisíc korun, výjimečně statisíce.

Je vůbec výhodné si brát půjčku se zástavou nemovitosti?

Půjčka bez ručení nemovitostí bývá rychlejší a je snadné ji získat. Pokud si ale potřebujete půjčit větší peníze (řádově statisíce korun) a máte k dispozici nemovitost, je lepší si úvěr touto nemovitostí zajistit. Dosáhnete tak zpravidla mnohem nižšího úroku.

Musí o mé půjčce bez ručitele vědět manželka?

Teoreticky nemusí. Záleží čistě na míře otevřenosti ve Vaší domácnosti.

Rozumím tomu dobře, že když neprojdu schvalováním na vyšší úvěr, tak si můžu sehnat ručitele, a úvěr mi pak bude schválen?

Ano, této možnosti rozumíte správně. Schválení úvěru po dodání ručitele sice není automatické, ale jestliže bude jeho úvěruschopnost vyšší než vaše, je vysoce pravděpodobné, že úvěr i na větší částku získáte. Jestliže ani ručitel nepomůže, poohlédněte se po půjčkách s ručením nemovitostí.