Povinné ručení online | Hyperfinance.cz

Výhody

  • Okamžité nezávazné porovnání nabídek od předních pojišťoven na našem trhu
  • Sjednání pojištění za pár minut a z pohodlí domova
  • Naši klienti průměrně uspoří každý rok 2 100 Kč
  • S bonusem i bez něj, u nás ušetříte bez ohledu na historii vašeho pojištění
  • Ihned po sjednání dostanete zelenou kartu na svůj email, originál bezodkladně poštou

Nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení je zákonem přikázané pojištění auta, bez kterého se vůbec nesmí do provozu. Povinnost sjednat si povinné ručení dává zákon o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.  Povinné ručení v současnosti nabízí cirka desítka pojišťoven, ale za dost rozdílné ceny. Pojistky na auto se cenově liší dokonce i v případě, kdy jsou sjednány na stejné pojistné krytí.

Srovnání povinného ručení, které jsme pro vás připravili, vám umožní získat to nejlevnější povinné ručení v kategorii aut, kterou potřebujete, a to včetně nastavitelných připojištění, jež budou chránit i vás. Jak jistě víte, povinné ručení slouží primárně k ochraně ostatních účastníků dopravní nehody, nikoliv jejího viníka. K povinnému ručení se naštěstí dají připojit i doplňková pojištění skla, řidiče, spolujezdce, připojištění pro případ srážky se zvěří apod. 

My vám ve srovnávači povinného ručení ukážeme, kdo nabízí při stejném pojistném krytí ta nejlevnější povinná ručení. Hledat ceny na stránkách jednotlivých pojišťoven je zdlouhavé a nudné. U nás to zvládnete během několika okamžiků, stačí vyplnit formulář, pro který si musíte připravit jak informace o sobě (hlavně abychom mohli započíst bonusy), tak i o vašem vozu, například výkon a objem motoru, hmotnost vozidla, rok výroby apod. Vše najdete v technickém průkazu vozidla.

Dnes ušetřilo již 87 klientů.Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Mám zájem

Pokud byste stáli o kompletní pojistnou ochranu vašeho vozu a vaší rodiny coby cestujících, podívejte se na náš srovnávač havarijního pojištění

Než začnete vyplňovat formulář pro srovnávač povinného ručení, je potřeba si též promyslet, jak vysoké pojištění budete chtít. Zákonem dané minimum je 35 milionů, odborníci z oblasti pojišťovnictví doporučují alespoň 50 milionů korun. Zlatá střední cesta je v současnosti okolo 100 milionů korun, ale pojistit lze odpovědnost z provozu vozidla i na mnohem vyšší částku. 

Proč 50 nebo 100 milionů, když auto rozhodně tolik nestojí? Jde o Občanský zákoník, který umožňuje vyčíslit škody nejen na majetku, ale zejména na zdraví, ze ztížení společenského uplatnění, odškodnění v podobě bolestného, nákladů na léčení atd. Právě zde se částky šplhají i do mnoha desítek milionů korun.

Jak realizovat výpověď povinného ručení, když si budete chtít sjednat nové pojištění auta u nás? Je to snadné. Povinné ručení se uzavírá vždy na období jednoho roku, a pokud jej žádná ze stran nevypoví, pokračuje automaticky další rok. Takže pro jeho ukončení stačí do šesti týdnů před výročím založení poslat pojišťovně doporučenou poštou písemnou výpověď, kde napíšete nejen vaše osobní údaje a fakt, že vypovídáte současné povinné ručení, ale uvedete i SPZ vašeho vozu, a nejlépe i číslo pojistné smlouvy (nutné není). Nové povinné ručení je platné okamžitě po té, co podepíšete smlouvu (online) a uhradíte pojistné.

Podrobnosti o povinném pojištění auta a o tom, co kryje, či na co se nevztahuje, najdete na našem blogu. Kdo jste motorkářem, tomu nabízíme i povinné ručení pro motocykly.

Dnes ušetřilo již 87 klientů.Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Mám zájem