Srovnání půjček - nejvýhodnější půjčka online

Srovnání půjček


Co je srovnání půjček?

Stejně jako si srovnáváme výrobky před tím, než si některý z nich pořídíme, nebo si hledáme reference o kadeřnictví či autoservisech, než je navštívíme, je pro nás výhodné si zvyknut i na srovnání půjček (úvěrů), než se pro některou z nich rozhodneme.

Proč? Poskytnutí půjčky je totiž stejnou měrou služba, jakou je poskytnutí masáže, ubytování v hotelu nebo půjčení automobilu. Jen s tím rozdílem, že předmětem služby tu není masáž, ubytování či auto, ale peníze. Formou vzetí půjčky si kupujeme cizí peníze s tím, že je budeme používat po předem určenou dobu, pak je vrátíme zpět jejich majiteli – zkrátka podobně jako s půjčeným autem. U samotných úvěrů platíme jednak za samotné peníze a jednak za servis spojený s jejich realizací.

A právě podmínky poskytnutí půjčky, její cena, výše, způsob a rychlost splácení, péče o klienta, možnost odkladu splátek nebo odměna za opakovanou půjčku jsou faktory, kterými si jednotliví poskytovatelé konkurují a podle kterých se my rozhodujeme, jaká nabídka se nám bude hodit nejlépe. 


Abyste nemuseli dlouhé hodiny procházet stránkami jednotlivých poskytovatelů, shromažďujeme jejich nabídky zde na jednom místě, kde si je v klidu pročtete, porovnáte, vyhodnotíte – bez zbytečného vyhledávání a bloudění internetem. To ušetří jak čas, tak námahu, mnohdy i mobilní data.

Tip: Hlavním faktorem srovnání půjček často bývá cena. Podívejte se, jak poznat opravdovou cenu úvěru.


Samozřejmě, že v našem srovnávači najdete jak nabídky od tuzemských bank v podobě spotřebitelského úvěru či hypotéky, tak od nebankovních společností, které umějí i hotovostní půjčky nebo pár stovek do výplaty, ale ukážeme vám i tzv. P2P půjčky, kdy peníze nepůjčují finanční domy, nýbrž běžní lidé s využitím P2P zprostředkovatele.

Nejsme bohužel schopní vám na tomto místě říci, že ta a ta půjčka je tou nejlepší. Tohle není v našich silách, protože každý zájemce o půjčku je jiný a každému se v dané situaci hodí jiná nabídka. Můžeme vám však pomoci s výběrem té půjčky, která vám padne nejlépe. Jak? Právě tím, že na jedno místo soustředíme mnoho úvěrů od bank i nebankovních společností, a to i s podrobnými podmínkami a reprezentativními příklady tak, abyste si vy mohli pohodlně vybrat.


Jsme si také vědomi, že výběr správného úvěru je pro běžného člověka těžko uchopitelný problém, a proto jsme pro vás připravili i množství informačních a vzdělávacích textů či návodů, které postupně aktualizujeme tak, jak se trh a legislativa v čase vyvíjejí. Několik tipů najdete i v tomto textu, ostatní články jsou soustředěny v našem Magazínu, kde jsou dále děleny do kategorií, abyste se v nich mohli rychleji zorientovat.

Tip: Půjčky jsou neodmyslitelně spojeny s registry dlužníků. Proto ještě než se zadlužíte, přečtěte si o nich. Ukážeme vám, k čemu registry dlužníků jsou, jak s nimi zacházet ve svůj prospěch a proč už se jich nemusíte bát.


Kdy využít srovnání půjček online?

Vždycky, když si plánujete vzetí úvěru! To je jediná správná odpověď na otázku „Kdy využít srovnání půjček online?“ Neuškodí ani udržovat si přehled o půjčkách ještě dříve, než se o zadlužení rozhodnete, nicméně srovnání nabídek a rozhodnutí se mezi více variantami je jedinou cestou k získání co nejlepší půjčky.

Tip: Banky, a dnes již i většina nebankovek, schválí úvěr jen těm žadatelům, kteří mají dostatečnou bonitu neboli úvěruschopnost. Co to je a jak ji posílit, abyste byli se žádostí úspěšní? To se dozvíte v našem článku Bonita klienta: Co ji ovlivňuje a proč vám zamítli žádost o půjčku?


Na co si dát pozor během srovnávání a před požádáním o půjčku?

Rozhodnout se pro správnou půjčku je tak trochu věda. Ale když na srovnání půjdete krok za krokem, brzy zjistíte, podle čeho se vyplatí vybírat nebo s jak nastaveným úvěrem by se vám nevedlo dobře. Každopádně vždycky platí, že zadlužit se máme jen pro užitečné věci a pouze v době, kdy dluh zvládneme „kočírovat“.


Jestliže jste dospěli k názoru, že půjčku potřebujete a že je pro vás nyní i zvládnutelná v rámci pravidel zodpovědného zadlužování, pojďme se podívat na samotná pravidla jejich srovnání, aneb které vlastnosti půjček porovnávat.

Vždy byste si měli zjistit a vzájemně srovnat následující podmínky nabízených úvěrů:

  • nabízená částka
  • cena (složená z úroků a poplatků)
  • doba splatnosti
  • výše splátek
  • celková cena splatná spotřebitelem (přeplatek)
  • způsob půjčení a vrácení peněz (v hotovosti, na účet)
  • možnost změny splátkového kalendáře (výše splátek, data splácení)

Na trhu jsou různé kategorie úvěrů, přičemž každá z nich je určena jinému typu klienta a také v jiné životní situaci. Najdete nabídky na několik set korun půjčených na pár týdnů, a třeba v hotovosti, na opačné straně spektra jsou několikamilionové částky se splatností desítek let. Některé úvěry jsou zcela zdarma, jiné ale mají natolik specifické výhody pro žadatele (dlužníka), že si za ně poskytovatelé řeknou o desítky procent z celkového úvěru, často i více.

Druhy půjček

Na trhu existuje velké množství druhů půjček. Znáte základní rozdíly mezi nimi?

Půjčka před výplatou

Mikroúvěr, který vám pomůže překlenout nepříznivé období do další výplaty. Blesková žádost a rychlé vyplacení finančních prostředků. Peníze na účtu anebo v hotovosti.

Bankovní půjčky

Poskytovatelem bankovních půjček jsou bankovní domy. Pro kladné posouzení žádosti je nutno splnit přísné podmínky, spočívající zejména v dostatečném příjmu a dobré bonitě.

Půjčky bez registru

Tento typ úvěrů je určen žadatelům s negativním záznamem v registru dlužníků a banky jejich žádost z tohoto důvodu zamítly. Jde o půjčky pro problémové klienty s vyšším úrokem.

Půjčka bez doložení příjmu 

Produkt je určen pro žadatele, kteří nechtějí anebo nemohou doložit příjem od zaměstnavatele. Pravidelný příjem je ale jednou z podmínek kladného posouzení žádosti.

Půjčka na účet ihned 

Jednoduché vyřízení půjčky z pohodlí vašeho domova. Pro poskytnutí peněz stačí vyplnit jednoduchý online formulář a finance vám budou následně vyplaceny na účet.

Hotovostní půjčky

Tento produkt je určen pro žadatele o půjčku, kteří nevlastní bankovní účet anebo potřebují vyplatit peníze rovnou na ruku. Jednoduchá žádost online a bleskové vyhodnocení.

SMS půjčka

Jednoduchý způsob, jak požádat o půjčku. Po registraci stačí odeslat SMS v předem stanoveném formátu, na základě které vám přijde vyjádření o schválení či zamítnutí žádosti.

První půjčka zdarma

Úvěrový produkt pro nové žadatele, kteří po splnění podmínek neplatí žádné úroky anebo poplatky. Při opakované žádosti jsou již poplatky a úroky účtovány.

Půjčka bez ručení a ručitele

Úvěrový produkt, pro jehož schválení nepotřebujete ručit nemovitostí anebo osobou ve formě ručitele. Mezi základní podmínky schválení patří dobrá bonita a pravidelný příjem.

P2P půjčka

Úvěrový produkt když, lidé půjčují lidem

Krátkodobé půjčky

Úvěr poskytovaný na krátkou dobu

Dlouhodobé půjčky

Úvěr poskytovaný na dlouhou dobu

Půjčka na OP

 Úvěr, pro jehož poskytnutí je nutné se prokázat osobním dokladem

Mikropůjčka

Mikropůjčka je vlastně mini půjčka před výplatou, anebo malá půjčka na několik měsíců

Půjčka na bydlení

Pod pojmem úvěr na bydlení rozumíme v našem srovnávači všechny půjčky, z nichž je možné peníze využít pro pořízení, výstavbu anebo rekonstrukci (modernizaci) bydlení

Půjčka pro cizince

Jedná sa o úvěry poskytované jiným než českým občanům

Půjčka o víkendu

Jako půjčku o víkendu finanční domy inzerují úvěry poskytované i během víkendů. Některé nebankovní společnosti, ale dokonce i banky, mají víkendový provoz. Sice ne na pobočkách, ale právě na úvěrových odděleních určených v k vyřizování online půjček.

 

Jak požádat o půjčku, kterou jste si vybrali?

Až si vyberete tu půjčku, která vám ve vaší situaci sedne nejlépe, je potřeba se pustit do její realizace. Prvním krokem je požádání o ni. Ale jak na to? Stačí u vítězné nabídky kliknout na tlačítko „mám zájem“ nebo „chci si půjčit“. Obě tlačítka vás přesměrují do formuláře se žádostí, který je buď na našich stránkách, nebo na stránkách poskytovatele. V žádosti jen vyplníte jednotlivé kolonky a odešlete. Vaše data jsou v bezpečí, to je u nás naprostou samozřejmostí.

Tip: Každému se vyplatí naučit se spořit i z minima – třeba proto, aby lépe zvládl splácení jakkoliv velké půjčky. Podívejte se, jak začít spořit, i když z výplaty zbývá jen pár korun.


Odesláním žádosti však vyřízení půjčky nekončí – teď je řada na poskytovateli, jak vás coby žadatele a budoucího klienta vyhodnotí. Pokud vás uzná za dostatečně bonitní, neprodleně se vám ozve s detaily úvěru i úvěrové smlouvy, kterou pak můžete pod jeho vedením podepsat na dálku.


Také se vám ale nemusí ozvat nikdo. Jak je to možné? Většinou se jedná o chybu při vyplňování formuláře, často ale i o nedostatečnou bonitu žadatele. Vždy si formulář pečlivě zkontrolujte, než jej odešlete, nikdy nepřikrášlujte údaje o sobě – poskytovatel si je vždycky dokáže ověřit.

Časté otázky

Platí se něco za to, když budu na vašich stránkách srovnávat půjčky?

Nikoliv, neplatíte nic, tato služba je pro spotřebitele zdarma. Na stránkách vždy najdete potřebné informace, bez nichž by se plnohodnotné srovnání nabídek neobešlo. Nic netřeba odemykat platbou, vše je plně k dispozici naprosto kdykoliv. 

Co mám dělat, když narazím na víc podobných nabídek – jak se mezi nimi rozhodnout?

U online úvěrů je kouzelné to, že můžete oslovit více poskytovatelů najednou, protože žádost o půjčku je zcela nezávazná. Proto pokud se nemůžete rozhodnout pro jedinou nabídku, nevadí. Oslovte užší výběr poskytovatelů – a podle detailů jejich podmínek (například flexibilita splátkového kalendáře) nebo i podle rychlosti jejich reakce se pak rozhodnete pro toho nejlepšího. Závazné je totiž až podepsání smlouvy o půjčce.

Vztahuje se i na online půjčku lhůta na vrácení, jako je tomu u online nákupu zboží?

Ano, i úvěr, který jste si vzali přes internet, je možné do 14 dnů bez udání důvodů vrátit, aniž byste platili jakýkoliv poplatek s ním spojený. Vrátit samozřejmě musíte najednou celou částku, kterou vám poskytovatel zaslal.

Dá se nabídka poskytovatelů rozdělit třeba i podle toho, jak vysokou vyžadují bonitu klienta?

V našem srovnávači máme půjčky rozděleny do mnoha kategorií podle různých specifik. Najdete tu například kategorii půjček, které dostanete v hotovosti (hotovostní půjčky), kategorii půjček, u nichž není nutné ručení (půjčky bez ručení a ručitele), nebo dokonce i kategorii, při níž poskytovatelé dokáží přivřít oko nad klientovou úvěruschopností.

Tato kategorie nese název Půjčky bez registru. Ale dovolíme si varování – ono přimhouření oka není nikdy zadarmo. Méně bonitní klient je vždy vyšším rizikem, které si poskytovatelé vynahrazují vyšší cenou úvěru. Vždy se proto vyplatí nejdříve své původní závazky splatit, a pak teprve se znovu zadlužit. Jestli nevíte přesně, kolik kde dlužíte, podívejte se na návod, jak to zjistit.

Jaké jsou hlavní chyby, které lidé dělají při braní půjček, a čemu se vyhnout?

Spotřebitelé při braní půjček někdy dost chybují. Z naší spolupráce s poskytovateli úvěrů jsme nasbírali již mnoho poznatků o vyřizování půjček, a tak jsme se pustili do malého shrnutí, které by vám mohlo pomoci vyvarovat se nejčastějších chyb. Nejčastějšími jsou právě ty, které jsme rozepsali v článku 8 nejčastějších chyb při braní půjček, na které zbytečně doplácíte.

Je srovnání půjček opravdu tak důležité?

Možná vám to zatím tak nepřipadá, ale až se do srovnávání vnoříte, sami uvidíte, že nabídky se mohou lišit svou cenou i několikanásobně, odlišnosti najdete však i v podmínkách splácení, v poplatcích za doplňkové služby, v délce možného trvání půjčky a mnoha dalších aspektech. Nikdy nezapomínejte, že půjčka bez srovnání nabídek je finanční sebevražda!

Shrnutí

Srovnání půjček online je podobným nástrojem k výběru té nejvýhodnější půjčky, jakými jsou srovnávače zboží, kteří si mnozí z nás již zvykli automaticky použít před každým nákupem. Na jednom místě přináší srovnávač půjček všechny důležité informace, bez kterých by se o nejlepší nabídce rozhodovalo jen stěží

Výhodou je obrovská úspora času, neboť odpadá nutnost brouzdat internetem a hledat jednotlivé nabídky jednotlivých poskytovatelů. Je tu samozřejmě i jistá nevýhoda, že srovnávač nepokrývá zcela všechny nabídky poskytovatelů půjček. 

Než se do samotného srovnávání pustíte, nejprve si přečtěte více ze světa půjček. Informace vás uchrání před zbytečnými chybami. Magazín se zaměřením zejména na spotřebitelské úvěry, ale například i na pojištění, najdete právě tady.

 

Přečtěte si také: