Půjčka na šetrné bydlení

Půjčka na šetrné bydlení od Zonky

Detaily Zonky půjčky

  • Dd 5 000 až po 1 200 000 Kč plně online
  • Nízký úrok díky účelovosti půjčky
  • Bez zástavy a bez ručení
  • Čerpat lze hned nebo do 3 měsíců od podpisu smlouvy
  • Zdarma odklad splátky, předčasné splacení i změna data splátky
  • Splatnost až 10 let
  • Požádat lze před instalací zelené technologie, ale i po ní (do 6 měsíců)
  • Lze si pojistit schopnost splácet
  • Žádat smí i jiná osoba než majitel nemovitosti

Půjčka na šetrné bydlení, s čerpáním klidně až za 90 dní

Půjčku na šetrné bydlení od Zonky poskytuje AirBank. Stejně jako ostatní Zonky půjčky spadá do režimu P2P, takže si banka může dovolit nabídnout příjemně nízký úrok všem klientům: 5,99 %. A to i přes fakt, že půjčka není zastavená nemovitostí, ani žádným ručením. Jde ale o úvěr účelový, vyhrazený na rekonstrukci bydlení „v zeleném stylu“. 

Na co si můžete půjčit

Konkrétně ji Zonky poskytuje na následující projekty: fotovoltaická elektrárna, kotel na biomasu, tepelné čerpadlo, zateplení domu, včetně výměny oken a vstupních dveří, zelená střecha, větrání s rekuperací, nabíjecí stanice na elektromobil, venkovní stínící technika, technologie na využití tepla z odpadní vody, technologie na využití dešťové vody.

Kdy podat žádost o účelovou Zonky půjčku

Úpravu bydlení můžete z půjčky zafinancovat zpětně (doklady nesmějí být starší 6 měsíců), nebo i předem. U teprve chystaného projektu dostanete 3 měsíce (90 dní) na čerpání úvěru. Účel využití peněz doložíte také online, a to buď smlouvou o dílo, fakturou nebo kupní smlouvou. Peníze se vyplácejí na účet ihned po doložení účelu čerpání.

Spousta bezplatných možností

Zonky půjčku na šetrné bydlení můžete zdarma předčasně splatit, zdarma si tu až dvakrát za rok odložit splátku nebo si kdykoliv bezplatně změnit datum následující splátky (nejpozději na 25. den v měsíci).  Nepovinnou součástí úvěru je pojištění schopnosti splácet s názvem „Zonky záchranná vesta“. Největší výhodou je okamžitá pomoc po doložení dokumentů o pojistné události. 

Celé vyřízení probíhá online. Součástí procesu je důkladné prověření bonity klienta. V Zonky vědí, že ne každý žadatel je právě teď dostatečně bonitní, a tak zájemcům, kteří u půjčky na šetrné bydlení neuspějí, nabídnou vyřízení běžné Zonky půjčky. Zde je pravděpodobnost schválení o dost vyšší. 

 

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 200 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 5,99 % ročně, se splatností 120 měsíců (10 let), splátkou 2 272 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 4 000 Kč) a s výslednou RPSN 6,61 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 272 479 Kč.


*Údaje mají informativní charakter. Přesné podmínky se žadatel dozví od poskytovatele půjčky, který Vás bude kontaktovat.

Časté otázky

Co u této půjčky kryje pojištění schopnosti splácet a kolik stojí?

Pojištění schopnosti splácet hradíte spolu s měsíční splátkou, a to ve výši 8,9 % z měsíční splátky. Kryje pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, ztrátu zaměstnání, hospitalizaci, invaliditu 2. a 3. stupně a úmrtí. Výše pojistného krytí se pohybuje od zaplacení tří splátek (invalidita 2. a 3. stupně), přes úhradu až 12 splátek (pracovní neschopnost, ztráta zaměstnání či ošetřování člena rodiny), až k úplnému doplacení dluhu (v případě úmrtí klienta).

Musí být žadatel majitelem nemovitosti?

Majitelem nemovitosti striktně být nemusí. Podmínkou získání úvěru však je, aby doklady o využití peněz (faktury, smlouva o dílo či kupní smlouva) byly vystaveny na jméno žadatele o půjčku.

Dá se k žádosti přidat spolužadatel nebo se zaručit osobou ručitele?

Nikoliv, možné to není. Ani jedna z variant.

Jak využít odklad splátek - kde o něj požádám?

Jakmile jste uhradili alespoň jednu splátku řádně (včas a v plné výši), můžete si v klientském profilu nastavit odklad následující splátky o jeden měsíc. Případně jej vyřídit na zákaznické lince nebo prostřednictvím online chatu, kde vám s tím pomohou.

Co se dá vyřídit v aplikaci Zonky?

Zonky aplikace je mobilní aplikací sloužící podobně jako klientský profil na webu Zonky. Vyřídíte zde většinu záležitostí týkajících se půjček u Zonky.

Čím ručím za půjčku? Pořízenou technologií?

Zonky půjčka na šetrné bydlení není kryta žádným ručením, ani zástavou. Jinými slovy: neručíte ničím.

Když si chci vzít od Zonky normální půjčku, nikoliv na zelené technologie, co mám udělat?

Stačí kliknout na odkaz Zonky půjčka a tam si vše pročíst i následně vyřídit.