Půjčka 20 000 Kč - peníze rychle na účet ihned

Půjčka 20 000 Kč

Půjčka ve výši 20 000 korun patří k těm půjčkám, které se většinou splácejí několik měsíců. Spotřebitelé je nejčastěji využívají k nákupu domácích spotřebičů, k doplacení zajímavé dovolené, ale i k dofinancování provozu domácnosti, pokud se po tuhé zimě vyšplhá vyúčtování za energie velmi vysoko.

I přes to, že jde o vyšší částku, můžete i 20 000 Kč najít jako půjčku před výplatou se splatností pouhý jeden měsíc. Zde je nutné se skutečně zamyslet, zda jste schopní peníze včas vrátit. Dobu splatnosti sice lze prodloužit, ale jedině za poplatek.

Úvěr ve výši 20 000 korun nabídne i banka coby bankovní půjčku. V tomto případě pravděpodobně nebude možné si ji vzít jako půjčku hotovostní, banky většinou trvají na převodu peněz na účet. Ale i banky jsou při této částce ochotné vám poskytnout peníze bez ručení a ručitele.

Nebankovní společnosti disponují pestřejší nabídkou. Jsou schopné vám poskytnout peníze v hotovosti, a nabídnou i úvěr, kde vám bude odeslána půjčka na účet ihned po jejím schválení, tedy bez sebemenší časové prodlevy. Jestliže jste zvolili hotovost, můžete si peníze vyzvednou na pobočce poskytovatele, na poště, ve smluvní trafice nebo třeba na vybrané čerpací stanici.

Díky tomu, že zde můžete zažádat o půjčku online, to znamená z pohodlí domova a bez návštěvy pobočky banky nebo nebankovní úvěrové společnosti, mohou vám peníze doputovat již během několika minut od doby, co si pročítáte tyto informace.

Stačí vyplnit online formulář, nafotit požadované osobní doklady, případně doložit výpisy z účtu - a je hotovo. Jestliže má poskytovatel půjčky bankovní účet u stejné banky jako vy, peníze vám budou přepsány během několika minut od odeslání formuláře. A pokud máte účet u jiných bank, přijdou peníze do následujícího pracovního dne. Každou půjčku je nutné předem dobře zvážit.

 

Výhody půjčky ve výši 20 000 Kč

 • online půjčka vyřízená z pohodlí domova
 • rychlé sjednání
 • vysoká šance na schválení
 • peníze v hotovosti nebo na účet
 • peníze lze použít na cokoliv
 • není třeba mít ručitele nebo zástavu
 • půjčit si lze od banky i od nebankovní společnosti
 • možnost rozložení splátek podle vašich možností

 

Nevýhody půjčky ve výši 20 000 Kč

 • někde nutnost splatit z první výplaty
 • riziko předlužení, pokud půjčku dostatečně nezvážíte
 • vyšší cena nebankovní půjčky

Jak probíhá žádost?

 1. Vyberte si vhodného poskytovatele prostřednictvím srovnávače půjček
 2. Vyberte si vhodného poskytovatele prostřednictvím srovnávače půjček
 3. Vyplňte formulář s osobními údaji
 4. Půjčka projde schvalovacím procesem a budete kontaktování poskytovatelem
 5. Po schválení jsou peníze odeslány bez prodlení

Časté otázky

Když si vezmu 20 000 korun, musím celou sumu splatit najednou nebo mohu splácet postupně?

Vždy záleží na poskytovateli půjčky. Někteří nabízejí 20 000 korun jako půjčku před výplatou a žádají splacení do 30 dní, jiní vám nabídnou splátkový kalendář třeba i na 6 měsíců. Poskytovatele a jejich nabídky si můžete v tomto online srovnávači pohodlně porovnat a rozhodnout se pro variantu, která nejlépe vyhovuje vašim finančním možnostem.

Proč jsou u bankovní půjčky nižší ceny než u ostatních? Nějak se od sebe liší?

Podstata služby je víceméně stejná – banka i nebankovní společnost vám poskytnou peníze, které můžete použít, na cokoliv potřebujete. A podle splátkového kalendáře pak peníze splácíte, případně splatíte najednou. Rozdíl je v tom, že banka poskytne své peníze pouze klientům, kteří mají stoprocentní úvěruschopnost a nemají žádné „škraloupy“ v registrech dlužníků. Nebankovní společnosti naproti tomu půjčí i žadatelům, kteří nejsou zcela bezproblémoví. Tím podstupují vyšší riziko – a také si za něj nechají více zaplatit. Takže je na vás, zda chcete využít levnější půjčku, ale s přísnějším posuzováním, nebo úvěr sice dražší, avšak s vyšší šancí na schválení.

Když si chci vzít 20 000 korun, opravdu nikam nemusím chodit?

Přesně tak, není nutné kamkoliv chodit a cokoliv vyřizovat. Půjčku ve výši 20 000 korun si pohodlně vyřídíte z domu z počítače. Anebo třeba z kavárny z vašeho mobilu. Jde totiž o půjčku bez doložení příjmu potvrzeného zaměstnavatelem. Stačí totiž výpis z účtu (to zvládnete i z kavárny) nebo výplatní pásky za několik posledních měsíců (a ty jistě máte doma). Takže jen vyplníte online formulář a nahrajete potřebné osobní doklady a dokumenty. To je vše.

Potřebuji 20 000 korun v hotovosti – půjde to?

Ano, půjde to. Převážně nebankovní společnosti nabízejí hotovostní půjčky i na vyšší sumy.

Když budu mít úvěr na 20 000Kč, ale zkomplikuje se mi splácení – co mám udělat?

V tomto případe bude nutné neprodleně kontaktovat poskytovatele úvěru a seznámit ho s vaším problémem. Pak se spolu dohodnete na řešení, kterým typicky bývá odložení splátek na pozdější měsíce nebo jejich snížení, tedy celkové prodloužení trvání půjčky. Jen musíte počítat s tím, že obě varianty budou spojeny s dalšími poplatky.

 

Přečtěte si také: