Rychlá půjčka ihned na účet - okamžitá půjčka

Půjčka na účet ihned


Co je půjčka na účet ihned?

Poměrně složitý název velmi jednoduché půjčky. Dříve se používalo spíše označení „rychlá půjčka“, dnes dávají poskytovatelé přednost pojmenování „půjčka ihned na účet“, které více vystihuje nejdůležitější vlastnost tohoto úvěru – k dispozici jsou peníze ihned po schválení žádosti.

Důležité je spojit si slovíčko „ihned“ s rychlostí poskytovatele, s jakou po přiklepnutí půjčky zadá příkaz k úhradě, kterým vám banka připíše peníze na váš účet. Jestliže v názvu úvěru slibuje, že to bude ihned, můžete se spolehnout, že jakmile žádost o půjčku schválí, ihned se pustí do jejího odeslání.


Pokud máte účet u banky, která umí okamžité platby, případně u stejné banky jako poskytovatel úvěru, na váš účet peníze ihned také přistanou. Od podání žádosti do získání peněz tak může uběhnout jen několik málo minut – zejména v případech, kdy žádáte o nižší částky, u nichž stačí zběžné ověření úvěruschopnosti.

 

Tip: Přečtěte si, co je úvěruschopnost žadatele o půjčku.


Ovšem půjčkou na účet ihned může být i několikasettisícová suma, která je odesílána na účet ihned po schválení – jen musíte počítat se zdlouhavějším procesem prověření vaší úvěruschopnosti. Tady bude muset poskytovatel pátrat v registrech poctivěji – možná vás požádá i o potvrzení příjmu zaměstnavatelem. Většina půjček ihned se však obejde bez papírového prokazování příjmů.

Online půjčka ihned na účet a s ní spojené možnosti okamžitých plateb přivádějí svět rychlých úvěrů na další metu úspory času při čekání na částku, o kterou jste požádali. Příjemnou zprávou jistě je, že rychlost odeslání peněz už nebývá tak často promítnuta do ceny úvěru – poskytovatelé si za ihned vyřízení málokdy účtují expresní příplatky. I přesto se vždy věnujte srovnání celkových cen nabízených rychlých půjček online.


Doba splácení tohoto úvěru se liší, hlavně v závislosti na výši poskytnuté sumy. Jednotky tisíc budete splácet třeba jen měsíc (v podstatě stejně jako půjčku do výplaty), maximálně několik měsíců, vyšší obnos si jistě necháte rozložit do několikaletého splátkového kalendáře.

 

Kdy požádat o půjčku na účet ihned?

Rychlé půjčky poskytované online a v podobě úvěrů ihned na účet jsou dobrými pomocníky v situacích, když potřebujete zalepit díru ve vašem rodinném rozpočtu, a to okamžitě, nejpozději zítra. Ať už je to pokuta, nedoplatek za energie, pokažený spotřebič nebo třeba nečekaně vysoké vyúčtování za řemeslnické práce, půjčka online ihned zajistí dost peněz, čímž se můžete vyhnout nepříjemně vysokým penále právě za pozdní úhradu vyúčtování.

Díky tomuto řešení se též vyhnete negativnímu zápisu v registrech (ano, i pozdní zaplacení za energie nebo telefon už se zanáší do registrů, konkrétně do REPI aneb Registru platebních informací, spravuje ho stejná společnost, která má na starosti i registry dlužníků). Vytvoříte si tak možnost vystavět si pozitivní úvěrovou historii – tu získáte řádným splácením rychlé online půjčky. I takto se dá nepříjemná situace otočit ve váš prospěch.

 

Půjčka ihned na účet je zajímavým produktem i pro ty z vás, kdo plánují nákupy předem a vědí, že je bude nutné zaplatit z půjčky. Okamžité odeslání peněz ihned po schválení úvěru je totiž příjemné i tehdy, když nikam nechvátáte.Na co si dát pozor před požádáním?

Než se rozhodnete pro kteroukoliv z nabízených půjček ihned na účet, vždy nejprve udělejte pečlivé srovnání nabídek. Každému totiž v jeho životní situaci vyhovuje úvěr s trochu jinými parametry. Někdo chce splácet rychleji a vyšší částky, někomu se víc hodí roztažení úvěru na delší dobu, další vědí, že na vyšší částku momentálně nedosáhnou, a tak se budou poohlížet jen po základních obnosech. Zkrátka, každý nahlíží na kýžené peníze trochu jinou optikou.


Vždy se při výběru soustřeďte nejen na samotnou cenu úvěru, ale též na délku jeho splatnosti, výši měsíčních splátek nebo na možnosti, které dává poskytovatel v případě, že máte výpadek v příjmech a potřebujete s nějakou splátkou třeba měsíc posečkat.Z našich zkušeností, které jsme dlouholetou interakcí se světem půjček načerpali, jsme pro vás připravili i přehled nejčastějších chyb při výběru půjček. Čtěte pozorně a rozhodně tyto chyby neopakujte.

 

Jak požádat o půjčku na účet ihned?

Jakmile budete mít vybránu tu nejlepší nabídku, stačí prostřednictvím našich stránek odeslat žádost o vybraný úvěr. Jak to udělat? Na stránkách najdete u každé nabídky i formulář se žádostí. Ten vyplníte a kliknete na „odeslat“. 

Co se stane pak? Formulář se automaticky odešle poskytovateli, kterého jste si vybrali. Ten se ihned bude formuláři věnovat, vaši žádost vyhodnotí, a pokud splníte jeho podmínky pro získání úvěru, neprodleně se vám ozve s  návrhem smlouvy, ve kterém spolu doladíte detaily. Pakliže vám budou všechny nastavené parametry vyhovovat, smlouvu podle pokynů poskytovatele podepíšete – a peníze vám budou ihned odeslány na účet.

Ale co když žádná reakce od poskytovatele nedorazí? I to se může stát. A neznamená to nic jiného, než že jste při schvalování žádosti neprošli nastavenými podmínkami. Vaše bonita je pravděpodobně natolik nízká, že dalším úvěrem už byste se mohli předlužit.Nízká úvěruschopnost ale nebývá jediným důvodem neúspěchu u žádosti o půjčku – často se vyskytne například nesoulad mezi vámi uvedenými údaji a tím, co o vás mají zapsáno v registrech dlužníků. Každopádně pokud proces vyřízení půjčky nedopadne, a vy si přesto myslíte, že podmínky poskytnutí splňujete, jistě byste si měli ověřit, jaké údaje v registru dlužníků máte – stačí navštívit stránky Kolikmam.cz a požČasté otázky

Když se to jmenuje půjčka na účet ihned, můžu peníze mít ještě ten den, kdy o ně požádám?

Ano, jistě, právě pro rychlost vyřízení a odeslání peněz na účet žadatele se tenhle typ úvěru takto nazývá. Aby peníze dorazily ještě ten den, musí vaše banka umět okamžité platby, nebo alespoň musíte mít účet u stejné banky, kde jej má i poskytovatel úvěru. V opačném případě přijdou peníze až následující pracovní den.

Můžou mi peníze z tohoto úvěru být vyplaceny v hotovosti?

Nikoliv. Jde o půjčku na účet, tedy bezhotovostní záležitost. Pokud máte zájem o hotovost, je nutné navštívit kategorii hotovostních půjček. I ta nabízí rychle vyřízené žádosti a poskytnuté peníze.

Jak dlouho se splácí rychlá půjčka online?

To vždy záleží na tom, jak se dohodnete s poskytovatelem, jak si nastavíte splátkový kalendář. Mezi půjčkami ihned na účet najdete takové, které se splácejí jen měsíc, avšak i úvěry na několik let. Vždy myslete na to, abyste splátky zvládli pohodlně odesílat, proto je nikdy nenastavujte na hranici svých možností, upřednostněte nižší splátky na delší období – po odeslání splátek a zaplacení všech povinných výdajů vám vždy ještě musí zůstat základní finanční rezerva.

Jsou rychlé půjčky k mání i bez doložení příjmů?

To záleží na tom, co chápete pod pojmem „bez doložení příjmů“. Většina poskytovatelů pod ním rozumí absenci papírového potvrzení o příjmu, které je podepsáno zaměstnavatelem. Ale doklad o příjmech v podobě výplatnic nebo výpisu z účtu často vyžadují. 

Najdete však i takové úvěrové společnosti, které se bez doložení příjmu zcela obejdou – avšak nabídnou vám jen velmi nízkou částku a hlavně za vysoké RPSN (tedy draze), aby si kompenzovali riziko spojené s tímto počínáním. Je pak na vás, čemu dáte přednost.

Dá se tahle půjčka splatit i předčasně?

Ano, dá, na předčasné splacení máte nárok ze zákona o spotřebitelském úvěru, takže každý poskytovatel je povinen předčasnou splátku přijmout. Přístup poskytovatelů se však liší v tom, zda za předčasné splacení chtějí peníze navíc nebo ne. Dobrou zprávou je, že je stanoven strop poplatků (penále) za předčasné splacení, který říká, že může jít pouze o administrativní náklady.

Shrnutí

Půjčka na účet ihned je formou rychlé půjčky, která je ihned po vyřízení odesílána na účet. Díky okamžitým platbám se peníze dostanou k žadateli také ihned, což zajistí opravdu rychlé řešení i té nejprekérnější finanční situace. Například nedoplatek za telefon vyřešíte ještě ten den, kdy jste na něj přišli. 

Jde samozřejmě o úvěr bezhotovostní, často pro jeho získání není nutno dodat papírové potvrzení o příjmech podepsané zaměstnavatelem, stačí elektronický výpis z účtu nebo nafocené výplatní pásky. Online půjčky ihned nabídnou od několika stovek korun až po stovky tisíc - podle toho se liší i jejich ceny, výše splátek a doba splácení.

 

Přečtěte si také: