Povinné ručení motocyklu | Hyperfinance.cz

Krytá rizika díky povinnému ručení

icon

Pojišťovna uhradí vzniklou škodu

icon

Řidič je chráněn před hrazením vzniklé škody z vlastní kapsy

icon

V případě, že jste poškozeným, vyplatí pojišťovna havarujícího řidiče odškodné vám

icon

I to nejlevnější povinné ručení na motorku vám zaručí klidnou jízdu

Povinné ručení na motocykl

Každý účastník silničního provozu s motorizovaným vozidlem musí mít povinné ručení. Motocykly nejsou výjimkou. Povinné ručení zajišťuje řidiči finanční záštitu v případě způsobené dopravní nehody. Pojišťovna uhradí škodu, kterou havarující řidič způsobil. Jedná se o uhrazení škody na majetku či na zdraví poškozených. Každá pojišťovna nabízí jiné výhody, jiné bonusy, proto je potřeba se v nich orientovat. Nebo použít kalkulačku pro povinné pojištění motorky

 

Jak získat nejlevnější povinné ručení pro motocykl?

Neplaťte za povinné ručení na motocykl víc, než kolik musíte. Portál HyperFinance.cz vám nabízí účinné srovnání nabídek pojišťoven. Vybírat můžete nejen ze základní ceny ručení, ale i z celé škály bonusů a výhod, které vám ta která pojišťovna nabízí. Kalkulačka povinného ručení na motocykl zohledňuje objem motoru, věk, tedy zkušenosti řidiče, místo bydliště a další z mnoha atributů. Nezapomeňte, že do povinného ručení motocyklů se zahrnují i motorové tříkolky, skútry, čtyřkolky a další.

Zařídit si povinné ručení je dáno ze zákona. Kdo vjede na komunikaci bez něho, jedná protiprávně. Ovšem i s povinným ručením myslete na to, že jezdit bezpečně, musíte, i když máte zařízené to nejlepší povinné ručení na motorku či jiné vozidlo. Povinné ručení se může vztahovat i na elektrická jednostopá vozidla. Podívejte se, která mezi nimi jsou.

Jak postupovat

1

Vyplňte do formuláře objem motoru svého motocyklu

2

U vybrané pojišťovny doplňte další osobní údaje

3

Po odeslání závazné smlouvy vám bude e-mailem a poštou zaslána zelená karta

4

Můžete vyrazit do ulic, protože máte založené povinné ručení pro motocykl

Mohlo by vás zajímat

Kompletní přehled vozidel, na která musíte mít povinné ručení

05.04.2024

Pojištění

Přinášíme vám kompletní přehled vozidel, na která musíte mít povinné ručení. Projděte si nové a rozšířené kategorie v pojištění vozidel: patří k nim i to vaše?

Bonus u pojištění vozidel: kdy na něj máte nárok a v jaké výši?

15.03.2024

Pojištění

Zjistěte, jak získat bonus u pojištění vozidel. Kdo má nárok na bonus a jak se dostanete do malusu? V čem se liší přístupy pojišťoven a jak si bonus uplatnit?

Pojištění pro elektroauta: jak dlouho na něj budete šetřit?

13.03.2024

Pojištění

Jak drahé je pojištění pro elektromobil? Proč má povinné ručení levnější, ale havarijko dražší? Je dobré spokojit se jen s povinným ručením, a havarijní pojistku vynechat?