Magazín

Aktuální novinky ze světa financí

8 největších mýtů o půjčkách. Také jim věříte?

Publikován 25.07.2017

Půjčkový trh zasáhla v posledních měsících poměrně zdařilá regulace. Obecně tak můžeme říci, že půjčkový trh je nyní mnohem bezpečnější, než kdy dříve. Stále však existují nepodložené mýty, kterým spotřebitele slepě věří. Které to jsou? Máme pro vás rovnou 8 největších, jež konečně uvedeme na pravou míru.

Pět zásad, při jejichž dodržování se vám peníze nikdy nerozkutálí

Publikován 21.07.2017

Mnoho lidí se lopotí za dobrým výdělkem, aby měli dostatek prostředků. To je sice záslužné, ovšem bez správných návyků se jejich snaha mnohdy nesetká s úspěchem. Poradíme vám, co dělat, aby se vaše výdělky zbytečně nerozkutálely a naopak vaše úspory ještě i samy rostly.

S letními akcemi se roztrhl pytel! Nabízíme vám 10 letních úvěrových akcí, z nichž si vyberete i vy

Publikován 12.07.2017

Léto je v plném proudu, hlavní prázdniny vystartovaly a to pro mnoho z nás znamená jediné – chystáme se na dovolené. Kde na ně ale brát finance? S půjčkou na dovolenou má zkušenosti zhruba třetina všech dotázaných. Našli jsme pro vás ty nejzajímavější letní akce, díky nimž můžete ušetřit na splátkách anebo první půjčce, kterou získáte třeba úplně zdarma.

Myslete na budoucnost: Výhodné stavební spoření se zhodnocením až 3,4 % ročně

Publikován 30.06.2017

Pokud patříte do skupiny osob, které rády šetří, potěšíme vás. Jestliže začnete spořit sobě či svým dětem (do 26 let), získáte prémie i mnoho výhod!

Ráno peníze pošlete, odpoledne budou na účtu! Banky konečně zrychlily platby

Publikován 17.06.2017

Se změnami poplatkovacích pásem systému mezibankovního platebního styku Certis urychlily některé tuzemské banky platby. Pokud ráno peníze pošlete, už odpoledne je může mít příjemce na bankovním účtu. S touhle příjemnou novinkou přišla jako první ČSOB. Ostatní banky zatím otálejí. Proč klientům nabízet něco zdarma, když si mohou za expresní platbu naúčtovat nemalé poplatky?

Výluky z pojištění: V jakém případě nedostanete od pojišťovny ani korunu?

Publikován 09.06.2017

V dobré víře jste si sjednali a pravidelně platíte pojištění. Je úplně jedno, jestli jde o pojištění cestovní, životní nebo pojištění domácnosti. Pokud jste si důkladně přečetli pojistné podmínky, pak jste určitě narazili na tzv. výluky z pojistného plnění. Co si pod touhle magickou klauzulí vlastně představit?