Půjčka na auto

Většina z nás má vyzkoušeno, jak náročné je sehnat dost peněz na auto. Šetření na nový vůz zabere roky, nikoliv měsíce. Dokud naše současné auto jezdí bez poruch, je šetření na auto nové poměrně snadnou záležitostí (když s ním začneme včas). Jenže někdy si náš miláček usmyslí, že potřebuje opravit. Často nejde o stovky, ale o tisíce korun, které musíme nechat v servisu. Potom bývá lepší s opravou starého auta už nesouhlasit, vyřídit si úvěr na auto nové a jezdit v novém voze. Ten má minimálně dva roky záruku.

Stejné je to v případě, kdy si chceme pořídit své vůbec první auto, nebo když zaviníme dopravní nehodu a nemáme havarijní pojištění. Z povinného ručení se zaplatí škody těm, kterým jsme je způsobili. Ale my musíme sehnat peníze na nové auto nebo na větší opravu. V takových situacích se opět hodí půjčka na auto.

Autopůjčka může být jak úvěrem bankovním, tak nebankovním. Někteří poskytovatelé úvěrů se na půjčky na nové či ojeté auto dokonce přímo specializují, jiní jen poskytují bezúčelovou půjčku, ze které lze auto pořídit. Nabídka půjček, za které si můžete pořídit vůz, je opravdu široká. I proto se hodí online srovnání, které najdete v našem srovnávači. Díky tomu si snadno můžete vybrat tu nejlepší půjčku, co bude splňovat parametry, které jsou vhodné právě pro vás.

Půjčka na auto může být v řádu stovek tisíc korun, a to když si chcete pořídit auto nové nebo jen málo ojeté. Pak jsou tu ale i nabídky úvěrů, díky kterým si pořídíte auto na splátky bez registru. Jde sice o menší finanční obnos, ale na ojeté auto s rozumnou mírou ojetí to jistě vystačí.

Dnes si požádalo o půjčku již 87 klientů. Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Chci si půjčit

Výhody

 • rychlé vyřízení
 • auto lze koupit v podstatě okamžitě
 • ihned se stáváte majitelem auta (na rozdíl od leasingu)
 • možnost nastavit si splátky dle svých možností
 • k dispozici bývají splátkové prázdniny nebo snížení splátek
 • možnost předčasného splacení
 • možnost získat autopůjčku bez registru
 • minimální nebo dokonce nulové poplatky za vyřízení
 • havarijní pojištění nebývá povinností

Nevýhody

 • většinou kontrola úvěruschopnosti žadatele
 • vzniká dlouhodobý závazek

Časté otázky

Můžu si úvěr na auto vzít i od nebankovní společnosti?

Jistěže můžete, půjčku na auto nabízí mnoho nebankovních společností. Stačí si prohlídnout nabídku v našem srovnávači a vybrat si. Pak jen kliknete na tlačítko „požádat o půjčku“, vyplníte základní informace a v zápětí se vám vybraný nebankovní poskytovatel půjčky ozve. Dohodnete detaily půjčky a schvalovací proces může začít.

Za jak dlouho se dá vyřídit autopůjčka?

U většiny poskytovatelů jde o schvalovací proces, který je hotový v řádech minut, v případě větších úvěrů na dražší auto pak v řádu jednoho až dvou pracovních dní. Peníze jsou na účet odesílány ihned po schválení půjčky, takže je můžete mít dokonce ještě v den, kdy jste o půjčku požádali, nebo nejpozději do dvou až tří pracovních dní.

Je možné pořídit si auto na splátky bez registru?

Ano, je to možné, ale pouze u nebankovních společností. V případě půjček bez registru se většinou ručí právě pořízeným autem. Díky tomu lze poskytnout úvěr na auto i lidem, kteří by třeba v bance mohli mít s vyřízením půjčky potíže.

Jak dlouho lze splácet úvěr na auto?

Vše záleží jednak na tom, jak vysokou částku si půjčíte, jednak na tom, jaké možnosti pravidelného splácení máte. Většina poskytovatelů autopůjček vám ušije podmínky přímo na míru, takže si dobu splácení v podstatě můžete nastavit sami. Navíc, pokud se situace se splácením půjčky na auto zkomplikovala, lze s většinou dohodnout nové, pomalejší tempo splácení, někde je možné zdarma čerpat splátkové prázdniny. Všechny doplňující informace k autopůjčkám najdete v našem srovnávači.

Jaké doklady jsou nutné k vyřízení půjčky na auto?

Budete potřebovat občanský průkaz a ještě jeden doklad totožnosti. Vzhledem k tomu, že jde o půjčku na auto, nabízí se průkaz řidičský. Většina poskytovatelů vyžaduje údaje o firmě, ve které pracujete nebo přímo o vašem podnikání, pokud jste OSVČ. Jako potvrzení o pravidelných příjmech často stačí výplatní pásky nebo výpisy z účtů.

U důchodců nebo maminek na mateřské či rodičovské dovolené se vyžaduje potvrzení o získání dávek, tedy důchodový výměr a doklad o přiznání mateřské/rodičovské dávky. Pokud si budete brát autopůjčku vyšší než 300 tisíc korun, bude chtít většina poskytovatelů i souhlas partnera s touto půjčkou. U ještě vyšších půjček může být považováno doložení pravidelných příjmů i od partnera, aby bylo možné dostatečně posoudit finanční situaci ve vaší domácnosti.