Úvěrová kalkulačka - výpočet splátek úvěru | Hyperfinance.cz

Kalkulačka splátek úvěrů

Hledáte si vhodnou půjčku, ale nedokážete si z údajů o úrocích, poplatcích nebo z reprezentativního příkladu spočítaného na úplně jinou částku představit, kolik budete splácet při jaké úrokové míře?

Hledáte si vhodnou půjčku, ale nedokážete si z údajů o úrocích, poplatcích nebo z reprezentativního příkladu spočítaného na úplně jinou částku představit, kolik budete splácet při jaké úrokové míře?

maskot

Postup - krok za krokem

1

Zadejte výši půjčky a zvolte si dobu splatnosti

Zadejte požadovanou částku, kterou si chcete půjčit, o řádek níže zvolte, kolik měsíců nebo let byste potřebovali půjčku nebo hypotéku splácet.

2

Pokračujte s úrokovou sazbou

Zadejte úrokovou sazbu, kterou jste našli v nabídce půjček, nebo pro kterou chcete vypočítat splátky. Výběrem různých úrokových sazeb si zde můžete zjistit, jak se změní vaše splátky a celkové náklady na půjčku právě v závislosti na úrocích. Často se totiž stane, že poskytovatel inzeruje úrok nižší než ten, který pak reálně dá smlouvy.

3

Nezapomeňte na poplatky (měsíční i jednorázové)

Uveďte poplatky vyžadované v souvislosti s půjčkou, například za vyřízení žádosti, měsíční poplatek za vedení účtu, či třeba poplatek na pojištění, jestliže jej k úvěru budete sjednávat.

4

Určete si frekvenci splácení

Důležitá je i frekvence splácení, proto vyberte, zda chcete splácet měsíčně, čtvrtletně, půlročně nebo třeba jen jednou za rok. Většina půjček se splácí měsíčně, ale můžete si s poskytovatelem dohodnout i jiné podmínky.

5

A máte výsledky

  • Jakmile všechny údaje doplníte, ihned máte k dispozici výsledky, kde se dozvíte, jaká bude výše pravidelné splátky, celkové poplatky, celkové úroky, ale též celková částka splatná spotřebitelem.

  • Jednoduchý graf vám zobrazí i celkové náklady na počítanou půjčku, uvidíte, jak velký kus z celkové ceny zaberou právě náklady na úvěr. Z grafu tak rychle zjistíte, o kolik půjčku vlastně přeplatíte.

  • V naší kalkulačce si můžete průběžně měnit vstupní parametry půjčky - a hned uvidíte nová čísla. Díky tomu si uděláte ucelenou představu o možných splátkách. 

6

Prohlédněte si možný splátkový kalendář

Po zadání všech údajů o půjčce se vám zobrazí splátkový kalendář s náhledem splátek a zbývajícího dluhu přesně podle toho, jakou frekvenci splácení jste zadali. Takto nějak může vypadat i ten, který obdržíte od vybraného poskytovatele úvěru.

Detaily / upozornění:

  • Výpočty předpokládají, že úroková sazba a poplatky zůstanou konstantní po celou dobu splatnosti úvěru. Skutečné úrokové sazby a poplatky se však mohou během doby splácení měnit v závislosti na podmínkách v konkrétní smlouvě o spotřebitelském úvěru (typické pro hypotéky).
  • Tato kalkulačka slouží pouze k informačním účelům. Skutečná výše splátek se může lišit a měnit, a bude poskytovatelem vypočtena v době podání žádosti u věřitele.
  • Kalkulačka splácení úvěru slouží pro rámcový odhad splátek, nemá být jediným zdrojem informací při přijímání finančního rozhodnutí.
 

Vyzkoušeli jste si kalkulačku?

Prohlédněte si též nabídku půjček

Porovnat nabídky
maskot