První půjčka zdarma | Hyperfinance.cz

První půjčka zdarma


Co je první půjčka zdarma?

První půjčka zdarma je půjčkou, při které žadatel nezaplatí nic navíc - ani poplatky a ani úroky, vrátí pouze tu částku, kterou si vypůjčil. To je její základní a nejdůležitější vlastnost, díky které se těší velké oblibě u žadatelů o úvěr napříč věkovými kategoriemi. Tato půjčka je cenově zajímavým řešením pro všechny, kdo nárazově potřebují vypůjčit jen několik tisíc na jen několik týdnů. 

 

Proč vůbec někdo nabízí peníze zdarma? Je to jednoduché: první půjčky zdarma jsou doménou nebankovních společností, které tímto krokem chtějí jednak konkurovat bankám a jejich kreditním kartám, jednak si chtějí u nových klientů udělat reklamu. Na první půjčce zdarma si totiž žadatel danou nebankovku vyzkouší, ověří si, že je spolehlivá a férová, a proto se nebude obávat ji později oslovit znovu, již s půjčkou placenou. Tip: Jaký je vůbec rozdíl mezi kreditní kartou a první půjčkou zdarma? Kdy si vybrat kterou z nich? Detailní informace i návod pro vás máme v našem článku na blogu. V něm jsme se všem rozdílům mezi kreditkou a první půjčkou zdarma věnovali dopodrobna.Kdy požádat o první půjčku zdarma?

Typická situace, kdy lidé potřebují první půjčku zdarma, je vyúčtování za energie s vyšším nedoplatkem, než se kterým žadatelé počítali. Někdy se peníze hodí na opravu auta, jindy na pořízení nové lednice, neboť ta původní zrovna vypověděla službu. Zajímavou může být první půjčka zdarma i pro studenty, kteří si našli nájemní bydlení a potřebují složit kauci či nakoupit skripta. Díky tomuto úvěru se jim kauce ani skripta neprodraží ani o haléř.

Zkrátka a dobře, první půjčka zdarma se hodí hlavně na neplánované nákupy nebo nečekané nedoplatky, faktury, které však nejsou vyšší než několik tisíc korun a o kterých má žadatel jistotu, že je dokáže včas splatit. Délka trvání bývá u tohoto typu úvěru od několika dnů až po tři měsíce. 

Nutno dodat, že jakmile se dlužník opozdí se splacením první půjčky zdarma, nastupují poplatky, úroky a případné sankce, jinak řečeno: při zpoždění přestává být půjčka zdarma. Proto pokud vy sami nemáte předem jistotu, že budete schopni dluh splatit včas, není vhodné o něj žádat. Kdy ještě se nedoporučuje se zadlužovat půjčkou? Nabízíme vám odpovědi a návod pro snazší rozhodování v našem blogovém článku: “Kdy si vzít půjčku a kdy ne?Na co si dát pozor před požádáním?

Než požádáte o první půjčku zdarma, je nutné si dát pozor zejména na svou úvěruschopnost, jinými slovy na to, abyste byli schopní půjčku splatit včas. Proto si vždy všímejte nejen nabízené sumy, ale též délky splatnosti nebo rozložení splátek.

Někteří poskytovatelé vám nabídnou 10 000 Kč na měsíc zdarma, což znamená, že během měsíce musíte mít na vrácení celých deset tisíc. Ale co když víte, že za měsíc tolik peněz splatit nedokážete? Pak se ve srovnávači poohlédněte po nabídce s delší dobou splatnosti, kde si těch 10 000 Kč můžete rozložit i na více měsíců. 

U některých nebankovek se potkáte s nabídkou půjčky zdarma jen tehdy, pokud byste byli ochotní splatit ji do 14 dní, s pozdějším datem splatnosti už se nabalují poplatky. Proto při výběru první půjčky zdarma buďte vždy obezřetní a věnujte pozornost všem parametrům nabídek!Trh s půjčkami je pestrý, podmínky nabízených úvěrů je nutno pečlivě pročítat. I proto se vám snažíme práci usnadnit shrnutím toho nejdůležitějšího v našem srovnávači, kde najdete to hlavní hned v základním srovnání, u každé z nabídek si navíc můžete po rozkliknutí pročíst vše, co o nich potřebujete vědět a kde hned uvidíte, na co si dát pozor.

 

Jak vybrat první půjčku zdarma, která vám sedne nejlépe?

Vzhledem k tomu, že jde o první půjčku zdarma, není nutné přepočítávat úroky, ani RPSN, ty vždy musejí být 0 %, je výběr celkem snadný. Stačí, když se zaměříte jen na následující parametry: 

  • nabízenou částku
  • dobu splatnosti
  • popřípadě na způsob půjčení a vrácení peněz (v hotovosti, na účet).

Tip: V našem blogu najdete snadný návod k tomu, jak vybrat tu nejlepší půjčku a nešlápnout vedle.

 


Jak požádat o první půjčku zdarma?

Podání žádosti o první půjčku zdarma je jednoduché a hlavně rychlé. Na této stránce najdete srovnání nabídek od různých poskytovatelů. V klidu si je projděte - zejména z pohledu nabízené částky a doby trvání půjčky

Podrobnější informace o nabízeném úvěru se vám zobrazí, jakmile kliknete vpravo na „více informací“. Pokud kliknete na název půjčky, dostanete se na samostatnou stránku věnovanou pouze této nabídce, kde najdete:

  • detailní parametry úvěru
  • jeho výhody i nevýhody
  • odpovědi na časté otázky
  • podrobné informace o poskytovateli
  • reprezentativní příklad půjčky
  • též reference těch, kdo nabídky již využili.

Jakmile budete mít vybráno  jen kliknete na ikonku, že chcete půjčit. Ta vás přesměruje buď na náš formulář, nebo budete rovnou přesměrováni na stránky poskytovatele do jeho vlastního formuláře. Ve formuláři vyplníte základní data o sobě a o požadované půjčce.

Jestliže coby žadatel splníte podmínky pro schválení úvěru, poskytovatel se vám neprodleně ozve a dohodnete spolu detaily úvěrové smlouvy. Může se však stát, že oslovení poskytovatelé se neozvou, což znamená, že vaše bonita je příliš nízká.


Časté otázky

Kolik mohu získat jako první půjčku zdarma?

Nabídky poskytovatelů se poměrně rychle vyvíjejí, a tak na tuhle otázku není možné odpovědět přesně. Někde je v nabídce jen okolo čtyř tisíc, jinde narazíte na osm tisíc, ale potkáte i nabídky okolo 15 – 20 tisíc korun. Vždy se soustřeďte i na datum splatnosti, pohybuje se většinou od 14 dní do tří měsíců.

Jak se splácí první půjčka zdarma?

Většinou jde o úvěr poskytovaný převodem na bankovní účet, a tak se převodem na účet poskytovatele i splácí. Někde bude jen jeden termín splatnosti, dají se najít i nabídky rozdělení částky do více splátek. Vždy pamatujte na variabilní symbol a na včasné odeslání částky, zejména pokud vaše banka ještě neumí okamžité platby

 

Je možné si prodloužit splatnost u první půjčky zdarma?

Ano, možné to jistě je, většina poskytovatelů v tomto ohledu vychází vstříc. Jen musíte počítat s tím, že pak už se nebude jednat o zdarma půjčku, neboť za prodloužení splatnosti vám bude naúčtován poplatek a možná i sankční úroky.

 

Musím i v případě malé první půjčky zdarma prokazovat své příjmy?

Prokázání příjmů, a tím dokázání schopnosti splatit i malý úvěr, je jednou z povinných součástí procesu schvalování žádosti. Povinnost ukládá zákon o spotřebitelském úvěru, a proto i v případě malé první půjčky zdarma bude nutné poskytovateli zaslat například výpis z účtu, nejlépe alespoň za poslední tři měsíce.

Musím nějak dokladovat, na co peníze použiju?

Nikoliv, nemusíte. První půjčka zdarma je čistě bezúčelová, použití financí je v tomto případě zcela na vaší volbě. Nikomu nic neprokazujete, ani to, zda jste peníze nějak použili. Vy musíte jen a pouze včas vrátit vypůjčenou částku.

Když jsme byli s první půjčkou zdarma spokojení, můžeme si ji u stejné společnosti zopakovat?

Bohužel toto možné není, proto se nabídka jmenuje PRVNÍ půjčka zdarma. Ale můžete se poohlédnout po nabídkách zdarma prvních půjček od jiných nebankovek z našeho srovnávače prověřených a spolehlivých poskytovatelů.

Shrnutí

První půjčka zdarma je jednorázovým úvěrem, který je zcela bez poplatků a úroků, zkrátka zdarma. Díky tomu je vhodný pro všechny žadatele, kterým vznikly nečekané náklady, nebo kteří musejí odeslat platby o něco dříve, než původně plánovali, přičemž finanční rezerva nepostačí.

Vybrat první půjčku zdarma je díky online srovnávači poměrně snadné, zaměřit se musíte pouze na částku a na dobu splatnosti. RPSN i úroky jsou u každé zdarma nabídky 0 %. Vždy si však promyslete, zda jste schopni v daném termínu peníze vrátit, protože prodloužit splatnost sice lze, ale to už bude za poplatek. 

 

Přečtěte si také: