Air Bank půjčka kalkulačka | Hyperfinance.cz

Výhody

 • Od 5 000 až po 1 200 000 Kč plně online
 • Lze získat příjemně nízký úrok
 • Bez zástavy a bez ručení
 • Zdarma odklad splátky, snížení splátky, předčasné splacení i změna data splátky
 • Splatnost až 10 let
 • Půjčku lze navýšit
 • Pojištění schopnosti splácet
 • Lze získat bonus za řádné splácení
 • Při vrácení peněz do 30 dní banka vrací úroky z půjčky
 • I pro cizince
 • I o víkendu

Air bank půjčka

Půjčka od Air Bank je bezúčelovým úvěrem až do výše 1 200 000 Kč. Peníze lze využít na cokoliv. Půjčku banka poskytuje jedině na Air Bank účet. V době, kdy o úvěr žádáte, ale ještě nemusíte být klientem. Pokud budete souhlasit, banka nahlédne do historie vašeho účtu u vaší současné banky. Jakmile vaši žádost schválí a vy podepíšete smlouvu, Air Bank vám zdarma založí běžný účet, z nějž budete půjčku splácet.

Schválení úvěru trvá většinou jeden pracovní den, půjčku banka vyplácí v řádu hodin od vyřízení a podpisu smlouvy. Celé vyřízení probíhá online. Součástí procesu je důkladné prověření bonity klienta. Nepovinnou součástí Air Bank půjčky je pojištění schopnosti splácet. Podobně jako u Zonky půjčky nebo refinancování od Air Bank, je zpoplatněno procentní sazbou. Největší výhodou pojištění je okamžitá pomoc po doložení dokumentů o pojistné události (nečekáte měsíce na průběh

 

Bonusy a vrácení úroků

Při řádném splácení vyplácí Air Bank bonus jako poděkování za odpovědný přístup k půjčce. Bonus má podobu odpuštěných několika posledních splátek. Podmínka k získání maximálního bonusu je nastavena jednoznačně: po celou dobu trvání půjčky nedlužit Air Bank na splátkách déle než 5 dnů více než 100 Kč. Při prodlení delším než 5 dní se bonusový úrok snižuje. Zcela o bonus přijde ten klient, se se splátkou opozdí o více než 30 dní.

Spousta bezplatných možností

Air Bank půjčku můžete zdarma předčasně splatit, zdarma si tu až dvakrát za rok odložit splátku nebo si kdykoliv bezplatně změnit datum následující splátky (nejpozději na 25. den v měsíci). Zdarma je také snížení splátky. Pro zdarma odklad a ostatní bezplatné změny u splátek je jediná podmínka: nesmíte být v prodlení.  
 

Časté otázky

Co u této půjčky kryje pojištění schopnosti splácet a kolik stojí?

Pojištění schopnosti splácet stojí 8,7 % z měsíční splátky. S platbami pojištění se netřeba zatěžovat, Air Bank si jej strhne z vašeho běžného účtu v den splatnosti měsíční splátky úvěru. Postarat se musíte jen o dostatečný zůstatek na účtu.

Pojištění kryje pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, ztrátu zaměstnání, hospitalizaci, invaliditu 2. a 3. stupně a úmrtí. Výše pojistného krytí se pohybuje od zaplacení tří splátek (invalidita 2. a 3. stupně), přes úhradu až 12 splátek (pracovní neschopnost, ztráta zaměstnání či ošetřování člena rodiny), až k úplnému doplacení dluhu (v případě úmrtí klienta).

 

K žádosti o půjčku přikládám jen svůj příjem, nebo můžu přidat i příjem partnera?

Do žádosti lze vyplnit maximálně dva příjmy. Druhý příjem zvyšuje nejen šanci na získání úvěru, ale především na přiznanou nižší úrokovou sazbu.

Jak využít odklad splátek - kde o něj požádám?

Jakmile jste uhradili alespoň jednu splátku řádně (včas a v plné výši), můžete si v Air Bank aplikaci nebo v internetovém bankovnictví nastavit odklad následující splátky o jeden měsíc. Případně jej vyřídit na zákaznické lince nebo prostřednictvím online chatu, kde vám s tím pomohou.

Jak se podepisuje smlouva o půjčce, když ji vyřizuju online?

Banka pro online podpis žádosti dává jasné instrukce: smlouva se podepisuje pomocí ověřovacího kódu, který vám banka zašle formou SMS. K podpisu smlouvy je nutné se přihlásit do internetového bankovnictví, konkrétně do části Nastavení / Žádosti a smlouvy / Rozpracované žádosti. Zde kliknete na ikonku „K podpisu“ a budete následovat instrukce.

 

Jak je to s navýšením půjčky? O kolik to půjde?

Air Bank pro každého klienta spočítá maximální dostupnou výši úvěru. Ta se stane stropem, na který se budete moci v rámci navýšení maximálně dostat. Jaká částka to bude právě ve vašem případě, se dozvíte v online aplikaci nebo v internetovém bankovnictví. Navýšení půjčky lze vyřídit v internetovém bankovnictví.

Co když nebudu moci odeslat splátku?

Pro tento případ má banka připraveno několik možností, ale musíte situaci začít řešit včas. Splátku si smíte kdykoliv odsunout, na jeden měsíc si ji odložit nebo požádat o bezplatné snížení měsíční splátky. Nejlépe bude kontaktovat zákaznickou linku a dohodnout si pro vás nejvýhodnější postup.

Reprezentativní příklad

Velká půjčka

Při výši úvěru 300 000 korun a poskytnuté základní roční pevné úrokové sazbě 8,40 % je RPSN 8,74 % a měsíční splátka 3 717 korun. Celkem pak ve 120 měsíčních splátkách zaplatíte 445 959 korun. Při včasném splácení získáte výhodnější pevnou bonusovou sazbu 7,40 % ročně s RPSN 7,67 %, měsíčně budete splácet 3 717 korun a celkem ve 113 měsíčních splátkách zaplatíte jen 418 182 korun. Příklad vychází z načerpání půjčky 1. den v měsíci a dne splátky 5. den v měsíci.

Malá půjčka

Při výši úvěru 30 000 korun a poskytnuté základní roční pevné úrokové sazbě 11,9 % je RPSN 12,56 % a měsíční splátka 667 korun. Celkem pak v 60 měsíčních splátkách zaplatíte 39 983 korun. Při včasném splácení získáte výhodnější pevnou bonusovou sazbu 10,9 % ročně s RPSN 11,45 %, měsíčně budete splácet 667 korun a celkem v 59 měsíčních splátkách zaplatíte jen 38 790 korun. Příklad vychází z načerpání půjčky 1. den v měsíci a dne splátky 5. den v měsíci.


*Údaje mají informativní charakter. Přesné podmínky se žadatel dozví od poskytovatele půjčky, který Vás bude kontaktovat.

O společnosti Air Bank a.s.

Air Bank a.s.

Společnost Air Bank je čistě českou bankou, součástí skupiny PPF. Vedle PPF Banky najdeme ve skupině i Zonky, Home Credit nebo mobilního operátor O2. Banka byla založena v roce 2011s mottem, že banka má sloužit svým klientům. Air Bank se zaměřuje na běžné klienty, nikoliv na korporáty. Od počátku jde o banku, která nastavuje klientské i technologické trendy v bankovnictví. Maximum služeb se snaží poskytovat pohodlně přes online aplikaci a internetové bankovnictví. Služby rozšiřuje o pojištění, investice či přehlednou správu faktur a dalších dokladů.

Více informací