Česká spořitelna osobní běžný účet

Základní účet

Základní účet je univerzální běžný účet od České spořitelny. Měsíční cena za vedení účtu je 0 Kč. Při založení účtu na pobočce vám bude stačit platný doklad totožnosti. Pokud budete účet zakládat online, budete potřebovat dva platné doklady totožnosti a účet.

Časté otázky

Slyšel/a jsem o debetní nálepce. Co to je?

Debetní nálepka je moderní náhražka platební karty. Můžete si ji snadno nalepit na jakýkoliv vhodný předmět běžné denní potřeby (například mobilní telefon). Chová se stejně jako bezkontaktní platební karta. Pro platby do 500 Kč jednoduše předmět s debetní nálepkou přiložíte k platebnímu terminálu a platíte. U vyšších transakcí zadáváte pin.

Má Česká spořitelna k běžnému účtu nějaké zajímavé doplňkové služby?

Ano samozřejmě. Především v oblasti pojištění. K běžnému účtu si můžete velmi výhodně sjednat i cestovní pojištění, pojištění pravidelných plateb, platební karty a osobních věcí, asistenční služby pro motoristy a domácnosti, pojištění právní ochrany i pojištění odpovědnosti.

Jakou kartu ČS nabízí a má tato karta nějaké výhody oproti konkurenci?

Česká spořitelna standardně k účtu vydává kartu VISA Classic s vlastním obrázkem. Kartu je možné vydat od 8 let.

O společnosti Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna a.s. je posledním právním nástupcem v řadě spořitelních ústavů s obdobným názvem na území dnešní ČR. Její historie spadá až do začátku 19. století. Dnešní podoba České spořitelny vznikla v roce 1992 přeměnou tehdejší České státní spořitelny. Česká spořitelna a.s. je největším bankovním ústavem v zemi s celkovým počtem klientů dosahujícím téměř 5 000 000. Již od roku 2000 je pak součástí skupiny Erste Group, která byla založena jako první rakouská spořitelna v roce 1819. Od roku 1997 je Erste Group jedním z největších a nejvlivnějších poskytovatelů finančních služeb ve východní části Evropské unie. Téměř 46 000 zaměstnanců poskytuje služby 16 milionům klientů ve 2 800 pobočkách v celkem 7 zemích (Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Chorvatsku a Srbsku).

Více informací