Česká spořitelna osobní běžný účet

Standardní účet

Standardní účet je univerzální běžný účet od České spořitelny. Klienti, kteří o něj mají zájem, si jej musejí založit nově - i pokud již využívají starší verzi běžného účtu u ČS, například Základní účet nebo Osobní konto ČS. Měsíční cena za vedení účtu je 0 Kč, stejně jako za výběry z bankomatu transakce na účtu nebo asistence 24/7. Při založení účtu na pobočce vám bude stačit platný doklad totožnosti. Pokud budete účet zakládat online, budete potřebovat dva platné doklady totožnosti a již používaný účet v jiné bance. Nebo Bankovní identitu, která je nejrychlejší cestou k identifikaci žadatele.

Časté otázky

Má Česká spořitelna k běžnému účtu nějaké zajímavé doplňkové služby?

Ano samozřejmě. Především v oblasti pojištění. K běžnému účtu si můžete velmi výhodně sjednat i cestovní pojištění, pojištění pravidelných plateb, platební karty a osobních věcí, asistenční služby pro motoristy a domácnosti, pojištění právní ochrany i pojištění odpovědnosti.

Je možné si s účtem u České spořitelny založit i bankovní identitu?

Ano, Česká spořitelna je jednou z bank, které již bankovní identitu (BankID) umějí. Abyste si ji mohli aktivovat, je nutné se alespoň jednou dostavit na pobočku České spořitelny osobně.

Co jsou platbomaty, o kterých tu píšete?

Platbomat je druhem bankomatu. Dovolí klientům zadat příkazy k úhradě nebo sledovat pohyby na jejich účtu, aniž by sami museli mít online bankovnictví.

Co znamená, že Česká spořitelna hlídá finanční zdraví klienta?

Česká spořitelna spustila nový program určený k podpoře finančního zdraví svých klientů. Týká se šesti oblastí, se kterými svým klientům pomáhá: 

  • rozpočet
  • finanční rezerva
  • splácení půjček
  • náklady na bydlení
  • pojištění
  • dlouhodobá rezerva - spoření a investice

O společnosti Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna je moderní banka s dlouhou tradicí a zkušenostmi. Má silné postavení na trhu. Orientuje se na drobné klienty, střední a malé firmy i nadnárodní společnosti. Klienti oceňují především individuální přístup a pestrou škálu bankovních služeb. Banka disponuje průhlednými webovými stránkami i jednoduchým internetovým bankovnictvím. Česká spořitelna má po celé ČR mnoho poboček, bankomatů i platbomatů. Disponuje také bankomaty, které jsou přizpůsobeny nevidomým občanům. Nebo platbomati, které slouží klientům, co nemají online bankovnictví George. Česká spořitelna tvoří základní a moderní  pilíř českého bankovního systému. Pro movitější klienty je k dispozici služba privátního bankovnictví Erste Privat Banking, které je navrženo tak, aby splňovalo potřeby klienta v každé fázi jeho života. Společnost vlastní i Nadaci, která podporuje různé charitativní projekty.

Více informací