U konto od UniCredit Bank

Účet START od UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí běžný účet klientům již od 15 let věku. Jeho vedení i aktivní využívání je zcela zdarma, a to včetně výběrů z bankomatu UniCredit Bank. Výběry z cizích bankomatů jsou zdarma jen při vybírané částce nad 2 000 Kč. UniCredit bank provozuje i vkladomaty, kterých lze snadno využít pro vkládání hotovosti na účet. 

K účtu START je zdarma vydávána a vedena platební karta Visa Standard, s níž je možné čerpat výhody a slevy u více než 160 partnerů UniCredit Bank. Zdarma jsou všechny bezhotovostní transakce, včetně těch směřujících do evropských zemí. Účet je veden v českých korunách. Okamžité platby zatím nebyly UniCredit Bankou spuštěny.

Obsluha účtu je možná jak online v počítači, tak i v mobilu, kde si k podpisu plateb vystačíte pouze s otiskem prstu nebo s Face ID. Pokud byste chtěli setrvat u „staromódního“ SMS klíče, bude každý z nich stát 1,50 Kč. Za přechod k UniCredit Bank získá klient odměnu v hodnotě až 1 500 Kč (voucher na nákup na Alza.cz). Pro získání voucheru je ale nutné převést si zasílání výplaty právě na tento nový účet (výplatou banka rozumí příchozí platbu od právnické osoby).

UniCredit Bank nabízí ještě další dvě varianty běžného účtu: OPEN a TOP. Jejich sjednání je též možné online, oba jsou však spojeny s měsíčními poplatky.

Časté otázky

Abych si mohla zdarma vybírat i u nás na vesnici, kde je jen jeden bankomat, musím vybrat vždy více než 2 000 Kč?

Pokud bankomat ve vašem bydlišti je od jiné banky než UniCredit Bank, tak ano, pro zdarma výběr je stanovena minimální částka 2 000 Kč. Při nižším výběru z cizího bankomatu je poplatek 40 Kč.

Jakou odměnu za přejití k UniCredit Bank získám, když si do ní ale NEpřevedu výplatu?

UniCredit Bank odměňuje své nové klienty ve dvou krocích. V případě Účtu START je to voucher na nákup v hodnotě 500 Kč u Alza.cz. A pokud si klient přesměruje na účet výplatu, získá dalších 1 000 Kč voucher na nákup u Alza.cz. Takže pokud s převodem výplaty nepočítáte, obdržíte od banky jen voucher první, s 500 Kč k útratě.

Když nemám chytrý telefon, budu za internetové bankovnictví v počítači platit?

Ano, bohužel je tomu tak. UniCredit Bank si účtuje 1,50 Kč za každý odeslaný SMS klíč, kterým se v bankovnictví potvrzují platební příkazy a jejich změny. Zdarma je pouze Smart klíč, který je ovšem spojen pouze s mobilní aplikací ve smartphonu.

Jak je to tady s okamžitými platbami a s platbou mobilem nebo hodinkami?

UniCredit Bank umožňuje platby mobilem, a to jak s Androidem, tak s iOS (Apple). Ovšem Garmin Pay nebo Fitbit Pay pro hodinky nabízeny nejsou. Ale pokud jste majitelem hodinek s WearOS (od Google), platby by zde fungovat měly. 

Okamžité platby zatím nebyly v UniCredit Bank zavedeny.

Jakým způsobem se získávají slevy odměny na platební kartu?

UniCredit Bank má zaveden systém odměňování zákazníků za nákupy u více než 160 smluvních partnerů. Nazvala jej „Slevový program U-šetřete“, se kterým se dají uspořit až stovky korun každý měsíc. Funguje jednoduše a diskrétně. 

Abyste jej mohli začít využívat, musíte si do mobilu stáhnout aplikaci U-šetřete, zaregistrovat se do ní. Pak už si jen vyberete slevu, která vás zaujala, a zaplatíte kartou. Peníze ze slevy vám banka pokaždé automaticky převede zpátky na účet. Nákup lze opakovat, kolikrát chcete.

O společnosti UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Společnost zahájila svou činnost na českém trhu v roce 2007 sloučením dvou úspěšných bank HVB Bank a Živnostenské banky. Od roku 2013 působí UniCredit Bank také v České republice a na Slovensku a své služby poskytuje klientům pod názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a.s.

Více informací