mKonto účet od mBank

Výhody

 • Založení a vedení účtu zdarma z pohodlí domova
 • Běžný účet jednoduchý na ovládání
 • Výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraničí zdarma při výběru alespoň 1.500 Kč
 • Intuitivní a přehledná mobilní aplikace
 • Trvalé příkazy i inkasa zdarma
 • Více než půl milionu zákazníků
 • Okamžité platby v řádu vteřin

mKonto - účet od mBank

mKonto je osobní účet poskytovaný inovativní a moderní internetovou bankou - mBankou. Je pohodlný, jednoduchý, můžete si ho založit z pohodlí svého domova prostřednictvím online formuláře, a především díky němu ušetříte za mnohé poplatky, s výhodou využijete autorizaci plateb formou biometrického mKlíče (otisk prstu), konto snadno a pomocí biometrie ovládáte i přímo z mobilu. 

Zdarma je nabízeno vedení účtu, běžné příchozí a odchozí platby v ČR i SEPA platby a výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraničí zdarma při výběru alespoň 1 500 Kč. Za okamžité platby vyžaduje banka symbolický poplatek ve výši 1 Kč. Osobní účet mKonto je velmi pohodlný a snadno se ovládá. Dostanete k němu bezkontaktní platební kartu Visa Classic nebo MasterCard pro Vaše bezpečné platby v obchodech i na internetu. Platit lze i telefonem nebo hodinkami.

 


Časté otázky

Jaké jsou podmínky pro založení účtu mKonto?

Osobní účet u mBank je určený každé plnoleté fyzické osobě, která je způsobilá k právním úkonům a má platný průkaz totožnosti vydaný českým státním orgánem.

Jak si založit mKonto?

mKonto si můžete založit přes online internetovou žádost. Vyberete si v ní, jestli si založit osobní účet na obchodním místě mBank či si necháte smlouvu doručit kurýrem. Po podpisu smlouvy dojde k aktivaci Vašeho účtu. Založení osobního účtu může být také úplně online.

Jaké pojištění si mohu sjednat k běžnému účtu?

K osobnímu účtu je možné sjednat si několik pojištění - pojištění pravidelných měsíčních výdajů, cestovní pojištění či pojištění proti zneužití karty.

Jak se vkládají finanční prostředky na mKonto

Peníze si můžete nechávat posílat na mKonto od zaměstnavatele, lze rovněž provádět bezhotovostní převody z jiné banky a máte také možnost vkladu přímo na pobočkách mBank, v nichž jsou instalovány vkladomaty. Stále je samozřejmě možný i vklad poštovní poukázkou.

Jak se zadává trvalý příkaz?

Trvalý příkaz si sami nastavíte v internetovém bankovnictví. Vyberete si v menu „Platby“, zvolte „Trvalá platba“ a je to. Stačí ji pak jen nadefinovat (vypsat parametry) a potvrdit její založení.

O společnosti mBank S.A.

mBank S.A.

Kontaktní informace

 • Pernerova 691/42 186 00 Praha 8
 • E-mail: kontakt@mBank.cz
 • Telefon: 222 010 111
 • Oficiální web společnosti: www.mbank.cz
mBank S.A., Pernerova 691/42, 186 00 Praha 8

Poskytovatelem mKonta je moderní mBank, která na našem trhu působí od roku 2007. Vznikla již roku 2000 v Polsku. Spadá pod německou skupinu Commerzbank. mBank Vám umožňuje provádět všechny operace prostřednictvím přímého bankovnictví s využitím internetu či telefonické linky (mLinka). Má však v České republice i svá finanční centra a mKiosky.

Kromě běžného účtu nabízí banka i všechny základní produkty. Pro fyzické osoby to jsou spořicí účty, hypoteční úvěr, spotřebitelský úvěr, kreditní karta a pro OSVČ má běžný a spořicí účet.

Více informací