Výhody

 • Založení a vedení účtu zdarma z pohodlí domova
 • Běžný účet jednoduchý na ovládání
 • Výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraničí zdarma při výběru alespoň 1.500 Kč
 • Intuitivní a přehledná mobilní aplikace
 • Realizace plateb zasílaných mezi účty mBank ihned
 • Trvalé příkazy i inkasa zdarma
 • Více než půl milionu zákazníků

mKonto - účet od mBank

mKonto je osobní účet poskytovaný inovativní a moderní bankou - mBankou. Je pohodlný, jednoduchý, můžete si ho založit z pohodlí svého domova prostřednictvím online formuláře a především díky němu ušetříte za mnohé nesmyslné poplatky. Už ho má více než půl milionu zákazníků. Zdarma nabízí vedení účtu, všechny příchozí a odchozí platby v ČR a výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraničí zdarma při výběru alespoň 1 500 Kč. Neplatíte samozřejmě ani za elektronické měsíční výpisy, které Vám budou chodit emailem.

Osobní účet mKonto je velmi pohodlný a snadno se ovládá. Dostanete k němu bezkontaktní platební kartu Visa Classic pro Vaše bezpečné platby v obchodech i na internetu.

Časté otázky

Jaké jsou podmínky pro založení účtu mKonto?

Osobní účet u mBank je určený každé plnoleté fyzické osobě, která je způsobilá k právním úkonům a má platný průkaz totožnosti vydaný českým státním orgánem.

Jak si založit mKonto?

mKonto si můžete založit přes online internetovou žádost. Vyberete si v ní, jestli si založit osobní účet na obchodním místě mBank či si necháte smlouvu doručit kurýrem. Po podpisu smlouvy dojde k aktivaci Vašeho účtu. Založení osobního účtu může být také úplně online.

Jaké pojištění si mohu sjednat k běžnému účtu?

K osobnímu účtu je možné sjednat si několik pojištění - pojištění pravidelných měsíčních výdajů, cestovní pojištění či pojištění proti zneužití karty.

Jak se vkládají finanční prostředky na mKonto

Peníze si můžete nechávat posílat na mKonto od zaměstnavatele, lze rovněž provádět bezhotovostní převody z jiné banky a máte také možnost vkladu (např. přes Českou poštu).

Jak se zadává trvalý příkaz?

Trvalý příkaz si sami nastavíte v internetovém bankovnictví. Vyberete si v menu „Trvalé platební příkazy“, zvolíte „Nový trvalý příkaz“ a poté se Vám zobrazí formulář pro zadání nového trvalého příkazu. Stačí ho jen vyplnit.

Reference

"Dlouhá léta jsem byl u banky, se kterou jsem byl celkem spokojený, ale co mě opravdu štvalo, byly poplatky. A že nebyly malé! Zdálo se mi, že musím platit za každou „prkotinu“. Díval jsem se, jak mi banka pořád víc a víc ukrajuje z mých peněz a poslední kapkou byl úplně absurdní poplatek za běžnou službu. V tu chvíli mi došla trpělivost a začal jsem se na trhu rozhlížet po bance, která nemá poplatky či jich alespoň nemá tolik. Brzy jsem narazil na mBanku. Přešel jsem pod tuto banku a jsem spokojený. Má i další finanční produkty, které mi svými parametry vyhovují."

Karel, Brno

Hodnocení: 5/5

Chci založit účet

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

O společnosti mBank S.A.

mBank S.A.

Kontaktní informace

 • Sokolovská 668/136D 186 00 Praha 8
 • E-mail: kontakt@mBank.cz
 • Telefon: 246 017 777
 • Oficiální web společnosti: www.mbank.cz
mBank S.A., Sokolovská 668/136D, 186 00 Praha 8

Poskytovatelem mKonta je moderní mBank, která na našem trhu působí od roku 2007. Vznikla již roku 2000 v Polsku. Spadá pod německou skupinu Commerzbank. mBank Vám umožňuje provádět všechny operace prostřednictvím přímého bankovnictví s využitím internetu či telefonické linky (mLinka). Má však v České republice i svá finanční centra a mKiosky.

Kromě běžného účtu nabízí banka i všechny základní produkty. Pro fyzické osoby to jsou spořicí účty, hypoteční úvěr, spotřebitelský úvěr, kreditní karta a pro OSVČ má běžný a spořicí účet.

Více informací