Česká spořitelna - účet pro studenty

Česká spořitelna: Účet pro studenty

Účet pro studenty od České spořitelny je určen všem studentům ve věku 15 až 26 let. Je bez poplatků a jeho hlavním cílem je naučit studenty a mladé lidi zacházet s penězi zodpovědně. Potvrzení o studiu tu sice budete potřebovat, ale až ve 21 letech. Pro období mezi 21. a 26. rokem však stačí jen jediné potvrzení o studiu. Ve 26 letech věku majitele účtu (v den 27. narozenin) přejde účet automaticky do režimu konta pro dospělé, a to na Účet se službou Moje zdravé finance, který bude poskytován 2 roky zdarma.

Vedení účtu, peněžní transakce v korunách i v eurech, výběry hotovosti z bankomatů České spořitelny, výběry hotovosti v zahraničí z bankomatů Erste Group a dokonce i příchozí a odchozí úhrady v rámci EU (tzv. SEPA platby) jsou u účtu pro studenty od ČS zdarma.

Česká spořitelna poskytuje internetové a mobilní bankovnictví George, které nabízí například okamžité platby nebo prvky otevřeného bankovnictví, které se budou nadále rozšiřovat. V současnosti lze využít službu aplikace George i v podobě třídění plateb, což velmi usnadní přehled o druzích výdajů, které majitel účtu realizoval. Jde o důležitý prvek usnadňující tvorbu přehledu o výdajích a následně tvorbu vlastního rozpočtu.

U studentského účtu lze využívat služeb Apple Pay nebo Google Pay, hotovost je možné vybírat na mnoha místech, protože Česká spořitelna provozuje nejdostupnější (nejširší) síť bankomatů v ČR. Navíc je k dispozici online chat (poradna) v režimu 24/7.

K založení účtu stačí občanský průkaz, při dovršení 21 let věku pak musíte doložit i potvrzení o studiu, ale pouze jednou, navíc jej stačí poslat online formulářem, lze ho samozřejmě přinést i na kteroukoliv pobočku České spořitelny, kam se lze předem objednat na přesný čas.

Časté otázky

Musím dojít na pobočku, když si chci založit Účet pro studenty od České spořitelny?

Ano, je potřeba dojít na pobočku, ale můžete se online nebo telefonicky objednat na konkrétní čas, takže velkého zdržení se bát rozhodně netřeba.

Je možné z Účtu pro studenty od České spořitelny odesílat i jiné platby než v CZK?

Ano, je to možné, účet povoluje peněžní transakce jak v korunách, tak také v eurech.

Má smysl zakládat si Účet pro studenty od České spořitelny, když budu za rok maturovat a dále už studovat nechci?

Smysl to jistě má, vedení účtu je zdarma bez předkládání potvrzení o studiu až do 20 let. Teprve s 21. narozeninami přijde povinnost předložit potvrzení o studiu. Pro majitele studentských účtů je následný „dospělácký“ Účet se službou Moje zdravé finance poskytován ještě 2 roky zdarma.

Je i Účet pro studenty od České spořitelny bez možnosti půjček až do 18 let?

Ano, samozřejmě, osobám mladším 18 let není možné půjčovat peníze, ani coby studentskou půjčku. Proto počítejte s tím, že povolené přečerpání (kontokorent), ale i kreditní karta, či klasická spotřební půjčka jsou na tomto účtu k dispozici nejdříve v 18 letech věku majitele účtu.

Lze na Účtu pro studenty od České spořitelny realizovat všechny druhy transakcí jako u běžného účtu pro dospělé?

Ano, studentský účet od České spořitelny je po stránce nabízených služeb plnohodnotným účtem se zcela funkčním online bankovnictvím a platební kartou. Liší se jen zvýhodněnými cenami služeb a nemožností zadlužit se.

Až budu mít 26 let, jak si předělám konto na „dospělácké“?

O přechod vašeho studentského účtu na „dospělácký“ se nemusíte vůbec starat, to zvládne banka sama v den vašich 27. narozenin. Těšit se můžete na následující dva roky zdarma vedení „dospěláckého“ Účtu se službou Moje zdravé finance.

Co mám udělat, když si s něčím z bankovnictví nebudu vědět rady? Ještě jsem žádný účet neměl.

Rozhodně se bankovního účtu nebo online bankovnictví nemusíte obávat, aplikace i internetové bankovnictví jsou přehledné, intuitivní. A kdyby přece jen přišly nějaké pochybnosti, stačí zavolat na zákaznickou linku nebo si s operátory České spořitelny kdykoliv popovídat na online chatu. Je v provozu nonstop.

O společnosti Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna a.s. je posledním právním nástupcem v řadě spořitelních ústavů s obdobným názvem na území dnešní ČR. Její historie spadá až do začátku 19. století. Dnešní podoba České spořitelny vznikla v roce 1992 přeměnou tehdejší České státní spořitelny. Česká spořitelna a.s. je největším bankovním ústavem v zemi s celkovým počtem klientů dosahujícím téměř 5 000 000. Již od roku 2000 je pak součástí skupiny Erste Group, která byla založena jako první rakouská spořitelna v roce 1819. Od roku 1997 je Erste Group jedním z největších a nejvlivnějších poskytovatelů finančních služeb ve východní části Evropské unie. Téměř 46 000 zaměstnanců poskytuje služby 16 milionům klientů ve 2 800 pobočkách v celkem 7 zemích (Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Chorvatsku a Srbsku).

Více informací