mKonto #navlastnitriko | Hyperfinance.cz

Plusy a mínusy

 • Založení a vedení účtu zdarma
 • Bezkontaktní platební karta nebo nálepka zdarma
 • Není nutné dokládat potvrzení o studiu, stačí věk mezi 15 – 18 lety
 • Mobilní aplikace umí odesílat peníze na mobilní číslo, není nutné znát číslo účtu
 • Zdarma je odesílání SEPA plateb v eurech
 • 3 výběry měsíčně zdarma z jakéhokoli bankomatu v ČR
 • výběry v zahraničí zdarma při výběru v přepočtu 1 500 Kč a víc
 • Možno platit přes Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay
 • Kartou Mastercard můžete mít u vybraných obchodníků peníze zpět z každé platby
 • Účet je možné mít pouze do 18 let, pak se přechází na klasický účet pro dospělé, i když stále ještě studujete
 • Vkladomaty mBank jsou jen na pobočkách
 • Zdarma pouze tři výběry

mKonto #navlastnitriko

mKonto #navlastnitriko je účet pro všechny mladé lidi ve věku od 15 do 18 let, u kterého není nutné dokládat potvrzení o studiu, pouze věk. K založení je nutné mít občanský průkaz a správný věk mezi 15 a 18 roky.

Účet je zakládán a také veden zdarma, zdarma je k němu i mobilní aplikace v telefonu, která umí poslat peníze na správný účet, i když jeho číslo vůbec neznáte – poslat peníze lze totiž z mobilní aplikace i na obyčejné mobilní číslo, aniž byste zadávali číslo účtu. Při posílání peněz do zahraničí jsou zdarma SEPA platby v eurech.

K mKontu #navlastnitriko je vydávána platební karta, jejíž vedení je také zdarma a bez podmínek. Potěší tři výběry měsíčně zdarma z jakéhokoli bankomatu v ČR, ale i výběry v zahraničí zdarma, ovšem pouze při výběru částky v přepočtu 1 500 Kč a vyšší. Hotovost ale můžete na účet i vkládat, a to ve vkladomatech.

Platební kartu je možné si přidat do mobilních aplikací Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay, takže budete pohodlně u terminálu platit s mobilem nebo s chytrými hodinkami. Jestliže váš telefon ještě nemá NFC technologii, můžete využít platební nálepku, kterou nalepíte za zadní stranu mobilu a platíte s ní stejně jako s platební kartou.

mKonto #navlastnitriko můžete rozšířit o spořicí účet mSpoření, na který odejde poměrná část peněz z každého nákupu, což automaticky generuje finanční rezervy. A k tomu můžete přidat ještě až čtyři spořicí účty eMax Plus se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

Časté otázky

Můžu si mKonto #navlastnitriko založit sám, i když je mi teprve 15 let?

Pokud už máte vyřízený občanský průkaz, tak ano, založení mKonta #navlastnitriko zvládnete úplně sami, bez podpisu nebo jiné asistence rodičů.

Musím na pobočku, když si chci založit mKonto #navlastnitriko?

Na pobočku rozhodně nemusíte, tento bankovní účet pro mladé se dá založit i vyplněním a odesláním formuláře online. Banka vaši žádost zpracuje a pošle za vámi bankovního kurýra, který přiveze smlouvu o zřízení účtu. Při jejím podpisu bude nutné se prokázat občanským průkazem. 

Na druhou stranu je ale založení účtu na pobočce rychlé, účet je aktivní hned.

Můžu mít více účtů mKonto #navlastnitriko?

Účet mKonto #navlastnitriko se vztahuje na rodné číslo, přičemž na jedno rodné číslo lze založit vždy jen jeden účet. 

Můžete si ale založit doplňkové účty, konkrétně spořicí účet mSpoření, na který bude automaticky odcházet poměrná část peněz z každého nákupu, což příjemně snadno generuje finanční rezervy.  Přidat můžete ještě až čtyři spořicí účty eMax Plus se zvýhodněnou úrokovou sazbou, lze s nimi zacházet v podstatě jako se spořicími obálkami.

Můžu si na mKonto #navlastnitriko založit i v eurech nebo dolarech?

Nikoliv, tento účet je možné vést pouze v české měně.

Rodiče se bojí, že když si založím účet, hned si z něj vezmu půjčku a budu v exekucích. Jak je můžu uklidnit?

Rodiče můžete uklidnit zcela snadno, protože mKonto #navlastnitriko nepovoluje založení žádného z úvěrových, investičních ani pojišťovacích produktů. Majitelé mKonta #navlastnitriko totiž nejsou starší 18 let, což hlavní je podmínka poskytnutí jakékoliv půjčky.

mKonto #navlastnitriko vám naopak může posloužit jako skvělý nástroj k tomu, abyste se naučili se svými penězi zacházet bez nebezpečí přečerpání, lákavých plateb kreditní kartou nebo jiného zadlužení. To vás v budoucnu může od předlužení dokonale ochránit. Kdo se naučí správně zacházet s finančními produkty již v mládí, je v dospělosti daleko méně náchylný k nezdravé míře zadlužení.

Jakou platební kartu dostanu k mKonto #navlastnitriko?

Na výběr jsou bezkontaktní platební karty MasterCard a Visa, přičemž MasterCard je zařazena do programu MasterCard Priceless Specials, takže u vybraných obchodníků můžete mít peníze zpět z každé platby. 

Platební karta obou vydavatelů je k dispozici také jako bezkontaktní nálepka, spárovat si ji můžete i s aplikacemi Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay a platit mobilem nebo chytrými hodinkami.

Co se s kontem #navlastnitriko stane, až mi bude 18?

Pokud budete mít založeno mKonto #navlastnitriko, tak se ke dni vašich 18. narozenin automaticky přemění na standardní mKonto pro dospělé.

Je mKonto #navlastnitriko plnohodnotným účtem? Jdou provádět všechny platby v obchodech a na internetu?

Ano, mKonto #navlastnitriko je běžným účtem se všemi funkcemi a stejnými možnostmi plateb jako ze standardního mKonta pro plnoleté klienty. Lze tedy platit v kamenných obchodech, na internetu nebo posílat příkazy k úhradě v online bankovnictví. 

Jediné, co u mKonta #navlastnitriko nelze realizovat, je přečerpání, kreditní karta, pojištění nebo investice. Ty budou možné až po převedení na běžné mKonto, což se stane v den dovršení 18. roku věku majitele účtu.

Když si založím mKonto #navlastnitriko, budou mi do něj moci zasahovat rodiče?

Ne, rozhodně jim to dovoleno nebude. mKonto #navlastnitriko není spolumajitelským účtem, a proto s ním může disponovat pouze jedna osoba, jinými slovy majitel účtu, kterým budete Vy. Rodiče nebudou moci manipulovat s penězi na účtu svého potomka, který si mKonto #navlastnitriko založil.

Mohu coby majitel mKonta #navlastnitriko využít i telefonickou pomoc na mLince?

Ano, majitelům mKonta #navlastnitriko je poskytován plnohodnotný zákaznický servis na mLince.

O společnosti mBank S.A.

mBank S.A.

Poskytovatelem mKonta je moderní mBank, která na našem trhu působí od roku 2007. Vznikla již roku 2000 v Polsku. Spadá pod německou skupinu Commerzbank. mBank Vám umožňuje provádět všechny operace prostřednictvím přímého bankovnictví s využitím internetu či telefonické linky (mLinka). Má však v České republice i svá finanční centra a mKiosky.

Kromě běžného účtu nabízí banka i všechny základní produkty. Pro fyzické osoby to jsou spořicí účty, hypoteční úvěr, spotřebitelský úvěr, kreditní karta a pro OSVČ má běžný a spořicí účet.

Více informací