MaxBanka - spořicí účet | Hyperfinance.cz

Spořicí účet od Max banky

Max banka nabízí svým klientům velmi výhodné úročení, a to jak na běžném účtu, tak zejména na účtu spořicím. To vše bez omezení maximální výše zůstatku. Peníze na Max banka Spořicím účtu se zhodnocují úrokovou sazbou 5,7 % p.a. Velkou výhodou je online založení účtu, bez nutnosti navštěvovat pobočku nebo čekat na příjezd kurýra se smlouvami k podpisu.  K účtu se neváže žádná výpovědní lhůta, peníze jsou kdykoliv k dispozici.

Max banka se soustředí na kompletní online využitelnost jejích služeb. To ocení zejména klienti, kteří se na online přístup do banky spoléhají. Max banka je bankou bez kamenných poboček. Ale vzhledem k tomu, že ke soušástí finanční skupiny Creditas, lze podstatnou část nabízeného portfolia řešit na pobočkách Banky Creditas.

Časté otázky

Když chci využívat spořicí účet u Max banky, musím tady mít i účet běžný?

Ano, je to nutné. Bez NEO účtu - běžného účtu od Max banky - není možné si spořicí účet založit.

Jak vysokou částku mi banka bude úročit inzerovanou úrokovou sazbou?

Max banka neomezuje výši vkladu, na kterou se úročení vztahuje. Takže co budete na spořicím účtu mít, to vám banka zúročí plnou úrokovou saznou. Pásmové úročení zde není.

Jak se podepisuje smlouva o účtu? Musím mít BankID?

Rozhodně nemusíte. Smlouvu podepíšete pomocí ověřovacího kódu, který vám banka zašle ve formě SMS. Takže ani chytrý telefon nepotřebujete.

Lze toto spoření založit i dětem?

Max banka v současnosti nenabízí dětský spořicí účet. Založit Spořicí účet proto mohou jen lidé starší 18 let. Můžete ale dětem založit spoření na své jméno. Jen pozor, u Max banky můžete mít na jednu osobu pouze jeden spořicí účet.

Můžu si rovnou ze spořicího účtu vybírat peníze v bankomatu?

Tato možnost bohužel neexistuje. Jakmile se potřebujete vybrat hotovost ze svého spořicího účtu, musíte nejdřív peníze v online bankovnictví převést na NEO účet. A teprve z NEO účtu je budete moci platební kartou z bankomatu vybrat.

O společnosti Max banka a.s.

Max banka a.s.

MaxBanka je na českém trhu již od roku 1991, během těchto let se několikrát změnil vlastník i jméno banky. Po mnoho let (2014 - 2022)vystupovala pod obchodním jménem Expobank a CZ a.s. Na podzim roku 2022 byla Expobank koupena finanční skupinou Creditas. Stala se tak sesterskou bankou Banky Creditas. Z tohoto partnerství chtějí obě banky využít to nejlepší. Max banka cílí především na retailové zákazníky (běžné spotřebitele), kdežto sesterská Creditas si převzala firemní klientelu původní Expobank.

Více informací