Creditas spořicí účet | Hyperfinance.cz

Creditas spořicí účet

Účet je vítězem v soutěži Finanční produkt roku 2022 vyhlašované portálem Finparáda.cz.

Velkou výhodou je také otevřené bankovnictví nebo okamžité platby a zejména všechny běžné služby zdarma. Neplatí se za založení a vedení účtu, za elektronické výpisy, ovšem ani za vklady na pobočce nebo za platební transakce. Ze Spořicího účtu + je možné odesílat platby kamkoliv, není vázán na účet hlavní, přes který by se peníze musely převádět.

Spořicí účet+ nemá omezení ve výši vkladu, stejné úroky získáte, ať tu máte naspořeno deset tisíc nebo milion korun. Online si mohou účet založit i noví klienti, kteří nemají u Banky Creditas prozatím žádný jiný účet. Je potřeba mít k dispozici jen skeny či fotografie dvou platných osobních dokladů, k tomu elektronický výpis nebo sken výpisu z běžného účtu u jiné banky.

Peníze ze Spořicího účtu+ jsou kdykoliv k dispozici. Založit lze i variantu Pohodlné spoření, která přepokládá, že klient bude mít jak běžný, tak spořicí účet u Banky Creditas. Podstatou Pohodlného spoření je automatická kontrola zůstatku na běžném účtu, kdy se podle klientem nastavených limitů buď doplňuje běžný účet penězi z účtu spořicího, nebo se naopak převádí přebytečné peníze z běžného účtu na spoření. To zajistí bezproblémový chod běžného účtu, aniž by se klient sám musel o zůstatek starat.

 

Časté otázky

Když chci Spořicí účet+ u Banky Creditas, musím tu mít i účet běžný?

Spořicí účet+ u Banky Creditas není navázán na běžný účet. Pořídit jej proto můžete i bez toho, abyste již byli klienty Banky Creditas. Výhodou je také možnost založení online, což zvládnete se dvěma doklady totožnosti a s výpisem z vašeho aktuálního běžného účtu během několika málo minut.

Budu něco platit za Spořicí účet+ u Banky Creditas?

Spořicí účet od Banky Creditas je zcela zdarma. Takže co se týká založení, vedení, elektronických výpisů nebo příchozích a odchozích transakcí v rámci ČR, vše bude zdarma. Zdarma je dokonce i vložení hotovosti na pobočce. Banka Creditas poskytuje i okamžité platby nebo služby otevřeného bankovnictví v rámci aplikace Richee, i v tomto případě jde o službu zdarma.

Jsou nějaké podmínky použití platební karty, abych dosáhla na výhodné úročení?

Žádné podmínky v případě Spořicího účtu+ kladny nejsou, a to ani na platby kartou. Jakmile máte na spořicím účtu nějaké peníze, jsou automaticky úročeny aktuální úrokovou sazbou.

Musím si nechat aktivovat Pohodlné spoření?

Rozhodně nemusíte. Pohodlné spoření je nabídka služby navíc pro majitele běžného účtu a Spořicího účtu+ u Banky Creditas, nejedná se ale o podmínku pro úročení ani o povinnost. Pohodlné spoření umí automatickou kontrolu zůstatku na běžném účtu, kdy se v souladu s vámi nastavenými limity buď doplňuje běžný účet penězi z účtu spořicího, nebo naopak. To má zajistit bezproblémový chod běžného účtu i v době, kdy máte vyšší vydání než obvykle nebo kdy jste pro změnu utráceli méně.

Jsou u Spořicího účtu + možné okamžité platby?

Ano, Banka Creditas poskytuje okamžité platby, umí též takzvané otevřené bankovnictví, a to prostřednictvím online aplikace Richee.  Okamžité platby jsou zdarma.

Můžu Spořicí účet+ založit i dětem?

Na děti tento spořicí účet cílen není. Ale můžete založit spořicí účet sami za sebe a nazvat jej jménem dítěte, aby bylo v rodině vždy zřejmé, čí který účet je a komu se na něm spoří.