Trinity Bank - Účet Dobrý klient | Hyperfinance.cz

Trinity Bank Účet Dobrý klient

„Dobrý klient“ je prozatím časově neomezená akce Trinity Bank, kterou vyhlásila ke svému spořicímu účtu Výhoda+, a tím od prosince 2021 zavedla ve své nabídce další účet určený ke spoření. Účet Dobrý klient od Trinity Bank poskytuje jedno z nejvyšších úročení na trhu. Zároveň je účet bez výpovědní lhůty (peníze lze kdykoliv použít), bez poplatků za účet i transakce na něm, a také bez doplňkových podmínek.

Přestože jde o spořicí formu účtu, má plnohodnotné online bankovnictví a lze z něj realizovat jak transakce po celé ČR (zdarma), tak i euro platby (zdarma) a dokonce i mezinárodní peněžní operace (ty jsou zpoplatněny). Ve výčtu služeb chybí v podstatě jen platební karta a okamžité platby, které Trinity Bank zatím ještě neposkytuje. V případě nutnosti lze zadat platbu expresní, ale zde pozor na její cenu.

Účet Dobrý klient od Trinity Bank spojuje mnoho výhod do jednoho bankovního produktu. Lze jej mít zcela zdarma, a přitom se bude úročit vklad až do výše 500 000 Kč, která dlouhodobě patří k nejvyšším na českém bankovním trhu. Založení účtu je kompletně online a stačí k němu jen plnoletost a platný občanský průkaz. Dalším plusem může pro některé klienty být fakt, že Trinity Bank je bankou ryze českou, s historií přesahující čtvrtinu století.

Časté otázky

Když chci využívat spořicí účet u Trinity Bank, musím tu mít i účet běžný?

Spořicí účet Dobrý klient od Trinity Bank lze využívat jako samostatný produkt, není nutné jej vázat na další služby této banky. Takže odpověď zní: nikoliv, za účelem získání spořicího účtu tu běžný účet držet nemusíte.

Potřebuji nějakou e-identitu, abych mohla online z domova zřídit účet Dobrý klient od Trinity Bank?

Nikoliv, žádnou elektronickou identitu nepotřebujete, dokonce ani Bank ID. Podpis smlouvy o spořicím účtu probíhá běžnou online cestou, tedy s využitím telefonu a emailu. V každém případě se účet sjednává plně online z pohodlí domova.

Dá se tento účet založit i dětem?

Nikoliv, není to možné. Majitelem účtu smí být jen plnoletý člověk. Můžete jej ale založit na vaše jméno a na účtu spořit svým dětem.

Jak je to se stávajícími klienty, také dostanou vyšší zúročení, jako získávají klienti noví?

Ano, i stávající klienti mohou získat vyšší úročení spořicího účtu v akci Dobrý klient. Ale týkat se bude pouze nových vkladů. Jak banka uvádí v podmínkách účtu Dobrý klient: „Akce je určena pro stávající i nové klienty (fyzické osoby), kteří si od 22. 12. 2021 zřídili nový účet Dobrý klient, a následně na tento účet realizovali tzv. nový vklad“.

Půjde si u tohoto účtu vybrat z bankomatu, a kolik to bude stát?

Výběry z bankomatu zde možné nejsou, protože banka k němu zatím nevydává platební karty. Ale jsou prioritou mezi novinkami pro rok 2022. 

Můžu ze spořicího účtu odeslat peníze kamkoliv, nebo jen na nějaký autorizovaný účet?

Účet Dobrý klient od Trinity Bank je univerzálním spořicím účtem, ke kterému banka poskytuje plnohodnotné online bankovnictví. Platby lze proto posílat jak na kterýkoliv účet v české bance, tak i do zahraničí. Realizovat můžete nejen evropské SEPA platby, ale i ty mezinárodní (do zemí mimo EU a EHP). 

O společnosti Trinity Bank a.s.

Trinity Bank a.s.

Trinity Bank je ryze česká banka s více než 25letou historií. S klienty buduje dlouholeté partnerství založené na důvěře, znalosti jejich potřeb. Zakládá si na tom, že svým klientům pomáhá na cestě k úspěchu – specializuje se totiž na privátní a korporátní bankovnictví. Stále více se však věnuje i nepodnikajícím fyzickým osobám (klientům z řad občanů), kde se soustředí hlavně na vkladové produkty, které zajistí mimořádné zhodnocení úspor.

Bankou je Trinity od roku 2018, kdy získala bankovní licenci od ČNB. Dříve jsme ji znali jako Moravský peněžní ústav, který se počátkem století zařadil mezi největší spořitelní družstva v ČR. V roce 2018 vytvořená MPU banka a.s. se v roce 2019 přejmenovala na Trinity Bank a.s.

Více informací