ING Konto

Na běžném účtu se vaše finance prakticky vůbec nezhodnocují. Pro tyto případy je proto dobré využití spořicích účtů. Třeba spořicí účet od ING Bank nabízí jednoduché založení, zajímavé zhodnocení každé vložené koruny, ale i další výhody v podobě bezplatného veden a správy účtu anebo vysokého pojištění vkladů. Vklady jsou na spořicím ING účtu úročeny 0,5 % p.a., přičemž částky nad 300 000 korun jsou úročeny sazbou 0,10 % p.a. Vklady klientů jsou pojištěny na 100 000 Eur a založení samotného spořicího účtu je velmi jednoduché a rychlé. Prakticky ho zvládnete během pěti minut. To vše navíc online z pohodlí vašeho domova.

Časté otázky

Jak ING spořicí konto založit?

ING spořicí konto si klienti mohou jednoduše založit online a za pohodlí jejich domova. Stačí vyplnit pouze jednoduchý online formulář, který vám nezabere víc než pár minut.

Jak lze ING spořicí účet spravovat?

ING konto je možno spravovat jednoduše online kdykoliv z pohodlí domova pomocí Internetového a Mobilního bankovnictví. Ke svému ING Kontu získáte přístup přes internet a úspory tak máte prakticky neustále pod kontrolou. Pohodlně také vyřídíte všechny finanční převody a snadno si zkontrolujete stav účtu. Opakující se platby můžete řídit pomocí trvalých příkazů a inkasních plateb.

Jak se zhodnocují jednotlivé vklady?

Už od první uložené koruny se vaše vklady zhodnocují úrokem 0,5 % p.a. Pokud uložená částka přesáhne 300 000 Kč, jsou vklady úročeny 0,1 % p.a. Stále jde však o mnohem efektivnější a výnosnější způsob, než uchovávání financí na klasickém běžné účtu, kde je úročení prakticky nulové.

Kolik zaplatím za zřízení a správu ING konta?

Klient neplatí žádné poplatky za zřízení, správu, zrušení účtu ani za transakce. Vedení a správa ING spořicího účtu je tedy zcela zdarma. Uložené peníze navíc máte kdykoli k dispozici. To vše bez jakékoli výpovědní lhůty.

Reference

"Vím, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, proto počítám s nečekanými událostmi a odkládám si peníze bokem. Člověk nikdy neví, kdy mu vypoví službu pračka, lednička anebo bude muset uhradit jiný nečekaný výdaj většího rozsahu. Hledala jsem proto nějaký spořicí účet se zajímavým zhodnocením a hlavně bez poplatků za jeho zřízení, vedení a následnou správu. Objevila jsem ING spořicí konto a jsem naprosto spokojená. Vklady jsou zhodnoceny úrokem 0,5 % p.a. a peníze mám bez výpovědní lhůt kdykoli k dispozici."

Lada N., 52 let, Znojmo

Hodnocení: 5/5

Chci založit účet

O společnosti

ING Bank je globální finanční instituce holandského původu se silnou základnou v Evropě. Nabízí klasické i nadstandardní bankovní služby, mezi které patří založení a vedení běžného i spořicího účtu, ale třeba také investici do Podílových fondů. Společnost nabízí své služby zákazníkům z více než 40 zemí světa. V České republice ING Bank zaměstnává na 250 osob a poprvé začala své služby nabízet v roce 2001. Jejím prvním produktem byl právě spořicí ING účet, který následovaly ING Podílové fondy, které nabízejí široké veřejnosti možnost vyššího zhodnocení úspor. ING Bank nabízí služby srozumitelným a transparentním způsobem, aktivně působí v oblasti finančního vzdělávání a dlouhodobě strategicky spolupracuje s Nadací Terezy Maxové.