Sberbank Fér spoření plus | Hyperfinance.cz

Výhody

  • Založení a vedení zdarma
  • Online sjednání
  • Neustálý přístup k penězům
  • Bez výpovědní doby

FÉR spoření PLUS

FÉR spoření PLUS je spořicí účet od Sberbank určený pro fyzické osoby nepodnikatele, fyzické osoby podnikatele a právnické osoby s ročním obratem do 25 mil. Kč. Spoření využívá systému pásového úročení se zvýhodněním, pokud máte účet vedený u Sberbank. V pásmu vkladů do 3 000 000 Kč, je garantovaný úrok 2,9 % pro klienty s účtem ve Sberbank. a 2,7 % pro klienty ostatní. Část vkladu od 3 000 000 Kč  je úročena 1,2 % pro klienty s účtem ve Sberbank. a 1,1 % pro klienty ostatní. Vedení účtu ve Sberbank je zdarma.

Časté otázky

Jak založit FÉR spoření PLUS?

FÉR spoření PLUS je možné založit prostřednictvím online formuláře, případně přes internetové bankovnictví, pokud jste klientem Sberbank.

Existuje nějaká lhůta, kterou musím dodržet, než si vyberu peníze ze spořicího účtu?

Ne. Peníze můžete ze spořicího účtu u Sberbank vybírat kdykoliv a v jakémkoliv objemu.

Jaké doklady potřebuji pro založení spoření?

Pokud jste občanem České republiky nebo státu EU, postačí jeden průkaz totožnosti, např. občanský průkaz nebo pas.

Můžu prostřednictvím spořicího účtu provádět normální platby?

Ano, prostřednictvím FÉR spoření PLUS lze provádět běžné finanční transakce jako tuzemské a zahraniční platební příkazy, trvalé příkazy či povolení k inkasu, zřizovaní termínovaných vkladů. Na účet a z účtu je možno provádět hotovostní vklady a výběry. Přes spořicí účet naopak nejdou provádět splátky úvěrů u Sberbank a nelze k němu poskytnout platební kartu.

O společnosti Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ, a.s. je dceřinou společností Sberbank Europe AG, která obsluhuje více než 110 milionů klientů v celkem 22 zemích. Sberbank je původně ruská společnost s historií sahající do první poloviny 19. století. Od roku 2011, kdy odkoupila aktiva společnosti Volksbank v celkem 8 zemích, působí Sberbank i v České republice. Zajímavostí je, že mateřskou společností skupiny Sberbank je Centrální banka Ruské federace. Celkový počet zaměstnanců této banky přesahuje 250 000.

Více informací