Raiffeisen bank - Spořicí účet Včelička - spořicí účty 2016

Výhody

  • Založení a vedení účtu zdarma
  • Účet vedený na jméno dítěte
  • Zajímavé možnosti zhodnocení
  • Platební karta k účtu
  • Možnost sjednat úrazové pojištění dítěte a pojistný program Patron
  • Přístup k penězům 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu

Spořicí účet od Raiffeisen BANK

Spořicí účet Včelička

Zajímavé úročení vkladů i pro nejmenší zajišťuje spořicí účet Včelička, na který mohou dítku peníze zasílat rodiče, prarodiče – zkrátka a jednoduše kdokoli. Vložené finanční prostředky jsou každý měsíc zhodnoceny zajímavou sazbou 0,05 % až do výše 5 milionů korun. Vklady u tohoto spořicího účtu je možno provádět jako hotovostní nebo převodem z účtu jakékoli banky. Účet je veden na jméno Vašeho dítěte a na rozdíl od jiných spořicích účtů zde nemusí být žádná minimální částka pro splnění podmínek.

Časté otázky

Bude spořicí účet Včelička veden na mé jméno nebo jméno potomka?

Raiffeisen bank - Spořicí účet Včelička - je vždy veden na jméno dítěte. Peníze na tento účet ovšem může zasílat kdokoli.

Existuje nějaký povinný minimální zůstatek na účtu?

Ne, Spořicí účet Včelička je oproštěn od minimálního zůstatku na účtu.

Kdy mohu účet založit?

Spořicí účet Včelička můžete založit kdykoli po narození potomka.

Kdo může s finančními prostředky na účtu disponovat?

S finančními prostředky na Spořicím účtu Včelička může disponovat zpočátku pouze zákonný zástupce, po dovršení 12 let věku také nezletilý klient.

Jaké doklady musím pro založení účtu doložit?

Banka pro založení účtu vyžaduje platný průkaz totožnosti zákonného zástupce, originál rodného listu dítěte, nebo originál rozhodnutí soudu o určení opatrovníka nebo poručníka dítěte.

Jak jsou finanční prostředky na spořicím účtu úročeny?

Vklady na účtu Včelička jsou úročeny pásmovým vrstveným úročením. Pásmové vrstvené úročení znamená, že zůstatek v daném pásmu je úročen sazbou platnou pro dané pásmo. Do výše 5 000 000 Kč jsou vklady úročeny sazbou 0,05 %, nad 5 000 000 Kč se jedná o 0,01 %.

O společnosti Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisen bank se na tuzemském trhu poprvé objevila již v roce 1993. Nyní tak více, než 23 let poskytuje široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Po celé České republice naleznete více, než 120 poboček a klientských center, kde jsou vždy ochotni pomoci vám s domácími financemi, hypotékou, ale i podnikatelským businessem. Raiffeisen bank je v současné době pátou největší banku na českém trhu, která nyní spravuje aktiva přesahující 200 miliard korun.

Více informací