Equa bank - Malý podnikatelský úvěr | Hyperfinance.cz

Equa bank - Malý podnikatelský úvěr

Malý podnikatelský úvěr od Equa bank pro podnikající fyzické osoby se poskytuje ve dvou variantách – jako zajištěný nebo nezajištěný. Velkou výhodou je zrychlený proces schvalování a též zjednodušené dokládání dokumentů.

Obě varianty půjčky jsou neúčelové, navíc jsou poskytovány buď jako splátkový úvěr, anebo ve formě kontokorentu. U nezajištěné půjčky je k mání až 1,5 milionu na až 7 let, případě až 500 tisíc jako kontokorent. Varianta zajištěná nemovitostí residenční či neresidenční může dosáhnout až na 15 milionů se splatností až 15 let, v podobě kontokorentu pak banka nabídne úvěrový limit dvou milionů korun.

Splatnost kontokorentu je v obou případech až 12 měsíců, s automatickým prodloužením v případě plnění smluvních podmínek. Veškeré splácení musí probíhat z podnikatelského účtu vedeného u Equa bank. Penězi lze i refinancovat nebo konsolidovat, a to až 5 starších dluhů.

 

Časté otázky

Dá se při refinancování vzít víc peněz, než je potřeba doplatit?

Ano, je to možné, pokud to vaše bonita dovolí. Můžete nejen refinancovat a konsolidovat, ale také si půjčit nad rámec částky potřebné právě k refinancování či konsolidaci.

Je nějak omezeno, co se dá s touto půjčkou refinancovat?

Omezení si banka žádná neklade. Naopak uvádí širokou paletu produktů. Splatit s úvěrem od Equa bank můžete například firemní kreditní kartu, podnikatelský úvěr, leasing či kontokorent. Co tímto úvěrem splatíte, je jen a jen na vás.

Když peníze chci na investice a část na provoz – budu nějak dokládat faktury?

Rozhodně nemusíte nic dokládat. Jak rozdělíte peníze z půjčky mezi provoz a investice, to je čistě vaším rozhodnutím. Úvěr je neúčelový, banka jeho čerpání nijak nehlídá.

Jaká musí být hodnota nemovitosti při žádosti o zajištěný úvěr?

Jestliže máte zájem o zajištěný úvěr, je nutno nabídnout zajištění nemovitosti s alespoň stejnou hodnotou, jakou má požadovaná půjčka. Nemovitost smí být jak rezidenční, tak i nerezidenční.

Dá se splatit předčasně?

Ano, banka umožňuje předčasné splacení nebo i provedení mimořádné splátky.

Píšete, že lze nastavit i jako kontokorent – jaká je tam pak splatnost?

U kontokorentu je to typicky 12 měsíců, samozřejmě s automatickým prodloužením, když klient splácí podle smluvních podmínek.


O společnosti Equa bank a.s.

Equa bank a.s.

Equa bank je banka, která má svůj současný název od roku 2011, kdy změnila majitele. Předtím jsme ji mohli znát pod pojmem Banco Popolare Česká republika. Equa bank si klade za cíl poskytovat bankovní služby, které jsou jednoduché, transparentní, srozumitelné a také cenově výhodné. Kromě Equa bank půjčky nabízí banka běžný účet, spořicí účty, platební karty, termínované vklady, podnikatelské úvěry, ale i hypotéky.

Equa Bank má své pobočky a neustále rozšiřuje svou obchodní síť a postupně ji přibývá nových klientů.

Více informací