mKonto Business

mBank - mKonto Business

Účet mKonto Business přináší spoustu výhod pro podnikající fyzické osoby. Patří k nim zejména založení a vedení účtu zdarma, zdarma všechny platební transakce v rámci ČR, a také v EU. Pokud budete vybírat nad 1 500 Kč, budou zdarma i výběr ze všech bankomatu, včetně zahraničí. Banka k podnikatelskému účtu nabídne jak kartu Visa, tak Mastercard. Účet lze samozřejmě propojit s účetními systémy, též s platební bránou a s terminálem ve vašem kamenném obchodě. Počítejte však s tím, že mBank platební terminály nevydává. Využít nelze ani účty v cizích měnách. Okamžité platby jsou zpoplatněny 1 Kč. Coby podnikatel si můžete založit je jeden Business účet.

 

Jak založit účet? 

Proces založení účtu pro podnikatele je v mBank snadný a rychlý, zcela online. Stačí kliknout na tlačítko „Chci založit účet“, které vás přesměruje do online formuláře v bance. Zde vyplníte požadované údaje a odešlete. Smlouvu vám pak zdarma doručí kurýr, kamkoliv si budete přát. 

Časté otázky

Jak je to s okamžitými platbami mBank?

mBank spouští okamžité platby v březnu 2021 v internetovém bankovnictví v PC, o něco později v mobilní aplikaci. Takže pokud čtete odpověď na tuto otázku v pozdějším datu, okamžité platby již plně fungují.

Je založení účtu úplně online, nebo budu muset na pobočku?

Rozhodně na pobočku nebudete muset, účet založíte z pohodlí domova, kanceláře, místa svého podnikání. Smlouvu vám zdarma přiveze kurýr.

Půjde mKonto Business účet propojit s platebním terminálem?

Ano, tuto možnost banka nabízí, a to jak v úrovni platebního terminálu přes službu Token (do kamenného obchodu), tak i připojení online platební brány v podobě mTransfer (do eshopu). Dodejme ale drobnost, že mBank platební terminály nevydává.

Chápu správně, že když vyberu ve Francii částku v přepočtu nad 1 500 Kč, bude to zdarma?

Ano, chápete to zcela správně. Vzhledem ke kurzu EUR/CZK je vhodné vybrat 70 euro a více, abyste měli jistotu, že dosáhnete na spodní limit transakce zdarma.

Je tenhle podnikatelský účet i pro firmy?

Nikoliv, účet mKonto Business je v současnosti určeno jen pro podnikající fyzické osoby (OSVČ, živnostník). Na IČO firmy založit nejde.

Kde se dá vkládat hotovost na podnikatelský účet?

Vkládání hotovosti do vkladomatů je možné na vybraných kontaktních místech po celé ČR, ale zatím jen ve větších městech. Vkládání hotovosti je zdarma.

O společnosti mBank S.A.

mBank S.A.

Poskytovatelem mKonta je moderní mBank, která na našem trhu působí od roku 2007. Vznikla již roku 2000 v Polsku. Spadá pod německou skupinu Commerzbank. mBank Vám umožňuje provádět všechny operace prostřednictvím přímého bankovnictví s využitím internetu či telefonické linky (mLinka). Má však v České republice i svá finanční centra a mKiosky.

Více informací