Raiffeisenbank - CHYTRÝ účet pro podnikatele

Raiffeisenbank - CHYTRÝ účet pro podnikatele

V nabídce Chytrého účtu pro podnikatele od Raiffeisenbank lze nalézt spoustu výhod. Jedná se o účet zakládaný i vedený zdarma, se zdarma výběry z bankomatů po celé ČR, zdarma lze také vkládat hotovost ve vkladomatech anebo realizovat veškeré tuzemské platební transakce a europlatby. S menším poplatkem můžete mít na účtu vedeny cizoměnové složky (v až 18 cizích měnách). 

Jedna debetní platební karta je vedena zdarma, za druhou je nutné platit měsíční paušál. Přečerpat je možné až do tří milionů korun. Podnikatelské účty od Raiffeisenbank mají mnoho doprovodných služeb – počínaje propojením s podnikatelskými programy, s platebními službami a nebo širokou škálu podnikatelského pojištění.

 

Varianty podnikatelského účtu

 

  • Aktivní účet – rozšířená škála služeb s výhodnými poplatky pro podnikatele, kteří nudou účet využívat aktivněji, nikoliv jen pro příjem plateb z faktur
  • Světový účet – nadstandardní služby a precizní servis pro náročné podnikatele
  • Účet pro složení základního kapitálu
  • Transparentní účet – např. pro sbírky, nadace
  • Účet úschovy – pro advokáty, notáře, exekutory
  • Vázaný účet - pro různé typy obchodů, např. koupě domu, bytu, cenných věcí atd., banka váže prostředky na účtu až do doby, kdy jsou splněny všechny podmínky uvedené ve smlouvě
  • Zvláštní vázaný účet – pro tvorbu zákonem daných finančních rezerv (odpadové hospodářství, loterie apod.)
  • Účet pro pojišťovací zprostředkovatele

 

Jak založit účet? 

Založení Chytrého účtu pro podnikatele u Raiffeisenbank je poměrně snadné. Stačí kliknout na tlačítko „Chci založit účet“, které vás přesměruje do online formuláře v bance. Zde vyplníte požadované údaje a odešlete. Za deset minut máte hotovo.

Časté otázky

Kolik platebních karet mohu mít k podnikatelskému účtu?

Standardně je vydávána jedna platební karta zdarma. Zřídit lze ještě i druhou, která však bude zpoplatněna částkou 65 Kč za měsíc.

Je možné u tohoto účtu rozdělení úkonů a podpisových práv mezi víc osob?

Ano, tato možnost je u podnikatelského účtu od Raiffeisenbank nabízena, disponenty můžete měnit kdykoliv.

S jakými formáty umí tento účet pracovat?

Banka nabízí jak import, tak stahování výpisů z účtů, k mání jsou následující formáty: Gemini, ABO, XML. Využijete je například pro hromadný příkaz k proplacení mezd, nájmů apod

Jaké náklady se pojí s přečerpáním? Uvádíte úrok a měsíční poplatek – je tam i poplatek za zřízení kontokorentu?

Samotný kontokorent vám banka zřídí zcela zdarma. Platí je sen úrok ve výši od 9,60 % ročně, plus pravidelný měsíční poplatek 250 Kč.

V kolika měnách lze mít účet?

Raiffeisenbank má vedení účtu v cizích měnách nastaveno jako cizoměnovou složku jednoho základního účtu – takže i když podnikáte ve více zemích nebo jen ve více měnách, stále si vystačíte s jedním číslem účtu. Celkem je k mání 19 měn pod jedním číslem účtu. Za každou cizoměnovou složku je účtován poplatek 29 Kč za měsíc.

Je možné si zřídit podnikatelské pojištění k tomuto účtu?

Ano, je nabízena škála speciálních bankopojištění, například pojištění majetku, pojištění přerušení provozu, pojištění plateb, pojištění odpovědnosti anebo též pojištění odpovědnosti na věcech převzatých. Pojištění je možné zřídit jednotlivě anebo formou kompletního balíčku (za zvýhodněnou cenu).

O společnosti Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisen bank a.s. je jednou z největších a nejvýznamnějších bank na českém trhu. Poskytuje pestrou škálu služeb pro koncové zákazníky i firemní klientelu. V České republice působí již od roku 1993, čerpá tedy z bohaté historie a mnoha letitých zkušeností. Důležitými kritérii této banky je profesionalita a osobní přístup k zákazníkům. V České republice se banka zaměřuje především na aktivní střední třídu obyvatel, kteří vyhledávají správu svých financí. Společnost se orientuje především na kvalitu poskytovaných služeb, které jsou doplněny o poradenství a dlouhodobé finanční plánování. Vizitkou kvalitních služeb jsou domácí i mezinárodní ocenění, která banka pravidelně získává. Jde o velmi silného hráče na finančním trhu.

Více informací