Banka Creditas - Firemní účet

Banka Creditas - Firemní účet

Firemní účet vedený u Banky Creditas nabízí mnoho zajímavých služeb, počínaje otevřeným bankovnictvím, kdy můžete z jednoho místa spravovat další účty až u dalších dvaceti bank, dále zdarma vedení, zřízení a samozřejmě i veškerý domácí platební styk. Výběry z bankomatů jsou také zdarma, chybět by vám ale mohla síť vkladomatů, ty banka zatím neprovozuje. Tento nedostatek však vynahradí až pěti cizími měnami, v nichž můžete firemní účet mít, europlatbami realizovanými zdarma anebo možností přečerpání až do 15 milionů korun. Pro milovníky uspořádaného online prostředí v bankovnictví je tu zajímavá nabídka nastavení domovské stránky dle libosti.

 

Varianty podnikatelského účtu

  • Jistotní účet – vázaný účet, pro různé typy obchodů, např. koupě domu, bytu, cenných věcí atd., banka váže prostředky na účtu až do doby, kdy jsou splněny všechny podmínky uvedené ve smlouvě
  • Účet pro složení základního kapitálu

 

Jak založit účet? 

Proces založení Firemního účtu u Banky Creditas je snadný a rychlý. Stačí kliknout na tlačítko „Chci založit účet“, které vás přesměruje do banky, kde máte na výběr buď některou z poboček ve vaší blízkosti, anebo, což je pohodlnější, obejdnat si bankéře až přímo k vám do provozu, do kanceláře, samozřejmě i domů. Bankéř za vámi zdarma přijede, kamkoliv si v rámci regionu budete přát.

Časté otázky

Creditas znám jako záložnu – ta může poskytovat podnikatelské účty?

Banka Creditas opravdu vznikla z původní záložny, a to díky splnění podmínek kladených českou legislativou pro získání bankovní licence. Coby banka má plné oprávnění přijímat vklady od fyzických a právnických osob a vést tedy i soukromé nebo firemní účty se všemi službami s tím souvisejícími. Nicméně, tyto možnosti má i družstevní záložna.

Je možné si vyřídit platební kartu Visa?

Nikoliv, s Firemním účtem od Banky Creditas je možné získat jen Mastercard platební kartu. Jsou k mání ve variantách Mastercard Business, Mastercard Business Gold a Mastercard Business Virtual.

Propojí se účet s účetním programem nebo třeba s účty v jiné bance?

Banka Creditas již zahájila otevřené bankovnictví, takže odpověď na obě otázky zní ano. Díky API bankovnictví můžete účet propojit s různými druhy podnikatelských programů, navíc můžete v online bankovnictví Creditas ovládat z jednoho místa účty u více než 20 dalších bank.

Opravdu je zdarma výběr ze všech bankomatů, i v zahraničí?

Ano, všechny výběry z bankomatů, ať jste kdekoliv, jsou zdarma. Je to podmíněno jedinou podmínkou – že nebudete vybírat najednou víc než 500 tisíc korun.

Provozuje Banka Creditas vkladomaty?

Nikoliv, vkladomaty zatím v provozu nejsou – hotovost je možné zdarma vkládat přímo na pobočce banky.

Mění se nějak poplatek za kontokorent s výší přečerpání?

Nemění, je standardně stanoven na 100 Kč měsíčně.

O společnosti Banka CREDITAS a.s.

Banka CREDITAS a.s.

Původně největší česká záložna, od roku 2017 banka. Značka Creditas je na českém trhu již déle než 25 let. V chytrých technologiích a v přímém bankovnictví patří mezi lídry českého trhu. Důkazem toho je, že v lednu 2018 byla Banka Creditas první bankou na českém trhu, která zavedla otevřené bankovnictví, jinými slovy obsluhu bankovního účtu vedeného v jiné bance z internetového bankovnictví banky Creditas. Již je v otevřeném bankovnictví Creditas propojeno více než 20 českých a slovenských bank.

Více informací