Max Banka- kontakt, kód banky, SWIFT (BIC) kód

Produkty společnosti

O společnosti

MaxBanka je na českém trhu již od roku 1991, během těchto let se několikrát změnil vlastník i jméno banky. Po mnoho let (2014 - 2022)vystupovala pod obchodním jménem Expobank a CZ a.s. Na podzim roku 2022 byla Expobank koupena finanční skupinou Creditas. Stala se tak sesterskou bankou Banky Creditas. Z tohoto partnerství chtějí obě banky využít to nejlepší. Max banka cílí především na retailové zákazníky (běžné spotřebitele), kdežto sesterská Creditas si převzala firemní klientelu původní Expobank.

Max banka se chce i nadále soustředit na výhodné úročení peněz svých klientů a na služby poskytované moderní cestou. Služby Max banky jsou dostupné zcela online. Přestože Max banka nemá vlastní síť poboček a bankomatů, lze u většiny jejích produktů a služeb využít pobočky Banky Creditas. Cílem Max banky je stát se pro své klienty bankou pro každý den. Max banka zůstává samostatnou bankou, s vlastní nabídkou a zejména garancí vkladů (až do 100 000 eur, resp. 2,4 mil. Kč). Skupina Creditas, která Max banku vlastní, se soustředí na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích: finanční služby, reality, energetika.

 

Fakta o společnosti

  • Max banka se zaměřuje jak na osobní bankovnictví. Jejím cílem je nabízet běžným lidem výhodné úročení peněz a kvalitní služby poskytované online cestou.
  • Max banka nabídne zatím jen omezené portfolio bankovních služeb: běžný účet, spořicí účet, termínovaný vklad, refinancování půjčky. Své produkty a k nim poskytované služby hodlá do budoucna rozšířit o běžné bankovní půjčky nebo online hypotéky. 
  • Max banka je českou bankou, součástí ryze české finanční skupiny.
  • Max banka se dlouhodobě zaměřuje na úročení zůstatků na běžných účtech svých klientů a na výhodná refinancování půjček.

 

Zásady společnosti

  • Nadčasová bankovní řešení
  • Bez omezování klienta (bez omezení výše vkladů)
  • Bez zbytečných poplatků