8 tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout! (část 2)

8 tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout! (část 2)

Lenka Rutteová   Publikováno 25.07.2016 Rada| Půjčky

8 tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout! (část 2)

V první části tohoto unikátního odhalujícího článku jsme si vzali „na paškál“ rovnou čtyři triky věřitelů, které na vás neustále dokola zkouší. Dnes se budeme věnovat dalším čtyřem, s nimiž máte možná i vy sami bohaté zkušenosti. Jak nesednout věřitelům „na lep“ a vybrat solidní půjčku, která vás nenažene do spárů exekutorů? Čtěte dnešní článek!

Odhalení tajného triku č. 5: Půjčky každému a hned vám ukradnou střechu nad hlavou !

Na našem trhu se můžete setkat také se společnostmi, které nabízejí půjčky každému a ihned. Nechtějí znát váš příjem, nenahlížejí do registrů dlužníků – zkrátka a jednoduše neexistuje důvod, proč by vám půjčku neschválily. Některé z nich ale za dostupnou půjčku požadují vaši nemovitost! Pozor si dávejte tudíž na ty společnosti, které vyžadují ručení nemovitostí. Přijít o ni totiž není ani trochu složité.

Náš tip:

Půjčujte si pouze u ověřených společností. Nebojte se zeptat a důkladně prozkoumejte všechny podmínky!

Odhalení tajného triku č. 6: Poplatky předem, které už neuvidíte!

Setkali jste se někdy s věřitelem, který po vás požadoval poplatek předem (netýká se 1 Kč ověřovacího poplatku)? Maskovat jej mohl například za poplatek administrativní. Pokud jste se do této situace nedostali, můžete být jen rádi! V opačném případě byste totiž pravděpodobně nikdy neviděli zaplacený poplatek ani přislíbenou půjčku.

Náš tip:

Nenechte se oklamat a půjčujte si pouze u seriózních společností, které naleznete na našem portálu.

Odhalení tajného triku č. 7: (Ne)vědomé posouzení bonity ?!

Sjednáváte půjčku v bance nebo v kiosku nebankovní společnosti? Dávejte si pozor na to, jakým způsobem s úředníkem jednáte. Řeči o tom, jaké máte finanční problémy, nezvládáte platit účty za energie ne tak hypotéku, vám při posuzování bonity rozhodně nepomůžou. Každý úředník totiž může nevědomky v žádosti zaškrtnout speciální kolonku upozorňující na rizikovost klienta. Žádost o půjčku vám pak může být zamítnuta bez udání důvodu.

Náš tip:

 Máte problémy s bonitou? Řešení nabízí nejschvalovanější půjčka na našem trhu!

Odhalení tajného triku č. 8: Bonusy, které lehce ztratíte

Narazili jste na půjčku, kterou v případě první žádosti máte třeba zcela zdarma? Pak opět prostudujte podmínky, za nichž bonus získáte. Pokud půjčku splatíte dříve než v předem dohodnutém termínu, o bonusy přijdete a půjčka rozhodně zdarma nebude!

Náš tip:

 Získejte informace o aktuálních akcích a nabídkách bank i nebankovních společností!

Vybírejte pouze ověřené poskytovatele!

Abyste nemuseli řešit žádnou z výše uvedených situací, vyhýbejte se „nápadně výhodným“ půjčkám, vždy mezi sebou jednotlivé společnosti a parametry porovnejte a oslovujte pouze známé a ověřené věřitele. Jejich seznam naleznete třeba tady

Zkoušeli na vás věřitelé nějaký další trik? Podělte se o něj v komentářích pod tímto článkem!

author

Autor článku:

Lenka Rutteová

Vystudovala Ekonomicko správní fakultu Univerzity Pardubice a doktorské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě. Více