8 tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout! (část 2)

8 tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout! (část 2)

8 tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout! (část 2)

V první části tohoto unikátního odhalujícího článku jsme si vzali „na paškál“ rovnou čtyři triky věřitelů, které na vás neustále dokola zkouší. Dnes se budeme věnovat dalším čtyřem, s nimiž máte možná i vy sami bohaté zkušenosti. Jak nesednout věřitelům „na lep“ a vybrat solidní půjčku, která vás nenažene do spárů exekutorů? Čtěte dnešní článek!

Trik č. 5: Půjčky každému a hned vám ukradnou střechu nad hlavou !

Na našem trhu se můžete setkat také se společnostmi, které nabízejí půjčky každému a ihned. Nechtějí znát váš příjem, nenahlížejí do registrů dlužníků – zkrátka a jednoduše neexistuje důvod, proč by vám půjčku neschválily. Některé z nich ale za dostupnou půjčku požadují vaši nemovitost! Pozor si dávejte tudíž na ty společnosti, které vyžadují ručení nemovitostí. Přijít o ni totiž není ani trochu složité.

Půjčujte si pouze u ověřených společností. Nebojte se zeptat a důkladně prozkoumejte všechny podmínky!

Trik č. 6: Poplatky předem, které už neuvidíte!

Setkali jste se někdy s věřitelem, který po vás požadoval poplatek předem (netýká se 1 Kč ověřovacího poplatku)? Maskovat jej mohl například za poplatek administrativní. Pokud jste se do této situace nedostali, můžete být jen rádi! V opačném případě byste totiž pravděpodobně nikdy neviděli zaplacený poplatek ani přislíbenou půjčku.

Trik č. 7: (Ne)vědomé posouzení bonity ?!

Sjednáváte půjčku v bance nebo v kiosku nebankovní společnosti? Dávejte si pozor na to, jakým způsobem s úředníkem jednáte. Řeči o tom, jaké máte finanční problémy, nezvládáte platit účty za energie ne tak hypotéku, vám při posuzování bonity rozhodně nepomůžou. Každý úředník totiž může nevědomky v žádosti zaškrtnout speciální kolonku upozorňující na rizikovost klienta. Žádost o půjčku vám pak může být zamítnuta bez udání důvodu.

Trik č. 8: Bonusy, které lehce ztratíte

Narazili jste na půjčku, kterou v případě první žádosti máte třeba zcela zdarma? Pak opět prostudujte podmínky, za nichž bonus získáte. Pokud půjčku splatíte dříve než v předem dohodnutém termínu, o bonusy přijdete a půjčka rozhodně zdarma nebude!

Získejte informace o aktuálních akcích a nabídkách bank i nebankovních společností!

Vybírejte pouze ověřené poskytovatele!

Abyste nemuseli řešit žádnou z výše uvedených situací, vyhýbejte se „nápadně výhodným“ půjčkám, vždy mezi sebou jednotlivé společnosti a parametry porovnejte a oslovujte pouze známé a ověřené věřitele. Jejich seznam naleznete třeba tady.

Redakce Hyperfinance.cz

Redakce Hyperfinance.cz

Redakce Hyperfinance.cz vznikla s cílem pomáhat běžným spotřebitelům vyznat se v komplikovaném světě půjček, hypoték, pojištění nebo investic, prohlubovat prostřednictvím vzdělávacích a informačních textů českou finanční gramotnost.
Zobrazit profil

Mohlo by vás zajímat

Půjčka na směnku

29.05.2024

Půjčky

Rychlý a snadný způsob, jak získat peníze? Půjčka na směnku vypadá lákavě, ale: rizika převálcují jakýkoliv benefit půjčky. I proto je coby osobní půjčka nezákonná

Půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

23.05.2024

Půjčky

Potřebujete rychle hotovost? Zvažujete půjčku na benzínce nebo v trafice? Jde sice spolehlivý zdroj peněz, ale vybírá si svou daň. Na co dá největší pozor?

Půjčka pro dlužníky

07.05.2024

Půjčky

Konsolidace, refinancování, půjčka pro zadlužené - každá z těchto půjček pro dlužníky může být dobrým řešením, ale je důležité k ní přistupovat s rozvahou