Produkty společnosti

ČSOB půjčka logo

ČSOB půjčka

Plus konto od ČSOB logo

Plus konto od ČSOB

ČSOB spořicí účet logo

ČSOB spořicí účet

ČSOB konsolidace logo

ČSOB konsolidace

Povinné ručení ČSOB logo

Povinné ručení ČSOB

O společnosti

Československá obchodní banka je stoprocentní dceřinou společností belgické KBC Bank NV se sídlem v Belgii, na českém trhu působí jako univerzální banka. Její historie se započala v roce 1964, kdy ji založil stát. Státním podnikem byla až do roku 1999. Po privatizaci je jejím majoritním vlastníkem KBC Bank, ta je součástí KBC Group. V roce 2000 došlo k převzetí Investiční a poštovní banky (IPB) a v roce 2008 k oddělení slovenské pobočky ČSOB. V České republice působí ČSOB v rámci finanční skupiny s názvem Skupina ČSOB, která zahrnuje i Hypoteční banku, ČSOB Pojišťovnu, Českomoravskou stavební spořitelnu, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria. ČSOB je držitelem mnoha ocenění, například Banka roku, Nejlepší banka, ceny Mastercard a další.

Fakta o společnosti  

  • ČSOB poskytuje své služby všem klientským segmentům bankovního trhu, tj. fyzickým osobám nepodnikajícím, ale i OSVČ, malým a středním podnikům, velkým korporacím a klientům z oblasti veřejné správy (úřady, státní podniky, soudy, školy).
  • ČSOB vystupuje na českém trhu pod dvěma základními obchodními značkami, konkrétně ČSOB (pobočky) a Poštovní spořitelna (Finanční centra a obchodní místa České pošty).
  • Klientům jsou nabízeny jak služby samotné banky, tak i ostatních společností skupiny ČSOB.
  • V portfoliu služeb jsou následující produkty: financování potřeb spojených s bydlením (hypotéky a půjčky ze stavebního spoření), pojistné produkty, penzijní fondy, produkty kolektivního financování a správa aktiv, specializované služby (leasing a factoring), služby spojené s obchodováním s akciemi na finančních trzích. 
  • V plném rozsahu nabízí ČSOB okamžité platby, postupně přechází i na systém otevřeného bankovnictví, tzv. multibanking.

Zásady společnosti

  • Skupina ČSOB staví na pevném a dlouhodobém partnerství s každým klientem
  • Skupina ČSOB pečlivě naslouchá potřebám svých klientů a nabízí jim nikoliv produkty, ale nejvhodnější řešení.
  • Transparentní a otevřený přístup
  • Moderní online bankovnictví