Dítě pojistěte až, když máte pojistku sami

Publikováno 12.12.2017 Rada | Pojištění

Dítě pojistěte až, když máte pojistku sami

Narození dítěte změní uvažování mnoha rodičů – chtějí pro své dítě to nejlepší, včetně pojištění. Je však lepší nepodléhat reklamě nebo přesvědčování finančních poradců a pojištění dítěte si promyslet. Paradoxně někdy mají rodiny drahé pojištění pro dítě, ale jejich živitelé – rodiče – nijak pojištěni nejsou.

Kdy pojistit dítě

Pojištění dětí dává smysl především ve formě pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění, ale není podle pojišťovacích expertů podmínkou. Zato nepojištěný živitel rodiny může dostat do potíží nejen sebe, ale i děti. Při jeho úrazu či nemoci se rodina může dostat do dluhové pasti. Pojištění rodičů by nemělo krýt jen úraz či nemoc, ale také případnou ztrátu zaměstnání.

Typy dětských pojistek

U dětí lze uzavřít nejen klasickou pojistnou smlouvu, ale zároveň s pojistkou získat i finanční spořící produkt. Investice ale nebývají u takových smluv nejpodstatnější, důležité je krytí rizik. Investovat lze i jinde a obvykle i výhodněji. Spíše než na plnění za krátkodobý problém (třeba zlomenou nohu) je ale při výběru pojištění třeba se soustředit na plnění kryjící náklady na dlouhodobou péči a již zmíněnou ochranu rodičů. Místo příliš drahé pojistky je lépe spořit a vytvářet si finanční rezervu prostřednictvím některého z efektivnějších finančních produktů.

Nezapomeňte na ..

Před uzavření pojistky pro své dítě si důkladně přečtěte pojistné podmínky, včetně výluk. Ty se mohou vztahovat i na vrozené vady, případně psychická onemocnění. Odborníci jako smysluplné doporučují úrazové pojistky s minimální pojistnou částkou milion korun.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.

Sledujte nás na Facebooku

Dejte nám "Like" a mějte vždy přehled o novinkách ve světě financí