Fotonávod: výpis z registrů BRKI, NRKI a REPI online – krok za krokem

Fotonávod: výpis z registrů BRKI, NRKI a REPI online – krok za krokem

Lenka Rutteová   Publikováno 30.04.2021 Rada| Půjčky

Fotonávod: výpis z registrů BRKI, NRKI a REPI online – krok za krokem

Potřebujete výpis z těchto registrů dlužníků a váháte jak na to? Rozhodně se vám nechce na pobočku (Praha 4), případně je pobočka z jakýchkoliv důvodů zavřená? Nevadí, snadno to zvládnete elektronicky! Ukážeme vám pomocí snímků obrazovek, jak vypadají stránky pro získání výpisu z registrů BRKI, NRKI a REPI, nasměrujeme vás kam kliknout a jak postupovat v dalších krocích. V článku najdete i ukázku samotného výpisu – jak bude vypadat a co v něm vlastně bude.


Kolikmam.cz

Výpisy z Bankovního registru klientských informací (BRKI), Nebankovního registru klientských informací (NRKI) a Registru platebních informací (REPI) je možné elektronickou cestou získat na portálu Kolikmam.cz, který provozuje přímo správce těchto registrů, což je společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a.s.

Tip: Podrobnosti ohledně registrů dlužníků najdete v našem článku Registry dlužníků - k čemu jsou a proč se jich nemusíte bát.


Než se pustíme do samotného foto návodu, podívejte se, kolik vede cest k získání výpisu. My jsme pro návod vybrali jen jednu, o které si myslíme, že je nejpohodlnější pro jednorázový výpis.


Požádat o výpis offline cestou můžete osobně přímo na pobočce. Nabízí se i cesta odeslání vyplněné žádosti poštou na adresu pobočky – a to pro cizince, kteří nemají datovou schránku nebo elektronický podpis), jejichž fyzický podpis musí být proto na žádosti úředně ověřen. Formulář k  vyplnění a odeslání emailem nebo poštou najdete zde.

 

Elektronické podání žádosti je možné následujícími způsoby: 

 • emailem – musíte být majitelem „zaručeného elektronického podpisu založeného na kvalifikovaném certifikátu vydaném akreditovaným poskytovatelem certifikačních služeb“, tedy tzv. elektronického podpisu, vyplníte PDF soubor s žádostí (ten je na stránkách o kousek níž, až pod sekcí „Výpisy z registrů – Otázky a odpovědi“) a samotný výpis pak dorazí elektronicky na tento email
 • datovou schránkou – opět odesíláte PDF soubor s žádostí a samotný výpis dorazí elektronicky do vaší datové schránky
 • poštou, ale s elektronickým podáním žádosti – pokud zvolíte smíšenou cestu, která je asi nejpohodlnější pro většinu lidí, tak jen elektronicky vyplníte formulář se žádostí a odešlete. Provozovatel registru vyhotoví výpis papírově a pošle vám jej poštou na dobírku, aby byla dodržena podmínka ověření totožnosti (možné i pro cizince).
 • zcela online – kompletně online cesta je možná pro ty z vás, kdo se registrují do portálu Kolikmam.cz, následně podepíší smlouvu, kterou jim přiveze kurýr, a poté budou platit roční předplatné online služeb s názvem balíček K365 za necelých 500 Kč ročně. V rámci předplatného je několik služeb, například 4 výpisy zdarma nebo monitorovací služba nad daty v registrech. Ta vás upozorní na změny, pokud jsou o vás do registru zaneseny (třeba žádost o nový úvěr). Výpis se pak provádí jednoduše přihlášením do portálu, kde budete hned mít přístup do aktuálních dat. Služba je dostupná i pro cizince. 

Užitečný TIP pro Vás:

Přehled o zápisech v registrech dlužníků se hodí i v době, kdy se chystáte požádat o větší bankovní půjčku.

Porovnejte si aktuální úvěrovou nabídku bank

 

Vybrali jsme variantu poštou, ale s elektronickým podáním žádosti

Pro foto návod jsme vybrali asi tu nejpohodlnější cestu – poštou, ale s elektronickým podáním žádosti. Jde podle našeho názoru o nejlepší volbu pro všechny, kdo stojí jen o jednorázový online získaný výpis (neplánují si o výpisy žádat častěji). 

Variantu poštou, ale s elektronickým podáním žádosti poskytovatel nabízí i těm, kdo nechtějí na pobočku, zároveň nemají ani datovou schránku a ani zakoupený elektronický podpis. Přístupná je tato možnost i pro cizince žijící v ČR, kteří nemají elektronický podpis či datovou schránku.

Počítat sice musíte s vyšší cenou, než je uvedena na stránkách v základních informacích, ale k navýšení dochází u všech využitých cest, včetně ročního předplatného a následných online nahlížení do vašich dat v registrech. 

Varianta „poštou, ale s elektronickým podáním žádosti“ vás ve výsledku vyjde na 395 Kč. Cena je podrobněji rozepsaná v ceníku kolikmam.cz

 • 100 Kč výpis
 • 200 Kč přirážka za zpracování 
 • 95 Kč poštovné (cena poštovného 95 Kč je aktuální v dubnu 2021 ve variantě „bezdoklad“ a jako součást služeb tzv. Hybridní pošty – podrobnosti v ceníku České pošty).

 

Jdeme na to, krok za krokem

 

Krok 1: 

Výpis získáte na stránkách Kolikmam.cz, kde v prvním kroku jen srolujete o kousek dolů na sekci „Výpisy z registrů“. Stránka vypadá v počítači následovně (viz obrázek 1), v mobilu se zobrazení příliš neliší, jen jsou nabídky pod sebou, nikoliv vedle sebe.

 

Obrázek 1: Úvodní stránka portálu Kolikmam.cz

Zdroj: Kolikmam.cz. URL: https://kolikmam.cz/

 

Poznámka: v mobilu se mi stránky Kolikmam.cz načítají automaticky v angličtině – ale nelekněte se toho, nahoře na stránce je možnost kliknout na českou vlaječku – a hned máte vše v češtině.

 

Krok 2: 

V dalším kroku je nutné kliknout na některý z požadovaných výpisů. My jsme pro fotonávod vybrali „Výpisy z registrů“ (viz modrá šipka na obrázku 2), kde výpis obsahuje informace o záznamech v BRKI a NRKI, k tomu kompletní úvěrovou zprávu. 

Možnosti jsou však celkem tři (viz obr. 2) – způsob požádání o ně se od sebe nijak neliší – náš návod můžete aplikovat na kteroukoliv z nich. Nejucelenější data nabízí „Můj kredit“. Na obrázku 2 najdete nabídku výpisů na stránkách Kolikmam.cz.

 

Obrázek 2: Nabídka variant výpisů z registrů na portále Kolikmam.cz 

Zdroj: Kolikmam.cz. URL: https://kolikmam.cz/, upraveno redakcí

 

Krok 3:

Už jste klikli na „Zjistit více“ u vybraného druhu výpisu. Jestliže to byly „Výpisy z registrů“, otevře se vám stránka, jejíž vzhled najdete v obrázku 3. Pokud jste zvolili jiný druh výpisů, lišit se bude jen nadpis nad obrázkem a popis služby. Prokliky dál však zůstávají stejné.

Zde se v rámci třetího kroku musí vybrat cesta, jakou o výpis chcete požádat – v našem případě hned první zleva, tedy „poštou“ – to je právě ta varianta „poštou, ale s elektronickým podáním žádosti“. Abyste se do elektronické žádosti dostali, kliknete na „zde“ – v obrázku na něj míří modrá šipka.

 

Obrázek 3: Výběr způsobu získání výpisu a přesměrování do elektronické žádosti na portále Kolikmam.cz

Zdroj: Kolikmam.cz. URL: https://kolikmam.cz/vypis-z-registru, upraveno redakcí

 

Krok 4:

Dostali jsme se do samotné elektronické žádosti. Zde vám barevnými políčky a šipkami ukážeme, na co je potřeba si dát pozor a co ještě můžete k žádosti přidat navíc – týká se cizinců, kteří sem mohou vkládat scan úředně ověřeného podpisu. Podrobnosti k vyplnění najdete v obrázku 4. V závěru jen kliknete na „odeslat“. Nezapomeňte odkliknout ověření, že nejste robot.

 

Obrázek 4: Elektronická žádost o výpis z registrů a poznámky k jejímu vyplnění

Zdroj: Kolikmam.cz. URL: https://klient.kolikmam.cz/account/reportonly/reportbymail , upraveno v redakci

 

Krok 5: 

Posledním krokem už je jen počkat, než pošta doručí výpis doporučeně. V našem případě trvalo vyřízení žádosti a její doručení tři pracovní dny. Předem se nic neplatí (v tomto způsobu žádosti o výpis), nýbrž až při převzetí od České pošty, částka je 395 Kč. 

 

Jak bude výpis vypadat?

V další části textu mrkneme na to, jak výpis vypadá a co všechno v něm najdete. Jen pro pořádek dodejme, že jsme se souhlasem třetí osoby zažádali o její výpis z registrů dlužníků. 

Prezentovaný výpis se nevztahuje k nikomu z redakce Hyperfinance.cz.


Níže přikládáme několik fotek papírového výpisu z registrů BRKI a NRKI. Nafotili jsme jak obálku, abyste viděli, s čím se na vás pošťák pohrne, tak jednotlivé listy výpisu. Ten obsahuje:

 • osobní data pro identifikaci
 • obecně počet kontraktů ve stádiu: žádosti, odmítnutí poskytovatelem, odvolání žadatelem, dále počet kontraktů existujících a ukončených
 • podrobný výpis kontraktů splátkových – hypotéka, půjčka, leasing, úvěr ze stavebního spoření (s rozlišením na meziúvěr a řádný úvěr)
 • podrobný výpis kontraktů nesplátkových – kontokorent, revolving aj, včetně případného přečerpání
 • podrobný výpis karet – kreditní karty, včetně záznamů, ve kterých měsících z nich bylo čerpáno a kdy nikoliv
 • podrobný výpis služeb.

K výpisu jsou přiloženy vysvětlivky a také seznam spolupracujících bank a nebankovních společností. Na našich fotkách najdete ještě i modré poznámky ohledně čísla stran (našemu žadateli vydal výpis na 4 strany). Na fotkách je vidět „plomba“, která dokazuje, že žádné listy nebyly vyňaty nebo přidány. 

 


 

Na co nezapomenout

Nezapomínejte, že výpis z registrů dlužníků má platnost jen do minulosti – a slouží víceméně jako vaše vizitka – o tom, že jste doposud byli (či nebyli) spolehlivým klientem finančních domů. Nemůže však evidovat jakékoliv prohřešky nebo řádné splácení realizované po datu požádání o výpis.

Pokud byste chtěli komplexnější data, a těmi se prezentovat (například při hledání nájemního bydlení), sáhněte po variantě MůjKredit – jsou v něm navíc i výpisy z REPI, ARES, ISIR , CEE a z databáze neplatných dokladů, provozovatel přidává i osobní hodnocení).

Při žádosti o úvěr rozhodně takovýto výpis nepotřebujete, protože si ho obstará oslovená banka či nebankovní společnost sama. Takto získaný výpis slouží pro jiné subjekty, například pro prodejce domu, auta, pronajímatele bytů, a pokud jste OSVČ, tak i pro případné obchodní partnery. Výpisem se prezentujete po stránce svých schopností dodržovat smluvní závazky.


Užitečný TIP pro Vás:

Tip na závěr: Možná uvažujete o pojištění schopnosti splácet. Mnohem výhodnější ale je mít klasickou životní pojistku a v ní připojištění pro případ nemoci nebo ošetřování dítěte. Pomůžeme vám s výběrem a správným nastavením životního pojištění.

Porovnat životní pojištění
author

Autor článku:

Lenka Rutteová

Vystudovala Ekonomicko správní fakultu Univerzity Pardubice a doktorské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě. Více