Kategorie článků

30 tipů na osobní půjčky: pro výuku finanční gramotnosti i pro veřejnost

Publikován 21.02.2024 Rada| Půjčky

S podporou Hyperfinance.cz vyšel v edici "30 tipů" průvodce osobními půjčkami. I tento průvodce je sestaven jako 30 tipů, zde o spotřebitelském úvěru. Co v něm najdete a pro koho především je publikace se 30 tipy o půjčkách určena?

Správný postup po dopravní nehodě, abyste nepřišli o plnění

Publikován 14.02.2024 Rada| Pojištění

Může to znít absurdně, ale o úspěchu s plněním z povinného ručení může rozhodnout i to, zda jste se po nehodě zachovali správně. Jenže: vymýšlet v šoku z nehody správný postup, je extrémně náročné. Raději si potřebné informace zjistěte preventivně, například v tomto průvodci postupem po dopravní nehodě. A když „na věc přijde“, budete připraveni.

Kdyby přece jen ne, pomůže asistenční služba vaší pojišťovny.

8 tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout! (část 1)

Publikován 13.02.2024 Rada| Půjčky

Okolnosti vás donutily požádat o půjčku. Ať už jste zamířili do banky nebo na stránky některé z nebankovních společností, pravděpodobně se setkáte s některým z níže uvedených 8 tajných triků, které na vás budou věřitelé zkoušet! Jak je prokouknout a nenaletět? Přečtěte si první část článku, který odhaluje mnoho tajemství!

8 tajných triků věřitelů, které jste neměli prokouknout! (část 2)

Publikován 13.02.2024 Rada| Půjčky

V první části tohoto unikátního odhalujícího článku jsme si vzali „na paškál“ rovnou čtyři triky věřitelů, které na vás neustále dokola zkouší. Dnes se budeme věnovat dalším čtyřem, s nimiž máte možná i vy sami bohaté zkušenosti. Jak nesednout věřitelům „na lep“ a vybrat solidní půjčku, která vás nenažene do spárů exekutorů? Čtěte dnešní článek!

Totální škoda na autě: kolik vám pojišťovna vyplatí?

Publikován 22.01.2024 Rada| Pojištění

Totální škoda na vozidle. Někdy je auto vyloženě na odpis. Nebo zmizelo (odcizené). Jindy ale „totálka“ vůbec nemusí znamenat, že je auto dále neprovozovatelné, že by nešlo opravit. Co znamená totální škoda, kdy k ní pojišťovna přistupuje a kolik vám u takové události musí zaplatit? Co byste měli udělat vy, než totální škodu podepíšete? A co bude následovat?