Půjčky

Dost se od sebe lišíme – někteří si půjčují stále, jiní vůbec. Proč?

Publikován 07.02.2018 Průzkum | Půjčky

Z cizího se utrácí lépe. Alespoň takto o penězích smýšlí velká skupina Čechů, kteří jsou takzvanými chronickými dlužníky. A pak je další velká skupina Čechů, která nechce o půjčkách ani slyšet. Čím se vyznačují různé typy dlužníků, jaké jsou jejich důvody dlužit nebo naopak jaké důvody vedou lidi k postoji „nikdy nedlužit“? Te se pokoušela zjistit společnost EOS KSI na základě rozsáhlého průzkumu.

Další malé firmy mohou dosáhnout na státem zvýhodněné investiční úvěry

Publikován 30.01.2018 Aktualita | Půjčky

Jde o úvěry z programu Expanze, který Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) nyní zpřístupňuje dalším podnikatelům (v dalších oblastech podnikání). Díky tomu Firmy mohou snadněji získat úvěr na svůj růst. K výhodným úvěrům nově dostanou například přepravní firmy, ale také poskytovatelé dalších druhů služeb.

Pojištění domácnosti má spoustu úskalí. Na co si dát pozor?

Publikován 18.01.2018 Rada | Půjčky

V České republice mají pojistnou smlouvu na pojištění domácnosti asi dvě třetiny domácností. Ovšem podle odhadů odborníků nejsou všechny pojistky nastaveny tak, aby byly klientům pojišťoven dostatečně platné v situacích, kdy se v domácnosti něco poškodí, případně třeba vyhoří celý dům či byt. Na co si dát u smluv pozor, aby pojištění k něčemu bylo?

Máte v rodině více půjček? Můžete je sloučit do jedné!

Publikován 17.01.2018 Rada | Půjčky

Věděli jste, že lze sloučit půjčky celé rodiny? V obecném povědomí lidí už je skutečnost, že lze sloučit několik půjček vedených na jednu osobu do půjčky jedné, ve výsledku většinou levnější. Levnější bývá zejména díky tomu, že se ušetří na poplatcích. Slučování je však možné i v jiných případech.

Máme vánoční dluh, změny u bank i ve zdravotnictví a nepoctivé půjčky

Publikován 07.01.2018 Aktualita | Půjčky

Pojďme na rekapitulaci novinek ze světa financí. Na letošní Vánoce si půjčilo okolo 15 % Čechů, stát přidal zdravotním pojišťovnám – a ony musejí platit za některé novinky. Banky i záložny už za rok budou muset odkládat z každého úvěru více do rezervy a v půjčkách se ještě stále obchází zákon.

Poohlédnutí za vánočními půjčkami – nejvíce je využili učitelé a řidiči

Publikován 06.01.2018 Průzkum | Půjčky

Spousta Čechů se již někdy dostala do situace, že na Vánoce prostě nezůstalo dost peněz. Předchozí výdaje byly nečekané a také velké. Jenže to dětem asi nevysvětlíme. A tak spousta Čechů řeší Vánoce dluhem. Z průzkumů vyplývá, že větší dárky hradí formou půjčky zejména učitelé a řidiči.